Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: D15Z8 minime, co można pozmieniać, co warto?

  1. #11
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał#1951 Zobacz posta
    Prosiłbym w takim razie o wytłumaczenie co jest nie tak w poniższych wyliczeniach ?
    Podejrzewam, że kalkulator jest na stany i nie ma tam silnika d15z6/d15z8, lecz dane są z silnika d15b2/7.
    Zastanów się dlaczego d15 ma mniejsza pojemnośc skokową przy takiej samej srednicy tulei i takiej samej korbie co d16z6.

  2. #12
    Użytkownik Awatar Rafał#1951
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Rafał
    Auto
    Aerodeck MC1 D16W3
    Skąd
    DLU
    Posty
    26

    Domyślnie

    Znalazłem gdzieś w necie info na temat tłoków w D15Z8/D15Z6.

    Tłok P2J
    -6.45 cc
    27.75 mm

    Po zamiance tego i zostawieniu wszystkiego tak jak w tabelkach co pokazałem wychodzi CR 9.26. Czyli potwierdza się, że głowica D16Z6 posadzona na ten blok obniża CR z fabrycznego 9.6.

    Trochę marudzę, ale chciałbym dojść do jakiegoś wniosku zanim kupię tłoki i okaże się zonk

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał#1951 Zobacz posta
    Nie chcę wkładać samego wałka i klawiatury. Czy w takim razie używanie stronki ZEAL do kalkulacji stopnia sprężania w przypadku D15Z8 nie ma sensu? Z tego co zdążyłem wyczytać to D15Z8 ma dłuższe korbowody, tak jak D16, a reszta D15 ma krótsze. Dlaczego w takim razie odrazu stwierdzasz, że nie mogę? Co się stanie w takim razie?
    Cytat Zamieszczone przez Rafał#1951 Zobacz posta
    Znalazłem gdzieś w necie info na temat tłoków w D15Z8/D15Z6.

    Tłok P2J
    -6.45 cc
    27.75 mm

    Po zamiance tego i zostawieniu wszystkiego tak jak w tabelkach co pokazałem wychodzi CR 9.26. Czyli potwierdza się, że głowica D16Z6 posadzona na ten blok obniża CR z fabrycznego 9.6.

    Trochę marudzę, ale chciałbym dojść do jakiegoś wniosku zanim kupię tłoki i okaże się zonk
    Z tłokami d17 ladujesz w wysokim 12.x cr albo w niskim 13. Dokładnie nie pamiętam musiał bym do znajomego zadzwonić co mi blok składał... na stronie takie cr wychodzi bo strona liczy długość korb i wysokość tłoka b7. A po co zmieniać głowicę? I do czego tobie potrzebne wyższe cr ? Jak ostry wałek planujesz z jaką krzywką?

  4. #14
    Użytkownik Awatar Rafał#1951
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Rafał
    Auto
    Aerodeck MC1 D16W3
    Skąd
    DLU
    Posty
    26

    Domyślnie

    Przecież tam na stronce jest zaznaczone przy moich wyliczeniach, że korba D16, a nie D15B7.

    Głowicę chcę zmienić, bo mam taką od D16Z6, która lada moment będzie gotowa do montażu, a i tak muszę silnik otworzyć, bo są początki UPG. Wyższe CR to tak przy okazji zmiany pierścieni, stwierdziłem, że jak już wyciągne tłoki to warto by było włożyć inne, żeby coś poprawić w silniku.

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic Coupe ej2 d
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    217

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał#1951 Zobacz posta
    Taaa stare dzieje...

    Marcin#839 pozdrawia :P to ten co przerabia od 10 lat poloneza caro na coupe i wrzuca v6 3.0 z opla :P (i nadal go robie )

  6. #16
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał#1951 Zobacz posta
    Przecież tam na stronce jest zaznaczone przy moich wyliczeniach, że korba D16, a nie D15B7.
    Ale gosciu blok d15z to nie to samo co d15b2/b7.
    Zreszta po co Ci to pisac
    rozbierz silnik, zamów tloki, ktore chcesz i pozniej przyjdz i placz, czemu to nie pasuje ?

  7. #17
    Użytkownik Awatar Rafał#1951
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Rafał
    Auto
    Aerodeck MC1 D16W3
    Skąd
    DLU
    Posty
    26

    Domyślnie

    OK, zaczynam czaić. Czyli mam przyjąć wysokość bloku jak D16 czy to jeszcze coś innego?

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał#1951 Zobacz posta
    Nie chcę wkładać samego wałka i klawiatury. Czy w takim razie używanie stronki ZEAL do kalkulacji stopnia sprężania w przypadku D15Z8 nie ma sensu? Z tego co zdążyłem wyczytać to D15Z8 ma dłuższe korbowody, tak jak D16, a reszta D15 ma krótsze. Dlaczego w takim razie odrazu stwierdzasz, że nie mogę? Co się stanie w takim razie?
    Cytat Zamieszczone przez Rafał#1951 Zobacz posta
    Przecież tam na stronce jest zaznaczone przy moich wyliczeniach, że korba D16, a nie D15B7.

    Głowicę chcę zmienić, bo mam taką od D16Z6, która lada moment będzie gotowa do montażu, a i tak muszę silnik otworzyć, bo są początki UPG. Wyższe CR to tak przy okazji zmiany pierścieni, stwierdziłem, że jak już wyciągne tłoki to warto by było włożyć inne, żeby coś poprawić w silniku.
    Katastrofa... No jak dajesz tłoki z d17a2 to cr spadnie bo jak ma nie spaść... do econow prócz z1 daje się tłoki od a7 i chyba takie same tloki maja a1/8 róznia sie chyba uszczelkami i sama glowica. Tych tłoków na stronie nie ma więc cr nie sprawdzisz. Ale jeżeli nie dasz ostrego wałka to cr ponad 12 jest bez sensu. Żeby się nie okazało jak u mnie po otwarciu bloku szlif i wal do wymiany. Koszt części i wszystkiego wyszedł ponad 7k ...

  9. #19
    Użytkownik Awatar Rafał#1951
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Rafał
    Auto
    Aerodeck MC1 D16W3
    Skąd
    DLU
    Posty
    26

    Domyślnie

    Niech będzie katastrofa. Jaka jest w takim razie wysokość bloku w D15Z8 czy D15Z6 ?

    Jeśli jednak tłoków bym nie zmienił to ile zebrać z głowicy D16Z6 żeby nie obniżyć CR lub żeby minimalnie podnieść?

  10. #20
    Użytkownik Awatar Kubamikus
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Kuba
    Auto
    Civic EG D-Series
    Skąd
    Poznań
    Posty
    62

    Domyślnie

    Kup sobie dół z d15b2/b7 na nim już można fajne CR robic nawet na seryjnych tłokach , w połączeniu z twoją głowica powinno się to już fajnie odpychać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •