Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Sonda lambda błąd P0141

  1. #1
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie Sonda lambda błąd P0141

    Czy druga sonda ma wpływ na spalanie? Czasami wyświetlał mi się błąd drugiej sondy lecz po jakimś czasie znikał. Teraz świeci się non stop i wydaje mi się, że spalanie wzrosło. Mam honde w gazie.

  2. #2
    Użytkownik Awatar kurak91
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    Rafał/kurzej :)
    Auto
    EM2 D17A9 black (;
    Skąd
    kosów lac/siedlc
    Posty
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Genax Zobacz posta
    Czy druga sonda ma wpływ na spalanie? Czasami wyświetlał mi się błąd drugiej sondy lecz po jakimś czasie znikał. Teraz świeci się non stop i wydaje mi się, że spalanie wzrosło. Mam honde w gazie.
    Niby nie ale jak mi spadła to też jakoś. Więcej zaczęła palić z deka

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic 1.4, 2
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej, nie jestem specjalistą ale się wypowiem, bo ostatnio też miałem problem z sondami w VII, 1.4, 2004

    Pierwsza sonda jest sondą regulacyjną - na podstawie jej działania dawkowana jest mieszanka. Błędne działanie tej sony może skutkować większym spalaniem lub nierównym działaniem silnika (przymulanie, szarpanie) - tak było u mnie.
    Druga sonda, to sonda diagnostyczna - na jej podstawie jesteśmy w stanie określić czy katalizator jest sprawny.

    Podczas zmagań z problemami w moim samochodzie trafiłem na ten rewelacyjny film:
    https://www.youtube.com/watch?v=1z05XfZ5bEw
    jeśli chcesz wymienić tę sondę i zaoszczędzić pieniądze, to polecam kupno sondy uniwersalnej i podłączenie jej dokładnie tak jak w na filmiku

    Mam nadzieję że pomogłem, powodzenia
    Ostatnio edytowane przez michaszk0 ; 25-08-18 o 14:12

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    34

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Wszystko zależy która sonda padnie. Ja niedawno wymieniałem u siebie na taką https://www.iparts.pl/czesc/sonda-la...1-1227316.html i jestem bardzo zadowolony. Spalanie faktycznie nieco spadło i auto jakby bardziej równo pracuje. Wymiana nie jest bardzo skomplikowana więc moim zdaniem warto wymienić taką sondę i mieć spokój na parę lat.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •