Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Lewarek EP3

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Imię
    Bartas
    Posty
    95

    Domyślnie Lewarek EP3 - jak poprawić precyzyjność?

    Witam.

    Piszę, ponieważ zastanawia mnie kwestia przywrócenia fabrycznego stanu skoku lewarka.

    Miałem okazję prowadzić EP3 z przebiegiem 220 tys. km, w którym lewarek wchodził mega precyzyjnie. Nie miał żadnych luzów, skok był wręcz idealnie wymierzony, wszystko chodziło sztywno i dokładnie, z lekkim oporem.

    Teraz mam EP3 z mniejszym przebiegiem, ale lewarek ma pewne luzy; nadal jest precyzyjny i o wiele precyzyjniejszy niż w przypadku większości 'normalnych' aut, ale jednak różnica względem tego innego EP3 jest dosyć znaczna.

    Czy znacie sposób na przywrócenie takiego 'fabrycznego' stanu? Co mogło się zużyć / co najczęściej w takim przypadku wymaga wymiany/regeneracji, aby znów móc cieszyć się takim 'ciasnym' i dokładnym prowadzeniem lewarka?

    Dziena!
    - Bartas

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Andrzej
    Posty
    225

    Domyślnie

    Ogólnie w sprawach EP3 chyba prędzej dostaniesz odpowiedź w dziale TypeR Z tego co wiem przy lewarku pojawiają się luzy na ośce przy takiej białej plastikowej kuli na dole lewarka i na samej tej kuli. Nie wiem dokładnie jak te elementy nazwać. Powinno dać się ten luz skasować. Alternatywnie pewnie nowy shifter z ASO by załatwił sprawę. Jest też short shifter buddy club i on jest chyba też kompletny, z tymi elementami, na których powstaje luz. Ale co do tego ostatniego nie jestem na 100% pewien.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Grzybohun94
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Miata NA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    870

    Domyślnie

    dokładnie, luz robi się na tej białej teflonowej bodajże kuli. Niestety, skasowanie tego błędu to nie jest jakaś super prosta sprawa, wielu próbowało i jakoś nikomu w 100% się nie udało. Zajrzyj na ep-klub-forum i tam ktoś próbował jakieś blaszki, żywicę itp, ale niestety na niewiele się to zdało.

    Najlepszy pewnie będzie zestaw ShortShifter BC plus tulejki na linki od Projekt-k, wtedy powinieneś poczuć różnicę. Shifter był za 1k w modified.pl a tulejki po jakieś 200pln ? nie pamiętam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •