Cześć koledzy,
posiadam hondę civic z 2018 roku.
Zaintrygowała mnie ostatnio jedna sprawa a mianowicie dlaczego w wew. lusterku wstecznym pod szybką lusterka są aż dwa czujniki światła?

Z ciekawości zrobiłem testy obu i wygląda na to że jeden z nich jest znacznie mniej wrażliwy na zmianę oświetlenia w stosunku do drugiego co skutkuje tym, że jedynie bardzo ostre światło skierowane osiowo w czujnik jest w stanie spowodować przyciemnienie lusterka. W przypadku drugiego czujnika już bardzo delikatne światło aktywuje przyciemnianie lusterka.

Czy taka charakterystyka pracy jest normalna? czy jeden faktycznie jest coś nie teges? Ktoś rozpoznawał temat?



Wygląda na to że ten mało wrażliwy to atrapa stosowana jako lampka sygnalizująca pracę lusterka w bardziej zaawansowanych modelach, a wewnątrz musi być kanał łączący, co w konsekwencji przy mocnym naświetleniu wzbudzi ten pierwszy... honda nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie ile jest w końcu tych czujników.

Przykładowe foto znalezione w sieci:



Czy ktoś może sprawdzić w wolnej chwili jak ma u siebie? wystarczy odrobina taśmy do zasłonięcia czujnika ew potwierdzić moje przypuszczenia?