Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Civic jaka jednostka ?

  1. #11
    Użytkownik Awatar ransom91
    Dołączył
    Dec 2017
    Imię
    Rafał
    Auto
    B18C4 MB6
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Starstruck Zobacz posta
    Proponuję kupić EP3, gdzie na starcie jest 200 KM, wsadzić 5.000 zł w dolot, wydech, kolektor, strojenie, dojść pod 230KM+ i mieć spokój.
    Tylko zdrowe EP3 To też worek pieniędzy a kupować upalonego za 15k-20k jest bardzo ryzykowne. A w 20k zamykasz się w kompletnej renowacji i modyfikacji b18.

  2. #12
    Użytkownik Awatar pablo.see
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VIII FD7
    Skąd
    Augustów
    Posty
    75

    Domyślnie

    Sensowne EP3 to 25-30 tys zł. Można ew. kupić dobrego EP3 za 12-13 zł z kierownicą po złej stronie.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    MB8 Aero 1.4 i
    Skąd
    M-Mz
    Posty
    488

    Domyślnie

    Tylko po co ładować 20 koła w b18??
    Jak chcesz na 1/4 to ja ma po remoncie h22a, 200 km w budzie eg4, wybebeszone, tylko dwa fotele i pasy 4 pkt.
    Tu masz rolkę 0-160 https://youtu.be/63l3dl3MUs8 i masz 6 sekund za 6900 zł

  4. #14
    Użytkownik Awatar ransom91
    Dołączył
    Dec 2017
    Imię
    Rafał
    Auto
    B18C4 MB6
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    118

    Domyślnie

    Zależy jak kto patrzy na sprawę, ja robiłem b18 na samochód codzienny i do sporego banana na twarzy jak depne gaz.

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez C0L0RAD0 Zobacz posta
    Oczywiście hamulce zawieszenie itd to inna sprawa, od tego się zaczyna. Natomiast mnie interesuje drag na 1/4. przy zmniejszeniu rozmiaru kół, skrzyni i paru innych czas 0 - 100 sie zmniejszy. V/Max ponad 180km/h raczej mnie nie interesuje, ma sie liczyć przyspieszenie, wiec po poszukiwaniach wywnioskowałem ze około 170-180km wystarczy by do 100 rozpędzić się w 6 sekund w budzie około 1 tony. Więc nie ma priorytetu v/max. Myślałem nad b16a2. Wymiana wałków na te z b18c4 dorzuci trochę mocy, do tego parę mniejszych/ większych spraw i samochód powinien jechać tak jak tego bym chciał.
    Wiesz co nie wiem jak teraz wygląda kategoria do 1600 ale jakiś czas temu w tej kategorii b16 z wydechem i dolotem nie szło zdziałać nic. Druga sprawa że te silniki nie mają nm. Ratunek dla b16 to podmiana dołu na b20. Ale tu konkurencja jest jeszcze większa i koło się zamyka.

    Cytat Zamieszczone przez Starstruck Zobacz posta
    Proponuję kupić EP3, gdzie na starcie jest 200 KM, wsadzić 5.000 zł w dolot, wydech, kolektor, strojenie, dojść pod 230KM+ i mieć spokój.
    To jest najrozsądniejsze wyjście w takiej kasie można również rozglądać się za inną marką z większą mocą startową.

    Cytat Zamieszczone przez ransom91 Zobacz posta
    Tylko zdrowe EP3 To też worek pieniędzy a kupować upalonego za 15k-20k jest bardzo ryzykowne. A w 20k zamykasz się w kompletnej renowacji i modyfikacji b18.
    No nie do końca ep3 z zagranicy można przytargać w fajnej kasie i wcale nie muszą być zajazdami, wiadomo że to nie MB i dziadkowie raczej tym nie śmigają ale opcja jest. Opcja 20tys i mając b18 to albo bym robił na b20 albo soft.

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2018
    Imię
    Hubert
    Skąd
    Dębica
    Posty
    6

    Domyślnie

    Na razie po prostu się orientuje, co warto, czego unikać. Na taką zabawę 25 tys. będzie trzeba przygotować. Na forum civic którego będę składał pojawi się z pewnością
    A co mi powiecie o silniku 1.8 VTI warto, czy nie ? tak jak mowie samochód na ćwiare będę schodził z wagą jak najbliżej 900kg. I jest jeszcze kwestia zmiany rozmiaru kół na 14' i mniejsze opony. Licznik nie będzie pokazywał prawidłowej prędkości(pomijając że już fabrycznie ją zawyża), jak to sie ma z prawem i czy da sie coś zaradzić ?

  7. #17
    Użytkownik Awatar ransom91
    Dołączył
    Dec 2017
    Imię
    Rafał
    Auto
    B18C4 MB6
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    118

    Domyślnie

    No to masz gotowe ek9 na olx z najlepszym motorem z b serii, w dodatku doprezone i do tego samochód przygotowany już pod 1/4 i track days. Nawet są filmiki jak to się zbiera i zachowuje.

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    MB8 Aero 1.4 i
    Skąd
    M-Mz
    Posty
    488

    Domyślnie

    Tak, tylko że nie ek9 a ej9...dwa że to mimo wszystko auto z 96 roku i 20 koła....zastanowiłbym się czy warto bo cena ja za swapowaną ej jest w uj wysoka...

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2018
    Imię
    Hubert
    Skąd
    Dębica
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jak duzo da w kwesti przyspieszenia odelżenie koła zamachowego, spiekowe sprzęgło z 2 tarczami oraz krótsza skrzynia biegów? Wiem że nie podałem konkretnych danych dotyczących samochodu ale czy będzie to mocno odczuwalne w przyspieszeniu?

  10. #20
    Użytkownik Awatar yoyek
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Karol
    Auto
    ed9 d16z6+
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    71

    Domyślnie

    kolo zamachowe nie da większego przyspieszenia, spiekowe sprzeglo tez nie da większego przyspieszenia - mysle ze powinieneś najpierw trochę poczytać o tym za co odpowiadają podzespoly w aucie a potem bral się za tuningi
    krótsza skrzynia, zwiększy przyspieszenia, kosztem vmaxa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •