Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Ścina tylne opony od wewnątrz

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Jacek
    Auto
    civic 5D VIII spor
    Skąd
    małopolskie
    Posty
    25

    Domyślnie Ścina tylne opony od wewnątrz

    Dzień dobry,
    Zauważyłem ostatnio taki objaw: tylne opony są ścięte od wewnątrz, przełożyłem w tamtym roku z przodu na tył opony Fulda (225/45r17), ok. 5 mm bieżnika, równomiernie starte, ciche. Po roku na tyle zaczęły huczeć, wyząbkowały, ogólnie tragedia. Wczoraj kupiłem nowe na tył, wyząbkowane wyrzuciłem (w przekroju poprzecznym cały ,nie wiem jak to nazwać, "segment" był ścięty, do tego zęby). Pamiętam, że poprzedni właściciel sprzedał mi auto na podobnie wyglądających oponach, które zaraz po nabyciu wyrzuciłem.
    Stąd pytanie: co jest przyczyną takiego zachowania się opon? Auto jest świeżo po wymianie zawieszenia ( w tym tuleji belki tylnej) i po ustawieniu geometrii. Obawiam się (zapewne słusznie), że dzisiaj założone opony podzielą los poprzednich. Dodam jeszcze że patrząc z tyłu auto wygląda nieco rozjechane (negatyw?, /---\ ), czy to wina zużytych sprężyn (ma 192 tyś km, podobno)? Czy wymiana sprężyn pomoże zniwelować to ścinanie opon i siedzący tył , skoro geometria jest ok? Z góry dziękuję za zainteresowanie.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Ice-T
    Dołączył
    Jul 2015
    Auto
    FN2
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    558

    Domyślnie

    jedź na geometrie wszystkiego się dowiesz, ja miałem belkę kopniętą i nie dało się tego ustawić w żaden sposób trzeba było wymienić belkę z tyłu.

    Edit sory doczytałem ze byłes na geometrii... ;/

  3. #3
    Użytkownik Awatar szczepar
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Artur
    Auto
    UFO 1.8 VIII
    Skąd
    Milanówek
    Posty
    976

    Domyślnie

    Za delikatnie jeździsz (za wolno w zakrętach) , a za szybko na prostych
    Tu masz artykuł poczytaj i walcz.
    https://www.oponeo.pl/artykul/zabkowanie-opon

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •