Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Buczenie i wibracje przy przyspieszaniu

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    2

    Question Buczenie i wibracje przy przyspieszaniu

    Witam, posiadam Honde Civic IX 1.8 z manulną skrzynią biegów. Od pewnego czasu podczas gwałtownego przyspieszania (gaz do dechy ), przy około 2500 obr/min do około 3000 słychać buczenie z przodu auta, jakby z okolic komory silnika. W kabinie odbieram, że ten dźwięk dochodzi jakby z dołu od strony kierowcy, oraz podczas przyspieszania czuć drgania na podłodze pod butem w podanym zakresie obrotów, powyżej 3000 problem ustępuje. Byłem już u 3 mechaników i wszyscy rozkładają ręce, sprawdzali układ wydechowy, katalizator, poduszki pod silnikiem i wszyscy stwierdzili że nie wiedzą skąd sie bierze ten dźwięk oraz wibracje. Może ktoś z forumowiczów miał podobną sytuacje i mógłby sie podzielić swoimi doświadczeniami

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Imię
    Robert
    Auto
    Civ. 5d IX 1.8 LPG
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    41

    Domyślnie

    Jeden ze znajomych mechaniorów mówił mi kiedyś, że takie dźwięki są najtrudniejsze do zlokalizowania. Głównie ze względu na rezonowanie poszczególnych elementów i "przenoszenie" dźwięku. On zwykle do zlokalizowania źródła dźwięku posługuje się lekarskim stetoskopem. Mówił, że nie zawsze się to sprawdza, ale już w kilkunastu przypadkach udało mu się w ten sposób znaleźć źródło dźwięku w miejscu, gdzie zupełnie się tego nie spodziewał. Jeżeli uda się zlokalizować źródło, to znajdziesz usterkę.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Może to nie rada, ale moim zdaniem gwałtowne przyspieszanie (gaz do dechy) przy 2500 obr/min nie ma sensu przy tym silniku, to nie diesel. Auto się wtedy męczy i stąd mogą być wibracje/drgania.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejan Zobacz posta
    Może to nie rada, ale moim zdaniem gwałtowne przyspieszanie (gaz do dechy) przy 2500 obr/min nie ma sensu przy tym silniku, to nie diesel. Auto się wtedy męczy i stąd mogą być wibracje/drgania.
    Może masz racje, przed zakupem Hondy rok temu, jeździłem 7 lat autem z silnikiem diesla i nawyki mogły pozostać. A co do buczenia, problem rozwiązany. Źródłem dźwięku był filtr powietrza. 2 miesiące temu wymieniałem olej i standardowo przy tej wymianie od razu zmieniłem filtr powietrza i mniej więcej od wtedy był problem. Zastosowałem wtedy filtr Filtrona, ale chyba jest źle spasowany do naszego pojemnika na filtr, po zakupie w ASO Hondy fabrycznego filtra i wymianie problem znikł.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •