Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem z układem chłodzenia

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Adrian
    Auto
    EG4
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    74

    Domyślnie Problem z układem chłodzenia

    Witam piszę w imieniu kolegi, który ma następujący problem.

    W zbiorniczku wyrównawczym poziom płynu jest na poziomie MAX, natomiast płyn znika z chłodnicy i nie zaciąga ze zbiorniczka rośnie wtedy temperatura. Osadu w zbiorniczku nie ma ani na korku od oleju, nie dymi a pod autem żadnych plam nie ma.

    Co zostało sprawdzone/wymienione:
    - termostat nowy,
    - odpowietrzany układ ale mimo to jak płyn zniknie z chłodnicy i się doleje to lecą bombelki potem,
    - węże chłodnicze miękkie, nie dymi i nie przybyło "oleju" w misce, więc UPG wykluczamy
    - ciepłe powietrze leci z nawiewu więc pompę wody wykluczamy.

    Co jeszcze można zobaczyć/sprawdzić?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    13

    Domyślnie

    A dobrze ten uklad jest odpowietrzony? moze zalal ktos byle jak i po dluzszej jezdzie uklad sie odpowietrza i trzeba dolewac...

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Adrian
    Auto
    EG4
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    74

    Domyślnie

    Ale gdzie jest ten płyn w takim razie? Zostało już dolane parę litrów i w dalszym ciągu się zapowietrza.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    13

    Domyślnie

    Pare to 2 litry...O ile sie nie myle, tam wchodzi okolo 5...bo jezeli nie znaczy terenu, oleju nieprzybywa, nie dymi na bialo to gdzie by sie ten plyn podzial? Napewno byl dobrze odpowietrzony? Po wymianie silnik trzeba nagrzac, zeby termostat sie otwarl do duzego obiegu nastepnie dzyndzlem odpowietrzac...

  5. #5
    Użytkownik Awatar tegies
    Dołączył
    Nov 2015
    Imię
    Tomek
    Auto
    EP1
    Skąd
    Łódź
    Posty
    49

    Domyślnie

    Przyjrzyjcie się korkowi chłodnicy. Niejedna osoba miała przez niego problem.
    Z czasem potrafi się rozszczelnić i stąd nie ma płynu w chłodnicy a jest za to powietrze. Kupcie jakiś używany na szrocie, podmieńcie i obserwujcie.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Adrian
    Auto
    EG4
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    74

    Domyślnie

    Dzisiaj osobiście poświeciłem czas żeby przyjrzeć się problemowi. Wymieniłem kilka opasek skręcanych, ponieważ były poprzeciągane i się sączyło w kilku miejscach. Zmyłem stare ślady i teraz nigdzie wycieku nie ma. Węże w chłodnicy miękkie, nie dymi i brak osadu na korkach, a bąbelki co jakiś czas idą gdy odkręcimy korek chłodnicy tak jakby gdzieś łapała lewe powietrze. Nie chce tez zaciągnąć płynu ze zbiorniczka wyrównawczego. Ogólnie płyn na zewnątrz nie ucieka, spalany tez nie jest a poziom oleju silnikowego w normie. Ponadto doszedłem do takiego momentu przy odpowietrzaniu układu, ze płyn chłodnicy był full i stal w miejscu bez babelkowania dopóki nie zacząłem ściskać górnego węża (łączy chłodnicę z termostatem), wtedy szlo kilka baniek i poziom płynu schodził sobie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •