Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Strzelanie/stuki po wymianie wahacza

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Jacek
    Auto
    civic 5D VIII spor
    Skąd
    małopolskie
    Posty
    25

    Domyślnie Strzelanie/stuki po wymianie wahacza

    Dzień dobry,
    Mam problem, wymieniono mi właśnie wahacz w związku z wybitym sworzniem, po wymianie mam dziwny objaw: podczas kręcenia kołami na postoju lub w czasie wolnego manewrowania na parkingu słychać dziwne "strzały" z okolic prawego przedniego koła (w tym był wymieniony wahacz). Słychać jakby podczas skręcania coś się naprężało i strzelało. Wymieniono w ostatnim czasie: górne mocowanie amortyzatora z łożyskiem, łączniki stabilizatora, tuleje stabilizatora. Gość, który mi wymieniał wahacz stwierdził, że wszystko jest w porządku i nie wie, skąd to strzela. Pojeździłem trochę i stukanie(strzelanie) słychać równie w trakcie szybszej jazdy kiedy skręcam kierownicą oraz przy hamowaniu i przyspieszaniu.
    Czy jest możliwe, że podczas wymiany wahacza zostało coś uszkodzone/przesunięte w kolumnie macphersona albo w łożysku kolumny, albo np. przesunęła się sprężyna w mocowaniu?

  2. #2
    Użytkownik Awatar lukasnld
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 2.2 ict
    Skąd
    Venlo
    Posty
    112

    Domyślnie

    Mi tak strzelało po wymianie łożyska amortyzatora. Niech ktoś kręci kierownicą a Ty obserwuj sprężyny. Może sprężyna nie chodzi w łożysku. Wachacz nie ma nic do naprężeń sprężyn a jedynie wybity przegub wachacza będzie się tłuc

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Jacek
    Auto
    civic 5D VIII spor
    Skąd
    małopolskie
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dzisiaj u mechanika podnieśliśmy auto, poruszałem energicznie całą kolumną macphersona i po opuszczeniu auta strzały zniknęły. Za to pojawił się luz na górnym mocowaniu amortyzatora. Po dociągnięciu nakrętki wszystko wróciło do normy, nic nie wali, nie strzela, igła. Problem polegał na tym, nakrętka była niedociągnięta podczas wymiany łożyska, podczas wymiany wahacza cała kolumna krzywo ułożyła się w górnym mocowaniu i stąd te strzały. Po ponownym ułożeniu kolumny i dociągnięciu nakrętki luzy zniknęły. Dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Auto
    Honda Civic FK2
    Skąd
    Łódź
    Posty
    14

    Domyślnie

    W moim aucie zostały wymienione amortyzatory i wydaje mi się że mam ten sam problem. Czy dociągnąć trzeba nakrętkę oznaczoną numerem 13 na poniższym obrazku?


    Czy aby dociągnąć nakrętkę trzeba wyciągać całą kolumnę?

  5. #5
    Użytkownik Awatar pablo.see
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VIII FD7
    Skąd
    Augustów
    Posty
    75

    Domyślnie

    Sprawdź lepiej czy średnica końcówki amortyzatora (tam gdzie jest gwint) jest taka sama jak otwór w łożysku.

  6. #6
    Użytkownik Awatar lukasnld
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 2.2 ict
    Skąd
    Venlo
    Posty
    112

    Domyślnie

    Tak to ta "13" . Demontujesz wycieczki i plastik pod nimi i masz dostęp

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Auto
    CIVIC VIII 2.2 SPO
    Skąd
    WMG
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaca78 Zobacz posta
    Dzisiaj u mechanika podnieśliśmy auto, poruszałem energicznie całą kolumną macphersona i po opuszczeniu auta strzały zniknęły. Za to pojawił się luz na górnym mocowaniu amortyzatora. Po dociągnięciu nakrętki wszystko wróciło do normy, nic nie wali, nie strzela, igła. Problem polegał na tym, nakrętka była niedociągnięta podczas wymiany łożyska, podczas wymiany wahacza cała kolumna krzywo ułożyła się w górnym mocowaniu i stąd te strzały. Po ponownym ułożeniu kolumny i dociągnięciu nakrętki luzy zniknęły. Dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia.
    i u mnie były identyczne objawy po wymianie całej kolumny MacPersona (OEM HONDA mocowanie, OEM HONDA łożysko, OEM HONDA odboje i osłona i amortyzator SACHS). Robiłem w ASO Gdańsk i dzisiaj panowie w ramach reklamacji odkręcili i skręcili jeszcze raz i jest ciszaaaa. Co ciekawe jednocześnie też tak jak Ty miałem wymieniany wahacz.
    Ostatnio edytowane przez viwaldi ; 19-09-18 o 12:03

  8. #8
    Użytkownik Awatar pablo.see
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VIII FD7
    Skąd
    Augustów
    Posty
    75

    Domyślnie

    Czyli trzeb skręcać jak samochód stoi na kołach?

  9. #9
    Użytkownik Awatar mloodzian
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Tomek
    Auto
    VW Passat B8 2020
    Skąd
    Posty
    590

    Domyślnie

    zawias skręca sie pod obciążeniem auta albo można podnosnikiem unieść sam wachacz żeby zasymulować obciazenie auta i wtedy przykręcać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •