Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem z ukladem chlodzenia/termostatem

  1. #1
    Użytkownik Awatar maly74
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    106

    Domyślnie Problem z ukladem chlodzenia/termostatem

    Witam
    Panowie,jestem po swapie na b18 i mam problem...nie moge odpowietrzyc ukladu chlodzenia... dolny wąż jest ciagle zimny a wentylator sie nie załącza.... wymienulem termostat na nowy i to samo... pol gidziny na postoju i nic...w momencie kiedy mam włączony wentylatot nawuewu na maksa plynu ubywa,ale jak go wyłącze to plyn wywalq na wierzch... UPG???pompq wody??? Jakieś pomysły???

  2. #2
    Użytkownik Awatar maly74
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    106

    Domyślnie

    Serio Panowie??? To forum juz do tego stopnia umarło??? Zrobiony tes UPG i nic nie wykazał mimo 15 minut z testerem w chłodnicy...juz zaczął sie pojawiać płyn chłodniczy w rurce a tester dalej nic.... dziwną akcja jest biały dym w momencie mocniejszego przygazowania :/ wszystko by wskazywało na UPG a mimo to tester nic nie wykazał...

  3. #3
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Auto sie przegrzewa, czy nie dogrzewa? bo to dosc istotne. Wentylator sprawdz na krótko czy działa. zmostkuj piny na wtyczce na obudowie termostatu od wentyltora, jak odrazu sie zalaczy wentylator to jest ok, esli nie to w pierwszej kolejnosci bym sie zajal popawnoscią dzialania ukladu wentylatora. Sprobuj podniesc przód przy odpowietrzaniu. Moze gdzies krazy babel powietrza, który ma ciezko ujsc. Odpowietrzac trzeba z otwartą nagrzewnicą wnętrza.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Na chłodnym układzie odkręć korek chłodnicy i ściskaj przewody na odpalonym silniku. Uważaj oczywiście, żeby się nie poparzyć. Musi być gdzieś powietrze w układzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •