Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 14

W±tek: k³opot z temp silnika

  1. #1
    galaka76
    Go¶æ

    Domy¶lnie k³opot z temp silnika

    Witam K³opot wyglada tak ze od tygodnia ponad po dluzszej i szybkiej jezdzie w moim civicu (D14A2 silnik) jak stane na swiatlach na np 30 sek to rosnie wskazowka temp plynu wentylator sie wlacza tez i tak jest na postoju jak sie juz jedzie to temp norma (ponizej polowy skali lekko) a w zbiorniku wyrownawczym wtedy jak jest wskaznik wysoko to pokazuje plynu ponad max jak sie wlaczy ciepla dmuchawe to temp tez troche spada na wskazowie zmienili tydzien temu termostat i po miesicie jezdzac w korkach i upale bylo ok ale w weekend dluzsza wyprawa i znowu zagadki dzisiaj stal wlaczony godzine u mechanika i nic wszystko luz mowi o czujniku temperatury - ale dlaczego w zbiorniku wyrownawczym robi sie pelno jak sie grzeje? dym bialy nie leci mechanik twierdzi ze uszczelka pod glowica jest ok przewod od chlodnicy na goracym nie jest sztywny ? mo¿e macie jakies pomysly? auto ma sporo nalatane ale 5 lat je mam i zawsze temp byla dobra i w ogole zadnyc awarii a teraz? pomocy

  2. #2
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2005
    Sk±d
    Lipicze
    Posty
    144

    Domy¶lnie

    Jak dla mnie to uszczelka pod glowica. jak ci sie nastepnym razem podniesie temperatura to zobacz czy masz twarde weze od chlodnicy..Jak auto bedzie zimne to sprawdz czy nie masz ubytkow plynu.

  3. #3
    galaka76
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dziêki pocieszony jestem niezmiernie ;-((( potestuje go jutro i dam znac jak cos pozdro

  4. #4
    U¿ytkownik Awatar gregorb
    Do³±czy³
    Feb 2005
    Sk±d
    Gdañsk
    Posty
    417

    Domy¶lnie

    Mam to samo w swoim aucie. Jak sprawdzisz forum to kilka postow nizej jest moj opis. Wymienilem juz termostat, mam nowy korek w chlodnicy, sprawdzilem zawartosc spalin w chlodziwie (jest OK), wentylator mi sie wlacza, przewody mam miekkie, zadnego bialego dymu. Bylem u mechanika od chlodnic i pierwsze co zrobil to wyczyscil chlodnice. Niewiele to dalo, wiec nastepnie dostalem od niego nowa chlodnice na test. Znow problem jak stalem na swiatlach (nie zawsze, tak jak u Ciebie zreszta). W koncu wszystko wskazuje na pompe wodna, bo:

    - problem wystepuje tylko na wolnych obrotach, a jak dodam gazu to temperatura spada,
    - w momencie gdy mam ten wzrost temperatury i silnik pracuje na biegu jalowym, to powietrze lecace od wentylatora jest przez chwile cieple i zaraz jest zimne. Po dodaniu gazu po paru sekundach znow jest cieple. Znaczy to, ze brak obiegu w ukladzie (slaba pompa wodna) powoduje, ze wentylator ochladza tylko ta czesc plynu w chlodnicy, ktora tam sie znajduje. Jak zwieksze obroty to pompa wydajniej zaczyna pracowac i wtedy znow jest ochladzany caly uklad i temperatura spada.

    W czwartek mam wymiane pompy i wszystko bedzie wiadomo.

  5. #5
    galaka76
    Go¶æ

    Domy¶lnie klopoty z temp

    Widzia³em to z tym ¿e nie u mnie rosnie poziom plynu w zbiorniku wyrownawczym jak sie wznosi wskazowka a jak wszystko wskazuje dobrze to jest go w tym zbiorniku malo pozdro

    [ Dodano: Wto 16 Maj, 2006 ]
    nie¿le sie porobilo serwis tez mowi ze to uszczelka pod glowica kibel maxymalny odkrecil chlop kurek chlodnicy i jak da sie gazu to troche babli leci ale niewiele niemniej jednak marnie sie z tym czuje pozdro W

  6. #6
    U¿ytkownik Awatar greknov
    Do³±czy³
    Apr 2006
    Sk±d
    Sanok
    Posty
    110

    Domy¶lnie

    U mni s± podobne objawy tylko ¿e jest padniêty czujnik temperatury znajduj±cy siê obok termostatu dzisiaj zamówi³em koszt 74 z³ troche za du¿o sobie policzy³ bo w drugim sklepie 54 z³ dzisiaj wymiana i zobaczymy czy to napewno to pozdrawiam

  7. #7
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2006
    Sk±d
    Czêstochowa
    Posty
    22

    Domy¶lnie

    Witajcie!A moze to zwykle zapowietrzenie uk³adu?Bable w ch³odnicy to tez oznaka zapowietrzenia!Skoro wêze nie twardnieja!?Maly test na pompê wodna:jezeli w³aczysz dmuchawe na "gorace" na wolnych obrotach i po dodaniu gazu dmucha bardziej gorace to pompa OK.

  8. #8
    U¿ytkownik Awatar reXio
    Do³±czy³
    Nov 2004
    Imiê
    Remik
    Auto
    FK8 GT / FK2
    Sk±d
    ¶l±sk
    Posty
    3,000

    Domy¶lnie Re: k³opot z temp silnika

    Cytat Zamieszczone przez galaka76
    Witam K³opot wyglada tak ze od tygodnia ponad po dluzszej i szybkiej jezdzie w moim civicu (D14A2 silnik) jak stane na swiatlach na np 30 sek to rosnie wskazowka temp plynu wentylator sie wlacza tez i tak jest na postoju jak sie juz jedzie to temp norma (ponizej polowy skali lekko) a w zbiorniku wyrownawczym wtedy jak jest wskaznik wysoko to pokazuje plynu ponad max jak sie wlaczy ciepla dmuchawe to temp tez troche spada na wskazowie zmienili tydzien temu termostat i po miesicie jezdzac w korkach i upale bylo ok ale w weekend dluzsza wyprawa i znowu zagadki dzisiaj stal wlaczony godzine u mechanika i nic wszystko luz mowi o czujniku temperatury - ale dlaczego w zbiorniku wyrownawczym robi sie pelno jak sie grzeje? dym bialy nie leci mechanik twierdzi ze uszczelka pod glowica jest ok przewod od chlodnicy na goracym nie jest sztywny ? mo¿e macie jakies pomysly? auto ma sporo nalatane ale 5 lat je mam i zawsze temp byla dobra i w ogole zadnyc awarii a teraz? pomocy
    Stary pisz na przyszlosc jakos wyrazniej. Oddzielaj zdania bo czyta sie to jak wypociny pierwszoklasisty :lol:

  9. #9
    galaka76
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Polska jêzyk trudna jezyk nie tylko w 1 klasie :shock:

  10. #10
    U¿ytkownik Awatar Inu¶
    Do³±czy³
    Apr 2006
    Imiê
    Inez
    Auto
    ten Typ eR
    Sk±d
    WWA
    Posty
    264

    Domy¶lnie

    Prawdopodobnie to uszczelka pod g³owica tak jak pisa³ TygrysHonda tyle, ¿e objawy mog± byæ jeszcze takie, ¿e z rury wydechowej bêdzielecia³a bia³a "para" i bêdzie plu³o woda, mo¿e te¿ byæ sama g³owica uszkodzona... radze wybraæ siê do innego mechanika...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •