Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem z hamulcami, lekko hamują cały czas

  1. #1
    Użytkownik Awatar qtrawkap
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VI EJ9
    Skąd
    Łańcut
    Posty
    35

    Domyślnie Problem z hamulcami, lekko hamują cały czas

    Witam
    Posiada hondę civic 7 5d HB 1,6 110 KM, problem wygląda tak że cały czas hamulce lekko trzymają, tj auto tak jakby cały czas lekko hamuje. Po przejechaniu kilku km tarcze są gorące, spalanie również jest większe.
    Wymieniłem na nowe: tarcze przód i tył, klocki wszystko firmy TRW, płyn hamulcowy. Auto dobrze hamuje tylko problem z tym ciągłym lekkim hamowaniem. Po podniesieniu auta koła obracają się z oporem, nie ma tak że po obróceniu koła ręką koło kręci się chwilkę tylko od razu się zatrzymuje.
    Przy wymianie tarcz i klocków sprawdziłem prowadnice i tłoczki i wyglądają ok, dodam że 4 koła wyglądają jakby hamowały podobnie.
    Czy jest jakaś regulacja hamulca przy np. pedale? Gdzie szukać przyczyny?
    Dodam że podczas jazdy hamulec łapie już od samej góry.
    Pozdrawiam serdecznie i dzięki.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Grzybohun94
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Miata NA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    870

    Domyślnie

    zaciski do regeneracji a nie jakieś regulacje - jeśli wszystkie 4 koła to już sporawy koszt:
    będzie kosztowało jakieś 100-150pln za zacisk. Prowadnice mogą być ok, ale tłoczki się lubią zapiekać, a z tyłu także mechanizm bardzo lubi się zapiekać.

  3. #3
    Użytkownik Awatar qtrawkap
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VI EJ9
    Skąd
    Łańcut
    Posty
    35

    Domyślnie

    Ale właśnie przy wymianie wysunąłem tłoczki i są gładkie i bez rdzy itd. Po poluzowaniu odpowietrznika dało się ręką wcisnąć tłoczek na maksa.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie

    w czasie jazdy piszczą Ci hamulce?

    JEśli tak to mam to samo w swojej 7. Rozbierałem tłoczek było troche rdzy. Potem po złożeniu dalej słychac piski i o dziwo co jakiś czas. Podejrzewam, że słabo odpowietrzyliśmy i nie odbija

  5. #5
    Użytkownik Awatar qtrawkap
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VI EJ9
    Skąd
    Łańcut
    Posty
    35

    Domyślnie

    W czasie jazdy jak i podczas hamowania jest cisza, nic nie piszczy.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie

    a mi właśnie czasami podczas jazdy zacznie piszczeć normalne było by jak po hamowaniu tłoczek nie odbił i lekko tarł a tu na prostej drodze samo z siebie zaczyna piszczec a jak lekko przychamuje przestaje.

  7. #7
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Jak sie grzeje to lepiej nie jezdzaj
    Sprobuj porzadnie, ale tak konkretnie oczyscic jarzma(zapomnialem nazwy). Tam gdzie te blaszki siedza. Tam nie moze byc grama syfu a klocki musza swobodnie pracowac w tym. Jesli to nie pomoze to tylko i wylacznie zestaw gumek i porzadna regeneracja z porzadnym oczyszczaniem z rdzy. Innej opcyji ni ma

  8. #8
    Użytkownik Awatar qtrawkap
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VI EJ9
    Skąd
    Łańcut
    Posty
    35

    Domyślnie

    Przy wymianie czyściłem wszystko, łącznie z "dopasowaniem" klocków tzn przycierałem papierem ściernym aby klocki swobodnie wchodziły, chyba jednak będę musiał rozebrać jeszcze raz wszystko. Dzięki za pomoc

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    13

    Domyślnie

    Miałem to samo, kupiłem zestaw naprawczy z tłoczkiem i zestaw naprawczy blaszek, wymieniłem też klicki i tarcze bo już jedna tarcza była zajechana przez to hamowanie z lewej strony i teraz jest spokój na razie.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rm_125 Zobacz posta
    a mi właśnie czasami podczas jazdy zacznie piszczeć normalne było by jak po hamowaniu tłoczek nie odbił i lekko tarł a tu na prostej drodze samo z siebie zaczyna piszczec a jak lekko przychamuje przestaje.
    odnośnie mojego problemu, przejeżdziłem na takich piszczacych hamulcach ok miesiąc.

    Wczoraj byłme u mechanika byłem gotowy na regeneracje zacisków a co się okazało? Klocki które wymieniałem pół roku temu i które niby miały być super miekkie starły sie do połowy. I zrobiły sie jak lustro, pocierając jeden o drugi po prostu sie ślizgały...
    już nawet zaczeły ścierać tarcze.
    Po wymianie klocków wszelkie piski ustały.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •