Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Tłumik + Silnik Pytania

  1. #1
    Użytkownik Awatar Lord_ZED
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Ireneusz
    Auto
    JDM ITR 96 Spec
    Skąd
    Nottingham / Mielec
    Posty
    1,125

    Domyślnie Tłumik + Silnik Pytania

    Mam 2 pytania.
    1. Bardzo proste --- Czy można jakoś wyciszyć Km malon ala mugena -- Czyta. Apexi N1 hehe ??? Bo ostatnoi stwierdziłem że troche głośny jest. Ten pełen przelot daje pewnie ze 105 decybeli. Tylko Vass maił głośniejszy na zlocie w swojej solniczce. Pozatym mi się podoba jak chodzi i niechce go zmieniać bo się trzyma już rok bardzo dobrze i nie rdzewieje. Tylko szkoda że niemoge słuchać muzyki w aucie.

    2. Głowne pytanie. Co może być efektem dziury mocy poniżej 3200 obrotów ?? Znaczy auto zaczyna iść dopiero powyrzej 3200 Wyraźnie widać na wykresie z Hamowni i czuć na 2 pierwszych biegach. Jakby się włanczał V-tec którego niema . Teraz czuje bardziej po odchudzeniu koła zamachowego. Wymienione są - Świece, kable, palec, Filtry.
    I mam 2 podejrzenia :
    Zapłon może źle ustawiony ???? czy daje taki efekt ??
    Rozrząd może przeskoczył o 1 ząbek - Podobno taki efekt.

    W sumie to nie przeszkadza bardzo ale mnie denerwuje. I nurtuje co to.

  2. #2
    Użytkownik Awatar boomer
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Wawa/Stara Milosna
    Posty
    1,598

    Domyślnie

    1. Zamawiasz wkladke wyciszajaca, robisz dziurke na koncowce, wkladasz wkladke i ja przykrecasz. 105dB to nie duzo ja mam bez wkladki na swoim przelocie okolo 115-117dB
    2. Masz przelot i pewnie nie masz kata, w takiej konfiguracji zawsze chrzanisz dol ale idziesz w gorny zakres obrotow.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Rem
    Auto
    ZE1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,021

    Domyślnie

    Wstaw spowrotem tłumik srodkowy i załatwisz tym samym sprawe hałasu i barku mocy na niskich obrotach, znaczy sie tej mocy i tak nie bedziesz tam mial za duzo bo nie masz v-teca ale napewno bedzie lepiej.

  4. #4
    Użytkownik Awatar boomer
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Wawa/Stara Milosna
    Posty
    1,598

    Domyślnie

    No jak nie masz srodkowego to go wstaw, moze napisz po prostu co za uklad przelotowy masz

  5. #5
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    w KMa nie wstawisz silencera, bo nie ma jak. chyba ze tak jak ja robilem, przed tlumikiem.
    1 ząbek na pasku to b.duzo - silnik chodzilby nierowno na wolnych, albo wcale by nie palil.

  6. #6
    Użytkownik Awatar Lord_ZED
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Ireneusz
    Auto
    JDM ITR 96 Spec
    Skąd
    Nottingham / Mielec
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    Więc co do wydechu to mam środkowy. Przelot. Przynajmniej tak wygląda. Już z 1.5 roku temu Kupiłem rure z tłumikiem od kolektora do końcowego Seryjną ale od wersji bez katalizatora. Czyli nieco dłuższą. I mam środkowy seryjny. Wogule jak miałem końcowy seryjny to też tak było --- nagły skok mocy. Czy możliwe że ten typ tak ma ??
    A o wyciszenie tłumika to tak z ciekawości napisałem. Czy może ktoś to robił. Tu wykresik:
    ftp://lordzed@emil.tnp.pl/Mayday
    plik hamownia.jpg
    inne możecie też se zlukać
    ps. Mam nadzieje żę nikt nie napisze cobym sobie z kwasówki zrobił wydech o wartości połowy Hondy hehe.

  7. #7
    Bero
    Gość

    Domyślnie

    ja mam takiego KMa. wynik sprawdzony pewnego dnia przez policje to 96 decybeli. i silencer po prostu mi sie mazy
    Pati, jak zrobiles silencera przed wydechem?? jakies fotki poprosze

  8. #8
    Użytkownik Awatar Nevada
    Dołączył
    Sep 2004
    Auto
    EP3
    Skąd
    3city
    Posty
    438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pati
    1 ząbek na pasku to b.duzo - silnik chodzilby nierowno na wolnych, albo wcale by nie palil.
    Ja z autopsji wiem że auto spoko pali i pracuje na rozrządzie przestawionym o 2 ząbki.
    Objawia to się całkowitym brakiem mocy na górnych obrotach (powyżej 3000), klepaniem zaworów.

    Pewnie miałem przestawiony w odwrotną stronę co Ty.

  9. #9
    Użytkownik Awatar boomer
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Wawa/Stara Milosna
    Posty
    1,598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bero
    Pati, jak zrobiles silencera przed wydechem?? jakies fotki poprosze
    Bylo o tym tutaj na forum razem z fotkami z tego co pamietam

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Sulechów
    Posty
    102

    Domyślnie

    a moze komore rezonansowa MG?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •