Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Problem z korbowodem

  1. #1
    Użytkownik Awatar dymek90
    Dołączył
    Apr 2016
    Imię
    CharlestitOB
    Auto
    Man
    Skąd
    Poznaс
    Posty
    726

    Domyślnie Problem z korbowodem

    Witam następujący problem posiadam silnik d16y2 strzeliła panewka padła decyzja kompletnego remontu dół poszedł do szlifierza okazało się że jeden tłok tzn korba się nie nadaje już do niczego i tu pojawia się klopot z dostepnoscia takiego tłoka w całości . Tłok posiada oznaczenie p1h jest jakaś alternatywa żeby szukać innych tłoków bądź podmienić korbę od innego silnika.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    VW GTI 3stg & EJ2
    Skąd
    Legionowo
    Posty
    544

    Domyślnie

    Trochę odejdę od tematu.
    Z doświadczenia wiem, że po panewce wał też się do niczego nie nadaję.
    Proponuje stary dół silnika oddać na złom, kupić inny słupek i tam dopiero robić remont.
    W przypadku szlifowania wału, wymianie korb jestem przekonany, że źle spasujecie panewki i cały poświęcony czas i $ pójdą w błoto.

  3. #3
    Użytkownik Awatar dymek90
    Dołączył
    Apr 2016
    Imię
    CharlestitOB
    Auto
    Man
    Skąd
    Poznaс
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kunis Zobacz posta
    Trochę odejdę od tematu.
    Z doświadczenia wiem, że po panewce wał też się do niczego nie nadaję.
    Proponuje stary dół silnika oddać na złom, kupić inny słupek i tam dopiero robić remont.
    W przypadku szlifowania wału, wymianie korb jestem przekonany, że źle spasujecie panewki i cały poświęcony czas i $ pójdą w błoto.
    No właśnie cały dół poszedł do osoby co się tym zajmuje i będzie wszystko po mierzone sprawdzone ewentualnie szlif i złożone w firmie ale powiedział odrazu że jedna korba się nie nadaję i żebym skombinowal korbę bądź cały tłok chyba że uda się komplet o nowe nie pytałem a używane nie do dostania stąd też mój problem bo nie orientuję się czy jest jakaś alternatywa z korbą bądź tłokami.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dymek90 Zobacz posta
    No właśnie cały dół poszedł do osoby co się tym zajmuje i będzie wszystko po mierzone sprawdzone ewentualnie szlif i złożone w firmie ale powiedział odrazu że jedna korba się nie nadaję i żebym skombinowal korbę bądź cały tłok chyba że uda się komplet o nowe nie pytałem a używane nie do dostania stąd też mój problem bo nie orientuję się czy jest jakaś alternatywa z korbą bądź tłokami.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
    Wał po panewce trzeba szlifować. Hondowskie wały pod szlif nadają się jak plastelina do łatania chłodnicy. Gwarantuje tobie że silnik po tym remoncie przejeździ max 10k i się rozpadnie. Przerabiałem temat w d16z6/b16 i b18c4. Dwa bloki zostały złożone przez "specjalistów" od silników. b18 składał mi znajomy który powiedział że to jest nie na długą metę i tak było. Ponoć jest jakaś tam opcja ponownego azotowania, ale czy to zdaje egzamin nie wiem. Na zagranicznych forach zdania są podzielone. Korbowód możesz kupić jakiś używany który się nada o takiej samej długości pewnie z d16z6/y2/y8 te które mają te 138mm ? Nie pamiętam już długości i tłok przełożyć. Musisz zmierzyć i poszukać. Ale na moje wywali kasę w błoto. I remont zacząłbym od szukania wału o nominalnych wymiarach.

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    VW GTI 3stg & EJ2
    Skąd
    Legionowo
    Posty
    544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dymek90 Zobacz posta
    No właśnie cały dół poszedł do osoby co się tym zajmuje i będzie wszystko po mierzone sprawdzone ewentualnie szlif i złożone w firmie ale powiedział odrazu że jedna korba się nie nadaję i żebym skombinowal korbę bądź cały tłok chyba że uda się komplet o nowe nie pytałem a używane nie do dostania stąd też mój problem bo nie orientuję się czy jest jakaś alternatywa z korbą bądź tłokami.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
    No i tu razem ze specjalista daliscie potwierdzenie mojej teorii 😉
    Z tą wiedzą którą posiadacie razem, jestem pewien że każda złotówka wydana na ten remont będzie złotówką wyrzuconą do śmieci.

    Producent silnika który chcecie naprawić nie przewidział szlifowania wału.

    I to chyba wystarczy. Polecam dwie rzeczy:
    - zapoznanie sie z service manualem,
    - absolutną zmiane fachowca.

  6. #6
    Użytkownik Awatar dymek90
    Dołączył
    Apr 2016
    Imię
    CharlestitOB
    Auto
    Man
    Skąd
    Poznaс
    Posty
    726

    Domyślnie

    Dobra sorry .... Piszesz o korbę gadają ci o walę .... Wiedza niczym mistrz joda ale o korbach i tłokach ani słowa tylko co będzie gdy....typowa cebulandia szukaj tu pomocy u osób które zjadły zęby na hondzie a nawet nie można uzyskać odpowiedzi na pytanie które zadajesz bo ważne jest że dół i reszta poszła do pomiarów....

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dymek90 Zobacz posta
    Dobra sorry .... Piszesz o korbę gadają ci o walę .... Wiedza niczym mistrz joda ale o korbach i tłokach ani słowa tylko co będzie gdy....typowa cebulandia szukaj tu pomocy u osób które zjadły zęby na hondzie a nawet nie można uzyskać odpowiedzi na pytanie które zadajesz bo ważne jest że dół i reszta poszła do pomiarów....

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
    Czytaj posty ze zrozumieniem do końca a na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

  8. #8
    Użytkownik Awatar dymek90
    Dołączył
    Apr 2016
    Imię
    CharlestitOB
    Auto
    Man
    Skąd
    Poznaс
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vajrus11 Zobacz posta
    Czytaj posty ze zrozumieniem do końca a na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
    Czytam zapytałem o tłoki dokładnie korby mnie interesują i nadmieniłem że dałem do sprawdzenia dół silnika dowiedziałem się odrazu że korba się nie nadaję więc szukam info bo nie mogę znaleźć tej konkretnej informacji na temat tłoków korbowodów a jeżeli okaże się że wał też jest lipa będę szukał wał ewentualnie cały dół bo pewnie będzie bardziej opłacalne.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    VW GTI 3stg & EJ2
    Skąd
    Legionowo
    Posty
    544

    Domyślnie

    Typowa cebulandia? 😂
    Napisz ogloszenie w dziale kupie - ktos Ci na pewno sprzeda jedna korbe z tlokiem.
    Szkoda klikania w klawiature dla takich jak Ty.

    Benij w to dalej, przy tej technologii naprawy na 100% trn silnik zdechnie.
    Takich jak Ty bylo wielu - pozniej zakladali temat: silnik po remoncie, cos zaczelo stukac 😂😂

  10. #10
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dymek90 Zobacz posta
    Dobra sorry .... Piszesz o korbę gadają ci o walę ....
    A czemu korba jest nie tak? zgięta? czy stopk wyrobiona? Jesli to 2 i był luz panewki w stopce to na bank masz zuzyty czop na wale. Korba nie wisi sobie wpowietrzu w silniku, lecz jest przykrecona na panewce do wału.
    Jak masz za bardzo wytarty czop na wale to zalozysz nową panewkę, która bedzie miala za duzy luz, pojezdzisz troche i ją i tak obroci.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •