Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: D14A4 mod do D16Z6

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    12

    Domyślnie D14A4 mod do D16Z6

    Witam
    Właśnie dałem swoja Hanię D14A4 EJ9 1,4 iS hatchback 98r do wmontowania kolektora ssącego z D16Z6. Mechanik poinformował mnie że nie chcę auto coś chodzić na niej. Czynności zostały wykonane zgodnie z instrukcją. Pomimo tego silnik ciężko pracuje i kopci czarnym dymem. Wolno wchodzi na obroty. Ponadto coś syczy w tym kolektorze i ciężko to zlokalizować. Po naciśnięciu gazu syczenie zanika. Wtryski i przepustnica przekładane. Nie wiem czy w takim przypadku kolektor jest sam w sobie uszkodzony czy coś jeszcze innego może być przyczyną.
    Prosiłbym o szybkie odpowiedzi na co ewentualnie mechanik musi zwrócić jeszcze uwage, gdyż auto jest rozkopane. Ja sam fachowcem nie jestem ,a mod chciałbym zakończyć sukcesem z uwagi na oczekujące w dalszej kolejności mody tj dolot rura + filtr stożkowy k&f w zabudowie+ zimne powietrze ze zderzaka. Wydech 4-2-1 ebay.
    Z tego co mechanik mi mówił to tylko wtyczkę trzeba było przerobić aby można było się w piąć w czujnik temperatury powietrza z tyłu ssaka. Reszta wszystko pasuje.
    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Syczenie i brak mocy moznaby powiazac z nieszczelnoscia w ukladzie dolotowym. Obroty nie falują?

  3. #3
    Użytkownik Awatar siara87
    Dołączył
    Apr 2012
    Imię
    karol
    Auto
    EJ2, EJ6, EP4
    Skąd
    Miedzyrzec Podl
    Posty
    2,049

    Domyślnie

    zaworek odmy sprawny?

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mały_miszcz Zobacz posta
    Syczenie i brak mocy moznaby powiazac z nieszczelnoscia w ukladzie dolotowym. Obroty nie falują?
    Utrzymuja się wysokie obroty.
    Cytat Zamieszczone przez siara87 Zobacz posta
    zaworek odmy sprawny?
    Tak sprawny.



    Raczej nie było przypadków aby D14A4 nie przyjmował kolektora z D16Z6 ?

    Aktualnie mechanik wkłada stary kolektor i jeśli wszystko będzie grało tzn że kolektor z D16Z6 jest uwalony. Martwi mnie tylko to kopcenie na czarno.
    U mnie jest jakis stary komputer bo mechanik mówi że jest nietypowa wtyczka i nie może się podpiąć aby ewentualnie zobaczyć co tam wskazuje. Trzeba by było tą wtyczkę przerabiać. Wszystkie kable idą z D14A4 nie montuje kompa z D16Z6.

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Jak kopci na czarno to znaczy ze go przelewa
    A jak swieci sie czek to niech zrobi samodiagnostyke

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazik2_h9w3 Zobacz posta
    Jak kopci na czarno to znaczy ze go przelewa
    A jak swieci sie czek to niech zrobi samodiagnostyke
    To nawet po podmianie wtryskiwaczy też może zalewać silnik ? Co mam rozumieć pod słowem samodiagnostyka ? chciałbym przekazać konkretną informacje mechanikowi.
    Po zamontowaniu starego kolektora wszystko śmiga prawidłowo.
    Postanowiłem zakupić drugi kolektor D16Z6. Jak znów mechanik mi powie że coś jest nie tak to będę musiał poszukać w okolicy Bielska-Białej jakiegoś fachowca co już z tym robił. Bo nie sądze żeby drugi kolektor był uwalony.

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Imię
    Maciek
    Auto
    Honda Civic EJ9, 1
    Skąd
    Łódź
    Posty
    71

    Domyślnie

    Montowałem z d15z6, nie ma problemu w moim przypadku. Czy masz silnik krokowy na kolektorze? Ja musiałem zdemontować krokowy z kolektora, zaślepić miejsce po nim. Wtedy odchodzi problem z wtyczką. Zakładasz przepustnicę z d14 ale zmieniasz motylek na en z d16, kolejna rzecz do zrobienia to zaślepienie wejścia do komory egr'a. Jeśli nie pomylisz przewodów z dołu silnika, wszystko zagra. U mnie wtryski nie robiły różnicy, chodził na d15z6, a teraz ma serię.

    Z tyłu kolektora zaślepiony krokowy, na dole EGR.

    Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Macciek40 ; 12-06-18 o 09:52

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Macciek40 Zobacz posta
    Montowałem z d15z6, nie ma problemu w moim przypadku. Czy masz silnik krokowy na kolektorze? Ja musiałem zdemontować krokowy z kolektora, zaślepić miejsce po nim. Wtedy odchodzi problem z wtyczką. Zakładasz przepustnicę z d14 ale zmieniasz motylek na en z d16, kolejna rzecz do zrobienia to zaślepienie wejścia do komory egr'a. Jeśli nie pomylisz przewodów z dołu silnika, wszystko zagra. U mnie wtryski nie robiły różnicy, chodził na d15z6, a teraz ma serię.

    Z tyłu kolektora zaślepiony krokowy, na dole EGR.

    Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
    Dzięki za odpowiedź. Dziś mechanik jak dostanie uszczelke pod kolektor (już trzecią bo na próbach i testach się rozwalały) to będzię podchodził do kolejnej próby montażu (oby zakończonej sukcesem).

    Macciek40: a komputer zmieniałeś ? Bo ja zostawiam stary

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Imię
    Maciek
    Auto
    Honda Civic EJ9, 1
    Skąd
    Łódź
    Posty
    71

    Domyślnie

    Nie, komputer został stary. Nowy kolektor bez przepustnicy, nowa listwa od d15z6, stare wtryski, stara przepustnica (bo na niej jest krokowy).

    Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka

    A jeśli chodzi o mechanika, to nie zwrócił uwagi na fakt, że krokowy z d14 ma trzy przewody we wtyczce, a d16 ma dwa?

    Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    12

    Domyślnie

    Udało się !!! Autko dostało drugie życie ,a ja ciesze się jak małe dziecko Ma przepiękny dźwięk jak się mu wdepnie gaz w deche niczym american muscles ;P
    O to fotki z wnętrza dolot spod zderzaka rownież zrobiony. Extra zrobiłem ekran z maty termoizolacyjnej (co daje się za kaloryfer) ,gdyż rura się grzeje.

    Mam jeszcze pytanie:

    -odnośnie odmy gdyż wypuściłem ją po za obieg układu wydechowego - czy nie będzie jakiegoś spadku mocy z tego powodu ?

    - czujnika temperatury powietrza gdyż umieściłem go w boxie obok stożka. Słyszałem że niby montuje się ją też w łącznik gumowym nawiercając go uprzednio małym wiertłem. Ktoś doradzi gdzie go najlepiej dać?

    - w przyszłości będę chciał jeszcze wymienić wydech (aktualnie mam chińczyka 4-2-1 + reszta seria) ktoś specializuje się w wykonaniu takich rzeczy np z nierdzewki ? Lub ktoś doradzi co i gdzie kupić ? Chodzi mi o strumienice + środkowy + końcowy. Nie chcę efektu najpierw mnie słychać potem widać ;D zależy mi na mocy bez wycia
    Pozdrawiam


    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •