Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Regulacja zaworów d16v1

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie Regulacja zaworów d16v1

    Panowie w tamtym tygodniu zrobiliśmy z teściem regulację zaworów w mojej Hondzie.
    Auto było już mulowate. Zrobiliśmy regulacje i wymieniłem świece. Po regulacji auto odżyło a spalanie spadło o 0.5l LPG. Tylko silnik tak jak by zaczął klekotać. Wcześniej pracował cichutko tylko "cykal".
    Przy regulacji okazało się że wydechowe były poprawne a ssące były ściśnięte. I przy regulacji daliśmy górna granicę jak jest od .22-.27 daliśmy .27(mówię przykładowo już nie pamiętam ile było w instrukcji)

    Dzisiaj mój ojciec mnie nastraszył że źle wyregulowane bo mu mechanik powiedział że nie powinien tak głośno pracować na luzie.

    Co o tym sadzic?

  2. #2
    Użytkownik Awatar bombel
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Arek
    Auto
    EP2 2004 Sport
    Posty
    125

    Domyślnie

    Powinieneś słyszeć tylko "cykanie" wtrysków. Luz zaworowy powinien być regulowany na ciepłym silniku. Robili mi to przy wymianie rozrządu w styczniu.Nic nie klekotało i nie klekocze.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie

    Hmm ciekawe. Zawory to reguluje się na zimnym silniku.
    A cykanie miałem na prawie podstawionych ssących.

  4. #4
    Użytkownik Awatar nitro2112
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Mateusz
    Auto
    eg3 d13b7
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2,052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bombel Zobacz posta
    Luz zaworowy powinien być regulowany na ciepłym silniku. Robili mi to przy wymianie rozrządu w styczniu.Nic nie klekotało i nie klekocze.
    Nie pisz bzdur. Po to się ustawia luz zaworowy na zimnym by silnik po rozgrzaniu mógł pracować w optymalnych dla niego warunkach. Jeśli na ciepłym ustawisz luzy to jedynie co tym uzyskasz to obniżoną kulturę pracy silnika, przyspieszone zużycie wałka i klawiatury poprzez nieustanną eksploatację silnika z nadmiernymi luzami i charakterystycznym klepaniem jak i oczywiście ograniczone otwarcie zaworów.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •