Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: em2 wymiana amortyzatorów

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    2

    Domyślnie em2 wymiana amortyzatorów

    Witam, jakiś czas temu zakupiłem em2 z zawieszeniem gwintowanym supersport i podczas serwisu okazało się, że tylne amortyzatory są do wymiany i teraz pytanie czy muszą być jakieś specjalne przez to że jest zawieszenie gwintowane, czy nie ma różnicy? Ewentualnie proszę o sugestie jakie mogę kupić, ponieważ trochę zielony w temacie jestem.

  2. #2
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Muszą być gwintowane. Gdyż... nie wiem jak to nazwać... trzon?.... trzon amortyzatora jest nagwintowany od zewnątrz i osadzone są na nim pierścienie - te ktorymi sie reguluje wysokosc. Do tego powinienes dostac takie specjalne klucze/haki zeby moc to regulowac. Malo tego niektore zawieszenia maja tak ze mozna je totalnie pierd olnac na glebe, ale producent ma np. w zaleceniach zeby nie zwalac wiecej jak -60 bo skraca sie zywotnosc... w kazdym razie albo czeka Cie wymiana, albo jesli sa markowe - regeneracja.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ok, wiem że jest to marka supersport, ale jak czytam w internecie to nie najlepsze opinie zbiera. Jesteś w stanie mi zarekomendować jakiej marki kupić ?

  4. #4
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Heh, ale to chyba bys musial komplet. Ja mam ISC i polecam. Przedstawicielstwo w polszy, regulacja twardosci, idzie dibrac sobie tez twardosc sprezyn, w razie niemca po paru latach idzie zregenerowac, ceny - no tak okolo 2500PLN jak pamietam.

    Ze znanych marek to jeszcze Tein...
    Albo budzetowo - MTS. Kupa ludzi jezdzi i sobie chwali do amatorskiej jazdy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •