Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Brak wspomagania

  1. #1
    Użytkownik Awatar gigus97
    Dołączył
    Feb 2016
    Auto
    Civic EP3 Si
    Skąd
    Trzcianka
    Posty
    79

    Domyślnie Brak wspomagania

    Witam. Dzisiaj zabrałem się za smarowanie maglownicy w moim Civicu, przesmarowałem, złożyłem, odpaliłem i przestało działać wspomaganie. Czy jest jakiś czujnik pod gumą, który mogłem uszkodzić? Od czego zacząć sprawdzanie?
    Civic VII 2004 2.0.

  2. #2
    Użytkownik Awatar gigus97
    Dołączył
    Feb 2016
    Auto
    Civic EP3 Si
    Skąd
    Trzcianka
    Posty
    79

    Domyślnie

    Dodam, że po skasowaniu błędów wspomaganie działało przez jakiś czas, później znowu zapaliła się kontrolka EPS i przestało działać. Były to błędy DTC 12 i 22.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Andrzej
    Posty
    225

    Domyślnie

    Łap manual do Si, jest opisane co sprawdzać przy błędach: http://www.rikitaun.foroctr.com/Civi...20steering.pdf DTC 12 to czujnik momentu obrotowego, który jest gdzieś przy maglownicy. DTC 22 to VSS, może przy skrzyni jakiś kabelek Ci się poluzował.

  4. #4
    Użytkownik Awatar gigus97
    Dołączył
    Feb 2016
    Auto
    Civic EP3 Si
    Skąd
    Trzcianka
    Posty
    79

    Domyślnie

    Dzięki bardzo. W weekend będę walczył, bo jazda bez wspomagania to nie jazda 😄

  5. #5
    Użytkownik Awatar gigus97
    Dołączył
    Feb 2016
    Auto
    Civic EP3 Si
    Skąd
    Trzcianka
    Posty
    79

    Domyślnie

    Pozostał tylko błąd dtc 12, czyli czujnik momentu obrotowego. Mechanik mówi że mógł to być po prostu czysty zbieg okoliczności i wysiadł akurat teraz. Z tym że nigdy nie czytałem o awarii tego czujnika, a nowych czujników nie ma, są tylko używane. Co myślicie?

  6. #6
    Użytkownik Awatar gigus97
    Dołączył
    Feb 2016
    Auto
    Civic EP3 Si
    Skąd
    Trzcianka
    Posty
    79

    Domyślnie

    Sory za PPP, może komuś się przyda. Winowajcą okazał się akumulator, który był na wykończeniu

  7. #7
    Użytkownik Awatar Grzybohun94
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Miata NA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    870

    Domyślnie

    Mialem pisać, że to ładowanie - taki system bezpieczenstwa. Jak alternator padał i akumulator dogorywał w trasie to też bylo to: odcięcie wspomagania, odcięcie radia, na samym końcu odcięcie świateł i zapłonu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •