Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Dziwne hamulce Civic VI 1,6iLS D16Y3 5D Hatchback

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    9

    Domyślnie Dziwne hamulce Civic VI 1,6iLS D16Y3 5D Hatchback

    Witam. Mam problem z hamulcami w Civic VI 1,6iLS D16Y3 5D Hatchback. Przy jeździe z częstym hamowaniem coś głośno puka. Dźwięk słyszalny jest jakby spod samochodu. Im więcej hamowania tym głośniej. Słychać w momencie wciskania i puszczania pedału hamulca. Nie czuć żadnego bicia pedału, nie ściąga w żadną stronę. Od pewnego momentu głośne pukanie ustaje ale pedał hamulca robi się bardzo twardy i wystarczy delikatne wciśnięcie hamulca, a auto gwałtownie, ostro hamuje. Po przejechaniu paru kilometrów bez używania hamulca wraca głośne pukanie i wcześniejsza skuteczność hamowania. Byłem już u dwóch mechaników i żaden nie wie konkretnie co jest przyczyną. Może ktoś z Was miał podobne objawy i wie jak to naprawić.

  2. #2
    Użytkownik Awatar SkylineGTR
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Sebastian
    Auto
    MB3
    Skąd
    CBY
    Posty
    395

    Domyślnie

    Raz wracając z trasy też mi coś zaczęło pukać i wraz z upływem trasy coraz głośniej - okazało się że śruby od jarzma jednego z tylnych zacisków się poluzowały. Zmiana śrub i użycie szczeliwa do gwintów pomogła.
    No ale pukanie to był jedyny objaw - inaczej niż u Ciebie.
    A z jaką częstotliwością mniej więcej to "puka" gdy wdusisz hamulec (ile razy w ciągu np 10 sekund)? Bo ABS też wydaje odgłosy podobne do terkotania.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie tematem i chęć pomocy.
    U mnie każde hamowanie to średnio trzy głośne puknięcia. Wraz z coraz głębszym wciśnięciem hamulca następują kolejne puknięcia. Przy puszczaniu hamulca tak samo. To nie jest odgłos terkotania ABSu.

  4. #4
    Użytkownik Awatar SkylineGTR
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Sebastian
    Auto
    MB3
    Skąd
    CBY
    Posty
    395

    Domyślnie

    Dobra, a co sprawdzili Ci mechanicy? Na wszystkich klockach hamulcowych są blaszki zabezpieczające?

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Płyn hamulcowy, zaciski, klocki, tarcze są ok. Zapomniałem dodać, że to stukanie słychać także gdy już samochód stoi w miejscu i wciskam/puszczam hamulec.

  6. #6
    Użytkownik Awatar SkylineGTR
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Sebastian
    Auto
    MB3
    Skąd
    CBY
    Posty
    395

    Domyślnie

    Hmm, no to ciekawe, szczerze powiedziawszy skończyły mi się już pomysły na to co może pukać, skoro wszystkie te elementy są sprawne, abs wykluczony, to zostaje jedynie serwo i pompa.
    Ale to by hałasowało z pod maski i raczej inne objawy by były

    Wg mnie to może być luźny zacisk mimo wszystko, skoro na postoju nawet Ci puka, wiesz mechanicy może sprawdzili czy nie są zapieczone prowadnice, a nie sprawdzili jak są dokręcone jarzma.
    W momencie wduszenia hebla wszystko się napręża i przeskakuje wtedy z hałasem. Ale to tylko moje przypuszczenia.
    Jak będziesz miał czas i możliwość to zdejmij sobie koła, poszarp każdym zaciskiem (bez ręcznego z tyłu), zobacz czy są blaszki trzymające klocki.
    Na odległość raczej nikt tego nie zdiagnozuje...

    Klocki były wyciągane wszystkie? Bo czasem się zdarza też tak, że klocek jest gruby jeszcze ale odkleji się okładzina od blachy. I na złożonym zacisku ciężko to zdiagnozować.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •