Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Wymiana silnika - odzyskanie oryginalnego rocznika produkcji

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    1

    Domyślnie Wymiana silnika - odzyskanie oryginalnego rocznika produkcji

    Witam,

    temat dotyczy Civica 4 generacji, ale sprawy bardziej prawne
    kupiłem niedawno Civica, w którym w 1995 wymieniony był silnik z D16A9 na D15B2 przez co w dowodzie mam adnotację "składak" oraz datę produkcji 1995.
    Co ciekawe w dowodzie dalej mam pojemność 1.6 i 83kW

    czy ktoś się może do tego przyczepić, niepoprawne dane? Ubezpieczyciel lub diagnosta?
    czy jeżeli teraz zgłosiłbym niby wymianę silnika, to jest opcja "odzyskania" w dowodzie prawdziwej daty produkcji pojazdu i usunięcia "składaka"?
    Tańsze OC ze zniżkami PZMotu, ewentualne żółte tablice,...

    Zastanawiałem się który to rocznik, w VIN cyfra "0" - wg wszystkich VIN dekoderów wartość błędna, w serwisie dowiedziałem się, że 88 rocznik.

  2. #2
    Użytkownik Awatar siara87
    Dołączył
    Apr 2012
    Imię
    karol
    Auto
    EJ2, EJ6, EP4
    Skąd
    Miedzyrzec Podl
    Posty
    2,049

    Domyślnie

    Wymiana silnika nie czyni z auta skladaka. To pojecie zostalo wprowadzone w latach dziewiecdziesiatych dla aut ktore byly sprowadzane z zagranicy w stanie rozmontowanym i skladanych spowrotem w kraju. Nie pamietam dokladnie co sie w ten spowob omijaLo prawnie ale byl to dosc popularny trik handlarzy w tamtych czasach. Raczej nic sie nie da zrobic z tym wpisem ale tego musisz juz sie juz dowiadywac w swoim wydziale komunikacji. Date produkcji auta mozna odczytac z metki na pasach bezpieczenstwa

  3. #3
    Użytkownik Awatar Chajupek
    Dołączył
    Apr 2012
    Imię
    Dominik
    Auto
    CRX/5g/6gc4/ufo
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    920

    Domyślnie

    Ciężki temat udaj się do wydziału komunikacji może oni Ci odpowiedzą ,miałem 5 l temu 4g i w dokumentach był składak ponoć przyjechał z francji bez silnika i u nas wsadzili drugi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •