Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Brak prądu Ep2

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    3

    Domyślnie Brak prądu Ep2

    Witam,
    Nie mogę sobie poradzić z problemem w mojej ep2, ostatnio na parkingu zgasiłem samochód i już nie odpalił. Objaw jest taki że po przekręceniu stacyjki działa kilka kontrolek które przygasają, i poza tym nic kompletnie nie działa, nie słychać pompy, żadnych dźwięków, brak również wszystkich świateł w tym awaryjne.
    Na początku myślałem że akumulator ale podmieniłem z innego samochodu, mój aku też sprawny 12,6V na klemach, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki w przedziale silnika i pasażerskim, dwa przekaźniki pgm-fi przy komputerze też sprawne, masa do karoserii i silnika sprawdziłem, klemy od aku nie są zaśniedziałe.
    Miał ktoś taki przypadek i wie co mogę zrobić bądź gdzie szukać przyczyny? Proszę pomocy ;(

  2. #2
    Użytkownik Awatar yoyek
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Karol
    Auto
    ed9 d16z6+
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    71

    Domyślnie

    jak po przekreceniu kluczyka kontrolki przygasaja, to moze stacyjka/imo?

  3. #3
    Użytkownik Awatar rooter666
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Marek
    Auto
    EJ9 D14A3 LPG Stag
    Skąd
    Toruń
    Posty
    828

    Domyślnie

    jw. zacznij od kostki stacyjki

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Norbert
    Auto
    EG4 D15B2
    Skąd
    Dębica
    Posty
    770

    Domyślnie

    Zrób nowa masę i spróbuj. Nawet taka tymczasowa z grubego kabla. Miałem taki przypadek że masa niby była ok ale jak było obciążenie to się grzala.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yoyek Zobacz posta
    jak po przekreceniu kluczyka kontrolki przygasaja, to moze stacyjka/imo?
    Cytat Zamieszczone przez rooter666 Zobacz posta
    jw. zacznij od kostki stacyjki
    Właśnie na początku nie wspomniałem że bez kluczyka też nie działają światła, w tym awaryjne. Odłączyłem stacyjkę, immo ale dalej brak prądu.

    Cytat Zamieszczone przez Bobik Zobacz posta
    Zrób nowa masę i spróbuj. Nawet taka tymczasowa z grubego kabla. Miałem taki przypadek że masa niby była ok ale jak było obciążenie to się grzala.
    Spróbuję nową masę i dam znać.

    Dzisiaj zastosowałem metodę zwarciową. Podłączyłem amperomierz między klemę- a - w aku. Później wypinałem po kolei bezpieczniki. Na każdym było 0.08 i tylko w jednym spadło do 0.00 przy bezpieczniku nr. 9 kiedy go wypiąłem, w skrzynce bezpieczników w przedziale silnika.
    Ostatnio edytowane przez pablo.it ; 30-07-18 o 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •