Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Mrugający check, błąd b1234

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Auto
    Civic FD7 4D R18A
    Skąd
    Dębica
    Posty
    63

    Domyślnie Błąd b1234 praca silniczków na zapłonie

    Witam,
    Na początku witam serdecznie wszystkich użytkowników.

    Wczoraj zakupiłem Hondę Civic sedan 1.8 2010r. Czytając forum postanowiłem sprawdzić błędy (kulka aluminiowa).

    1. Był 1 błąd, który skasowałem - b1234 - nie mam pojęcia co to jest. Ktoś pomoże?

    2. Drugi temat to mrugający check. Włączając zapłon po chwili znika check i pojawia się by mignąć 5 razy, po czym już się nie pojawia. W czasie jazdy nic się nie wyświetla, samochód działa normalnie. Co to oznacza?

    3. Po włączeniu zapłonu (kluczy w pozycji II) usłyszałem jakieś dziwne dźwięki z okolic deski rozdzielczej. Nie występują one przy wyłączonym zapłonie, a w czasie pracy silnika ich nie słychać.
    Dźwięki są uciążliwe, jakby coś się w środku przesuwało i to w różnych miejscach.
    Domyślam się, że może być to związane z klimatronikiem, ale chciałem to skonsultować, bo nie ukrywam dźwięk przykry dla ucha.

    Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam


    EDIT. Problemem okazał się panel klimatronika. Opis na końcu tematu. Migający check nie ma tutaj nic do znaczenie - tak ma być.
    Ostatnio edytowane przez Fazik83 ; 30-07-18 o 19:59

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Imię
    Krystian
    Auto
    FD7 R18A2 Exe
    Skąd
    Wierzchosławice
    Posty
    249

    Domyślnie

    Tu masz wersję online serwisówki od Trafo (otwieraj w Internet Explorer) http://trafo.net.pl/honda/serwisowka/
    Twój błąd jest właśnie związany z klimatyzacją, najprawdopodobniej silnik mieszający powietrze z ciepłym/zimnym.
    Ostatnio edytowane przez Rrajk ; 15-07-18 o 21:36

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Auto
    Civic FD7 4D R18A
    Skąd
    Dębica
    Posty
    63

    Domyślnie

    Dzięki, to już coś. Pytanie tylko który? Po stronie kierowcy czy pasażera?
    Jakie są objawy niedziałającego silnika? Miał ktoś już taki przypadek?
    U mnie chyba wszystko działa jak należy, w sumie nigdy wcześniej nie miałem klimatronika, więc mogę się mylić.

    EDIT.
    Zrobiłem test klimatronika - AUTO i MODE
    Nie działa klapa od kierowcy - parametry zmieniają się w bardzo wąskim zakresie 00-06, gdzie w przypadku klapy pasażera zakres ten wynosi 00-99. Coś słychać, ale brak regulacji. Co to może być? Uszkodzony silnik czy coś innego?
    Rozglądać się za nowym silnikiem (klapą)? czy próbować naprawić? Jeśli inny, to proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego, bo chciałbym (jeśli się da) podjąć próbę wymiany (demontaż konsoli) mając część zamienną.
    Ostatnio edytowane przez Fazik83 ; 15-07-18 o 22:53

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Auto
    Civic FD7 4D R18A
    Skąd
    Dębica
    Posty
    63

    Domyślnie

    Aktualizacja.
    Dziś dobrałem się do silników regulacji zimne/ciepłe i okazuje się, że oba działają.
    Zauważyłem jednak, że hałas, o którym pisałem wyżej (pkt3) dochodzi właśnie z tych silników. Widać to na filmie https://youtu.be/JdYAqxgGQtQ
    Włączony zapłon, a silniczek żyje własnym życiem. To samo dzieje się z silniczkiem regulującym nawiew powietrza (kabina/zewnątrz auta). Dodatkowo jak wypiąłem wtyczkę to próbkuje napięcie na przewodzie niebieskim. Czy ktoś wie o co chodzi? Uszkodzony silniczek, a może coś innego? Nie wydaje mi się, że jest to normalne.

    Wrócę jeszcze do punktu 2. Zerknijcie proszę na film https://www.youtube.com/watch?v=EB3MrP6d1YU Czy u Was też tak się załącza zapłon?
    Zwróćcie uwagę na 19 sekundę filmu i mrugnięcia checka - o co chodzi?

  5. #5
    Użytkownik Awatar mateusz199
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Civic 4d 1.8 2009r.
    Posty
    128

    Domyślnie

    Ad. 1 B1234 Zwarcie w obwodzie sterowania silnika mieszania powietrzem (Sciągnij sobie manuala a będziesz wiedział jak sprawdzić, chyba, że nie masz ochoty to kup używke.)
    Dziś dobrałem się do silników regulacji zimne/ciepłe i okazuje się, że oba działają.
    Zauważyłem jednak, że hałas, o którym pisałem wyżej (pkt3) dochodzi właśnie z tych silników.
    ? Jeśli się ruszają to nie znaczy, że są sprawne, prawda?

    Ad 2. Mrugający check po kilku sekundach bezczynności jest jak najbardziej w porządku . Tak ma być tu nie szukaj usterki.

    Ad3 -> Ad1. Jak naprawisz/wymienisz silniczek. Bd cisza.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Auto
    Civic FD7 4D R18A
    Skąd
    Dębica
    Posty
    63

    Domyślnie

    Co masz na myśli pisząc "Sciągnij sobie manuala a będziesz wiedział jak sprawdzić,"? Mogę prosić o instrukcję?

  7. #7
    Użytkownik Awatar mateusz199
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Civic 4d 1.8 2009r.
    Posty
    128

    Domyślnie

    na forum był link do instr. serwisowej dla civic 4d w wersji en dla 5d pl, ale przestały działać, poszukaj na chomikuj.pl. W manualu opisany civic od a do z, miedzy innymi opisane jak sprawdzić ten silniczek, wymienić. Są też zdjęcia, które ułatwią lokalizacje itd. Raczej nikt na forum nie będzie kopiował zdjęć i opisów gdzie co i jak.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Auto
    Civic FD7 4D R18A
    Skąd
    Dębica
    Posty
    63

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o lokalizację i wymianę, to żaden problem. Wczoraj miałem go już w rękach. Myślałem, że jest instrukcja jak go sprawdzić i ewentualnie naprawić.
    Jeśli zaś chodzi o sam silniczek od strony kierowcy, to ma on numer 113800-2320 i na alle*** są takie, ale do hondy accord. Jak wpiszę silnik do civica, to wyskakują zupełnie inne. Czyżbym miał część od Accorda?
    I czy jest jakaś możliwość sprawdzenia silniczka, który mam zamontowany zanim kupię nowy - wiem, że to nie jest jakiś duży koszt, ale wolałbym mieć pewność, że winny jest silniczek, a nie instalacja, lub coś jeszcze innego.

  9. #9
    Użytkownik Awatar mateusz199
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Civic 4d 1.8 2009r.
    Posty
    128

    Domyślnie

    1. Zdemontuj silniczek i na podpiętej kostce sprawdź czy działa regulując na panelu.
    2. Sprawdź czy jesteś w stanie ręcznie regulować tymi klapami po demontażu silniczka.
    Instalacje sprawdzasz na końcu wtyczki (przy silniczku) a panelem climatronika po uprzednim demontażu radia.
    Silniczki mogą występować zamiennie.
    Wpisz nr w google to zoabczysz w jakich modelach montowany.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Auto
    Civic FD7 4D R18A
    Skąd
    Dębica
    Posty
    63

    Domyślnie

    1. Silniczek miałem wczoraj w rękach - zdemontowany i działał ładnie zarówno w rękach jak i przykręcony - po zmianach temperatur na panelu.
    2. Po demontażu silniczka nie próbowałem ruszać klapami - zrobię to dziś.
    Czy widziałeś na pierwszym filmie wrzuconym przeze mnie kilka postów wyżej zachowanie silniczka przy włączonym zapłonie i wyłączonej klimie? Zauważyłem na podpiętej żarówce, że na odpiętej wtyczce przewodzie niebieskim napięcie pojawia się i znika - to jest chyba powiązane z ruchem silniczka pokazanym na filmie.
    Dzięki za sugestie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •