Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: dymiące d14a3

  1. #21
    Użytkownik Awatar E2rd
    Dołączył
    Jul 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    606

    Domyślnie

    Jestem świeżo po remoncie mojej Hanki i oparło mi się w całości o 4000PLN. Pierścienie orginały 950 PLN, uszczelniacze 22 PLN x 16sztuk = 352 PLN, uszczelki wszystkie około 300 PLN, panewki podróby 350 PLN, obróbka głowicy (gniazda zawory) 800 PLN, rozrząd około 500 PLN. Reszta to robocizna.

    U mnie niedymił a żarł około 1l na 1000km. Teraz jest OK.

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Auto
    FK2
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3,577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez E2rd
    Jestem świeżo po remoncie mojej Hanki i oparło mi się w całości o 4000PLN. Pierścienie orginały 950 PLN, uszczelniacze 22 PLN x 16sztuk = 352 PLN, uszczelki wszystkie około 300 PLN, panewki podróby 350 PLN, obróbka głowicy (gniazda zawory) 800 PLN, rozrząd około 500 PLN. Reszta to robocizna.

    U mnie niedymił a żarł około 1l na 1000km. Teraz jest OK.
    Teraz tylko pytanie czy był sens wkładac tyle kasy? Nie lepiej bylo sprzedac auto i poszukac czegos ?

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Rem
    Auto
    ZE1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez E2rd
    Jestem świeżo po remoncie mojej Hanki i oparło mi się w całości o 4000PLN.
    :shock: fuck :/ 950pln pierscienie :/
    sa jakies tansze opcje ktore mozna z czystym sumieniem zalozyc?

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Auto
    FK2
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3,577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rem36
    :shock: fuck :/ 950pln pierscienie :/
    sa jakies tansze opcje ktore mozna z czystym sumieniem zalozyc?
    NO, ale napisał ze oryginały z ASO, za zamiennik pewnie duzo taniej...

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D15B7K
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo
    Ile km zrobiles od momentu uzycia tego specyfiku?
    jakieś 3500 km. Ale sprawdzało się to również w innych samochodach (np.Mazda), a koszt jest śmieszny w porównaniu do remontu czy zakupu nowego silnika.

  6. #26
    Użytkownik Awatar E2rd
    Dołączył
    Jul 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    606

    Domyślnie

    Też się długo zastanawiałem, ale doszedłem do wniosku, że po dołożeniu 4000PLN nie kupię nic lepszego, bo teraz jest tyle aut i nie wiadomo co w którym piszczy. A swoją Hankę znam, nie miała nigdy dzwona, dużo już w niej zrobiłem i mam praktycznie nowy silnik i wiem, że przez najbliższe lata na coś lepszego nie będzie mnie stać bo inwestuje w mieszkanie.

    Wkurzyłbym się, gdybym kupił auto w gorszym stanie i dołożył tyle. Dla rozwiania wątpliwości - myślałem o SWAPie, ale za tyle niezrobie i a jak dołoże to też będe miał używany silnik.

    Zanim to zrobiłem rozważałem bardzo długo, oczywiście każdy ma swoje zdanie.

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Auto
    FK2
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3,577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Blend
    Cytat Zamieszczone przez prz3mo
    Ile km zrobiles od momentu uzycia tego specyfiku?
    jakieś 3500 km. Ale sprawdzało się to również w innych samochodach (np.Mazda), a koszt jest śmieszny w porównaniu do remontu czy zakupu nowego silnika.
    A spalanie oleju do ilu spadło?

    Cytat Zamieszczone przez e2rd
    Też się długo zastanawiałem, ale doszedłem do wniosku, że po dołożeniu 4000PLN nie kupię nic lepszego, bo teraz jest tyle aut i nie wiadomo co w którym piszczy. A swoją Hankę znam, nie miała nigdy dzwona, dużo już w niej zrobiłem i mam praktycznie nowy silnik
    No w sumie racja, grunt ze jest OK i jestes zadowolony

  8. #28
    Użytkownik Awatar E2rd
    Dołączył
    Jul 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    606

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo
    rem36 napisał/a:

    fuck 950pln pierscienie
    sa jakies tansze opcje ktore mozna z czystym sumieniem zalozyc?


    NO, ale napisał ze oryginały z ASO, za zamiennik pewnie duzo taniej...
    Właśnie, ja wziąłem orginały bo chce jeszcze długo pojeździć i mieć pewność, na panewkach przyoszczędziłem, bo taniej jest dwa razy wymienić podróbki niż raz nowe wstawić. Podróbki pierścieni kosztują okło 350 PLN.

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D15B7K
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    231

    Domyślnie

    0.3 - 0.4 l/1000km

  10. #30
    Użytkownik Awatar Dominic
    Dołączył
    Jan 2005
    Skąd
    Polska
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Blend
    Przed remontem zrób płukanke silnika preparatem firmy STP do usuwania nagarów (do kupienia na przykład na orlenie). Płyn kosztuje około 20 złotych. dolewasz go do oleju i zapalasz silnik na 10 minut (silnik musi być wcześniej rozgrzany). Warto spróbować bo koszt praktycznie żaden, a remoncik już troche kosztuje. Ja miałem już zamówiony sinik na zmiane, ale znajomy mechanik namówił mnie żeby spróbować, bo zregóły pomaga. Przed półkaniem brał około 1l oleju na 1000km i strasznie dymił, teraz praktycznie niedymi i zużycie oleju bardzo poważnie spadło.

    pozdro ziom
    Tylko kwestia jest tego typu ze auto dopiero co kupiłem i podejrzewam ze zalane było olejem mineralnym! czy to nie problem ? mineralny tworzy osad ktorym wszystko jest obklejone. czy kanałki sie nie pozapychaja?? jakim olejem potem zalać ??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •