Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Swap B18c4/D14z1

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    9

    Domyślnie Swap B18c4/D14z1

    Witam a wiec kupiłem swap b18c4 który juz ma przerobioną wiązke pod ej2 moja honda to civic vi polift ej9 2000r heatback z silnikiem d14z1 dokładnie chciał bym wiedzieć które łapy będą pasowawy z tego ej2 pod b serie do mojej ej9 i które bd musiał zmienić i od czego i czy ktoś za opłatą z forum przerobił by mi moje wiązki z ej9 z tą z ej2 b18c4 komputer to seryjny P9K i czy półośki z s9b będą sie zgrywały frezami z moją ej9 pozdro

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jest ktoś w stanie pomóc lub podejmie się przeróbki takowej instalacji

  3. #3
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Łapy musisz miec z ek4 tzn ta tylną i ta od rozrządu bo jak pamietam one sie roznia od d serii
    Dobrze by bylo kupic przejściówke z obd2b na obd1 i kompa p28 bo nie wiem jak to bedzie na p9k
    Z wiazka silnikowa nie wiem jak bedzie, ale ja w swoim ek3 przedlift mam ciagle wiazke z d serii i zostawilem tez alternator i pompe wspomy
    Półosie z b podejda pod piasty ej9

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    No dzięki wielkie za odp hmmm no może ktoś przerabiał takowe wiązki z obd2b na obd2 pod p9k

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Paweł
    Auto
    crx ee8 turbo
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    69

    Domyślnie

    p9k to obd1 wiec da sie stroic wyygogluj sobie pinonologie obd i sam se ogarniesz

  6. #6
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Niestety oem komp z c4 to nie do konca obd1
    Ma kostki jak obd1 ale wewnatrz to juz inna bajka

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Imię
    k20
    Auto
    Ep
    Skąd
    Łeczyca
    Posty
    364

    Domyślnie

    zgadza sie z tymi pinami to kiedys z pol roku walczylem zeby schemat znalesc roznisie ale nieznacznie od obd1 tylko zeby go teraz podeslac to nawet niepamietam gdzie to bylo ale po goglach cos powinno byc ewentualnie z jakiegos angola wyciagnac koski od kompa z kablami od c4 to ulatwi sporo sprawe

    albo moze prosciej albo niech ktos poprawi wiazke zostawic z ej9 dolozyc przejsciowke na obd1 i kompa .p28 z mapa c4 to by ci kabelkologie ograniczylo do minimum , bo oile sie nie myle to kabel do iab by trzeba i zaworu vteca kostke od aparatu przelozyc i niebieski kabelek podciagnac od apartu pod obrotomierz bo ej9 ma sygn obr z kompa a b18 z aparatu ale po podlaczeniu dziala sory za interpunkcije zmecznie po pracy

    a i nie zapomnij wylaczyc immo jesli zostawisz kompa od b18c4 bo rozumiem ze stacyjki i pol wazki z konsoli nie bedziesz pod to immo przerabial , da sie je wylaczyc do tego stopnia ze komputer nie ma immo i nie wykazuje bledu check> pod zadnym pozorem nie wyrywaj czy wylutowuj plytki immo z ecu bo samo to ci nic nie da wyrzuci blad kodu zero czyli uszkodzenie sterownika
    Ostatnio edytowane przez romekex ; 19-09-18 o 21:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •