Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Ochrona przed słońcem?

  1. #1
    Użytkownik Awatar ransom91
    Dołączył
    Dec 2017
    Imię
    Rafał
    Auto
    B18C4 MB6
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    118

    Domyślnie Ochrona przed słońcem?

    Witam

    Ktoś z własnego doświadczenia jest w stanie polecić odpowiednie detergenty, właśnie na aktualną pogodę aby odpowiednio zabezpieczyć lakier przed słońcem?

  2. #2
    Użytkownik Awatar Wenega
    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Oleśnica
    Posty
    1,815

    Domyślnie

    Woski , powłoki..

  3. #3
    Użytkownik Awatar ransom91
    Dołączył
    Dec 2017
    Imię
    Rafał
    Auto
    B18C4 MB6
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    118

    Domyślnie

    No o to mi chodzi, tylko chciałbym aby ktoś konkretnie napisał jakie stosował i poleca, bo w internetach tego pełno i wszystkie niby najlepsze.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Wenega
    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Oleśnica
    Posty
    1,815

  5. #5
    Użytkownik Awatar sparco
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Piotrek
    Auto
    FK2
    Skąd
    Kraśnik
    Posty
    2,081

    Domyślnie

    Tanio i dobrze to kup sobie tester fk1000p do tego aplikator piankowy i że 2 fibry do dotarcia.

  6. #6
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ransom91 Zobacz posta
    No o to mi chodzi, tylko chciałbym aby ktoś konkretnie napisał jakie stosował i poleca, bo w internetach tego pełno i wszystkie niby najlepsze.
    Ile ludzi tyle opinii. Jak sam na sobie nie wypróbujesz to się nie dowiesz. Z czym ci się dobrze pracuje.
    Np ja przerobiłem w swoim życiu: Plastmal, TCut, Woski Formula 1 a gdy już zacząłem sie interesować detailingiem to Dodo Juice, FK1000P, Collinite 468s, Meguiars Gold Class, Soft99 12month.
    O każdym mogę coś powiedzieć, każdy ma zalety, można je polecić (poza pierwszymi 3-ma pozycjami).

    Wiele czynników ma znaczenie, czas jaki możesz poświęcać, chęci, koszt, czy masz garaz itd itd.

    Ja aktualnie mam powłokę Ceramiczną Gravon, którą po umyciu na bezdotyku i osuszeniu przecieram ADBL Synhetic waxem. Całośc zajmuje mi ze 20 min a auto świeci się jakbym tyle co go szkłem oblał. I do tego ta hydrofobowość.....

  7. #7
    Użytkownik Awatar ransom91
    Dołączył
    Dec 2017
    Imię
    Rafał
    Auto
    B18C4 MB6
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    118

    Domyślnie

    Czyli krótko mówiąc najlepszym rozwiązaniem jest sobie zrobić powłokę ceramiczną i jest z bańki? Tylko pytanie jak ona reaguje z solą? Czy to jest wyłącznie na letni sezon?

  8. #8
    Użytkownik Awatar Black_Devil
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Paweł
    Auto
    MB2 D14a8
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    7

    Domyślnie

    Powłoka permanentna była by najlepsza, z tym, że najlepiej przed było by zrobić korektę, więc robią się koszta i raczej lepiej było by oddać auto do kogoś jak sam nie bardzo wiesz co i jak. A jeżeli masz trochę czasu i chęci to umyj ładnie samochód wyczyść, odtłuść i nałóż wosk, będzie też ładnie wyglądał i zapewni ochronę przed UV. Ja osobiście jak pierwszy wosk to kupiłem taki za 20 PLN w Tesco jakiś autoland i jakiś miesiąc się trzyma narazie i efekt hydrofobowości jest cały czas, tylko robiłem to pod chmurką i zeszło mi się jakieś 4-5h ze wszystkim, ale to pierwszy raz, następny pewnie pójdzie szybciej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •