Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wyciek oleju dookoła silnika

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    2

    Domyślnie Wyciek oleju dookoła silnika

    Cześć,

    Dostałem od teścia Civica VII w spadku dla żony i muszę się nim zaopiekować. Silnik 1.6 110KM. Poza tym że pije olej jak szalona, to ma kilka problemów z zawieszeniem i elektryką, ale najbardziej boli mnie silnik. To jest sedan 2002. Dookoła silnika zauważyłem ładnie zaolejone wszystko. Wklejam zdjęcia, z lewej i prawej strony silnika, z tylu tez cos minimalnie widac, taki sam olej zmieszany z brudem jest na całej długości silnika z przodu, wiec podejrzewam jakas uszczelkę. Możecie zobaczyc i powiedziecnczy to potencjalnie droga impreza no i przede wszystkim co to moze byc? Nie wiem jak długo juz ten samochod tak jeździ, jedyne co wiem ze olej i filtry były regularni zmieniane i części w zawieszeniu.

    Ostatnio edytowane przez Maucycy ; 11-09-18 o 20:41

  2. #2
    Użytkownik Awatar Inazuma-akai
    Dołączył
    Apr 2016
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Civic VII D16V1
    Skąd
    WWA
    Posty
    56

    Domyślnie

    Pierwszy krok to wymycie silnika tak żebyś widział gdzie powstają nowe wycieki.
    Zacznij od wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów oraz zerknij, czy olej nie wycieka przez zaślepkę wałka rozrządu (taki korek plastikowy po lewej stronie silnika blisko EGR.
    Ostatnio edytowane przez Inazuma-akai ; 12-09-18 o 07:46

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Inazuma-akai Zobacz posta
    Pierwszy krok to wymycie silnika tak żebyś widział gdzie powstają nowe wycieki.
    Zacznij od wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów oraz zerknij, czy olej nie wycieka przez zaślepkę wałka rozrządu (taki korek plastikowy po lewej stronie silnika blisko EGR.
    Dzięki, poszukam manualna do tego i zrobię. Silnik czyścić szmatką + benzyna ekstrakcyjna czy są lepsze sposoby?

  4. #4
    Użytkownik Awatar Inazuma-akai
    Dołączył
    Apr 2016
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Civic VII D16V1
    Skąd
    WWA
    Posty
    56

    Domyślnie

    Jak miałem podobny problem to czyściłem szmatką lub szczoteczką do zębów i wodą z płynem do naczyń. Ale zapewne zaraz ktoś Ci powie jak powinno się to robić prawilnie...
    Tu masz link do tej zaślepki: KLIK

  5. #5
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Mozesz kupic K2 do silnikow. W kazdym wiekszym markecie bedzie. Jak mialem praktyki to na serwisach czesto uzywano srodka do czyszczenia ukladow hamulcowych. W szpraju. Tez dawalo rade bo pozostawialo sucha powierzchnie.
    Zamiast szczoteczki mozesz uzyc pedzla malarskiego lamanego.
    Pamietaj ze Honda srednio toleruje nieoryginalne uszczelki wiec staraj sie zamawiac OEM. Np. Na stronie jarusnet. Albo haparts.
    Uszczelke dobierzesz po kodzie silnika. I tylko tak.
    Kod silnika masz wyryty na bloku z przodu silnika, po lewej stronie kol. Wydechowego. na takiej plaskiej nieduzej powierzchnii.
    Poniewaz masz silnik typu SOHC o poj. 1.6l zapewne w tym roczniku zacznie sie od liter D16.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •