Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: d16z6 ratować czy nie??

  1. #1
    Użytkownik Awatar mc_demons
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Emil
    Auto
    EJ2 D15B7 =>D16Z6=
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    370

    Domyślnie d16z6 ratować czy nie??

    Mam mały dylemat po swapie na d16z6 wszystko było ok silnik nie kopcił wymieniłem 2 razy olej i się zaczęło stopniowo aż do momentu kiedy bierze 200-300ml na 1000 przy butowaniu, wymieniłem uszczelniacze koszt był znikomy(inaczej bym nie zabierał sie za to) to myślę czemu nie spróbować , przejrzałem forum i zdarzały się przypadki ze uszczelniacze były winne pomogło w 30% na cuda nie liczyłem bo jednak 90% przypadków kopcenia to własnie pierścienie ale do rzeczy myślę nad swapem na b i remontem tylko ze kupić zdrową jednostkę to granica cudu a i tak ryzykuje bo może dojść do podobnej sytuacji tym bardziej ze takie silniki lekko nie mają , mój słupek miał przejechane 156tys km pracuje równo i cicho ogólnie w dobrej kondycji nie było śladu grzebania w czym kolwiek sprzęgło jak nowe , panewek nie słychać , moc trzyma , pomiar kompresji 14,14,14,1,14,1 i nasuwa się pytanie czy warto coś grzebać , czy wymiana pierścieni pomoże czy tylko kapitalka??

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mc_demons Zobacz posta
    Mam mały dylemat po swapie na d16z6 wszystko było ok silnik nie kopcił wymieniłem 2 razy olej i się zaczęło stopniowo aż do momentu kiedy bierze 200-300ml na 1000 przy butowaniu, wymieniłem uszczelniacze koszt był znikomy(inaczej bym nie zabierał sie za to) to myślę czemu nie spróbować , przejrzałem forum i zdarzały się przypadki ze uszczelniacze były winne pomogło w 30% na cuda nie liczyłem bo jednak 90% przypadków kopcenia to własnie pierścienie ale do rzeczy myślę nad swapem na b i remontem tylko ze kupić zdrową jednostkę to granica cudu a i tak ryzykuje bo może dojść do podobnej sytuacji tym bardziej ze takie silniki lekko nie mają , mój słupek miał przejechane 156tys km pracuje równo i cicho ogólnie w dobrej kondycji nie było śladu grzebania w czym kolwiek sprzęgło jak nowe , panewek nie słychać , moc trzyma , pomiar kompresji 14,14,14,1,14,1 i nasuwa się pytanie czy warto coś grzebać , czy wymiana pierścieni pomoże czy tylko kapitalka??
    Tego nikt tobie nie powie czy ratować czy nie. Sam musisz sobie odpowiedzieć czy warto. Ja bym tego nie ratował sprzedał jak jest dołożył i wsadził b20z1. Na seryjnym słupku po dolot/wydech i strojeniu masz ok 160hp i możliwości na zaś . Chyba że od razu zapakujesz grubsze korby z vitarami pod turbo.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Hunted
    Dołączył
    Jul 2014
    Imię
    Damian
    Auto
    HONDA
    Posty
    1,506

    Domyślnie

    Dolewaj te 200ml na 1000km i olej ten remont, w miedzy czasie zbieraj na inny silnik.

  4. #4
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    mam ten sam dylemat, tylko podczas deptania moje z6 pali wiecej niz 200-300 ml, dla serii wydaje mi sie ze nie oplacalny jest remont,
    Jesli nie chcesz turbo to sprzedałbym swapa, z dobrym wałem moim zdaniem d16z6 jest coś warte i napewno ktoś to kupi, aby sobie zakuć, włożyć vitary itd. Wtedy coś odzyskasz kasy i nie będzie wiele brakowało do np. b18 lub złożenia b20. Jeśli uda Ci się zdrowy swap znaleźć to wyjdzie podobna kasa, co remont d16 ( w sensie remont vs zakup swapa b18 minus sprzedaż Twojego silnika z osprzętem). ja po wakacjach bede rozmyslal własnie, czy remontować to pod turbo, czy może przejsc na B serie, wole jednak troche bardziej NA.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Sławek
    Auto
    EG4
    Skąd
    Dąbrowa Tarowska
    Posty
    255

    Domyślnie

    Remont b16 to podobny koszt zakupu b18 tylko ruszyc cos w b18 nawet glupi aparat to nie sa takie same koszty jak w b16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •