Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Swap z D15B7 na D15Z6 - co z ecu? !!!PILNE!!!

  1. #1
    Użytkownik Awatar Slytytus
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Seweryn
    Auto
    Coupe EJ2 94r.
    Skąd
    Pow. nowodworski
    Posty
    8

    Domyślnie Swap z D15B7 na D15Z6 - co z ecu? !!!PILNE!!!

    Witam.

    Zmieniam silnik z D15B7 na D15Z6.
    Stary był przegrzany i co pół roku wylatuje mi uszczelka (cylindry ruchome), a nie mogę znaleźć dobrego D15B7 i znalazłem od znajomka znajomka D15Z6 w cacy cenie.
    Nie będę tuningował.
    I problem jest w sterowniku.
    Nie wiem, czy ten od B7 (P06) przerobić na V-tec (podobno się da, inni mówią, że się nie da)
    A może dokupić ten od Z6 (P28 lub P2Y to jest), ale czy będzie pasował do wiązki i wtyczki.

    Poradźcie co jest wykonalne, a co nie, bo jutro jadę po silnik dość daleko i nie wiem czy w ogóle kupować i czy dokupić od razu sterownik, który fabrycznie był przy Z6?

    Rozumiem, że niezależnie od tego jaki komputer użyję, to będzie trzeba dodać kilka przewodów obok wiązki, by V-tec działał?

    I na koniec: Co będzie jak nic z kompem nie zrobię (stary P06)? Więcej palił/mniejsza moc na wyższych lub niższych obrotach?

    Jakby ktoś miał cenne informacje, ale po kilku dniach tu zajrzał, to też niech się wypowie, bo pewnie zaryzykuję i kupię i będę szukał porad co dalej
    Ostatnio edytowane przez Slytytus ; 17-05-18 o 15:53

  2. #2
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    do p06 idzie ddodac obsługe VTEC, z tym że teraz masz b7 czyli nonVTEC a wkladasz z6 czyli VTEC-E.. więc kompa musisz miec P2Y pozatym napewno zmiana wiązki Cie czeka albo przerobienei obecnej, jak zostawisz 06 to raczej nie pojedziesz za daleko ;p w najlepszym przypadku nie bedzie mocy w najgorszym wypala sie gniazda zaworowe.. albo coś

  3. #3
    Użytkownik Awatar Kubamikus
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Kuba
    Auto
    Civic EG D-Series
    Skąd
    Poznań
    Posty
    62

    Domyślnie

    Podłącz go na wiązce z b7.. Aparat zapłonowy podchodzi z b7 , przełoż wtryski bo w b7 sa 240cc. I podłącz vteca.
    Komputer p06 przerób i wgraj mapkę od d15z6 , słyszałem też że pakują kompy od angielek d15z8 - to samo co z6 i jeżdzą te auta , ale p06 bardziej rozwojowy jeżeli będziesz chciał przejść na pełnego vteca.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Slytytus
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Seweryn
    Auto
    Coupe EJ2 94r.
    Skąd
    Pow. nowodworski
    Posty
    8

    Domyślnie

    Sprzedający od razu powiedział, że mi dorzuci kolektor ssący, bo z b7 będzie pasował, ale może nie mieć tyle mocy. Rozumiem, że na wtrysku od B7 będzie gorzej?
    No i co w końcu lepsze komputer oryginalny od Z6 (z tego samego auta wyjęty co silnik), czy przeróbka P06?
    Jak chodzi o dodanie V-TEC-E do P06 to może ktoś da link do sprawdzonej instrukcji przerobienia, bym elektrykowi podał, bo właśnie wypiera się, że "raczej się nie da".

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slytytus Zobacz posta
    , bym elektrykowi podał, bo właśnie wypiera się, że "raczej się nie da".
    To ty lepiej nie dawaj temu elektrykowi i niech on zostanie elektrykiem. Popatrz na olxie czy tu na forum kilka osób pewnie znajdziesz co doda obsługę do p06 i wgra gotową mapę. Cała usługa z wysyłkami zmieści się pewno w granicach 200zł. Na seryjnym p06 odcinać będzie chyba na 3500 o ile się nie mylę, no chyba że podepniesz vteca na "sztywno" czego nie polecam bo motor rozdupcysz (testowane)....

  6. #6
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Napisz do Użytkownika Jogal,
    przerobi Ci Twojego kompa oraz wgra Ci mapę d15z6.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    244

    Domyślnie

    Jakby co mam kompa od D15Z8 został mi jak przechodziłem z vtec-e na vtec;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •