Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: civic 5g swap d16w5/d16a

  1. #1
    Użytkownik Awatar mc_demons
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Emil
    Auto
    EJ2 D15B7 =>D16Z6=
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    370

    Domyślnie civic 5g swap d16w5/d16a

    Witam

    Znajomy ma w posiadaniu silniki z hrv d16a i d16w5 jeszcze nie oglądałem ale z małym przebiegiem nie skatowane a moje z6 mimo dobrej kompresji pali olej ale nie ważne bo zdecydowałem że nie będę remontował , czy dużo będzie rzeźby żeby wsadzić któryś z wymienionych silników?? pytam z ciekawości bo mogę kupić okazyjnie tylko pytanie czy warto
    Ostatnio edytowane przez mc_demons ; 25-04-18 o 18:32

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mc_demons Zobacz posta
    Witam

    Znajomy ma w posiadaniu silniki z hrv d16a i d16w5 jeszcze nie oglądałem ale z małym przebiegiem nie skatowane a moje z6 mimo dobrej kompresji pali olej ale nie ważne bo zdecydowałem że nie będę remontował , czy dużo będzie rzeźby żeby wsadzić któryś z wymienionych silników?? pytam z ciekawości bo mogę kupić okazyjnie tylko pytanie czy warto
    jak osprzęt zostaje to rzeźby nie ma. Tylko czy te silniki są na pewno w bardzo dobrym stanie. w5 na moje to taki trochę dziwny jest skoro korby pękają przy serii...

  3. #3
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    Dokladnie odpuść sobie ten d16w5.. Większość hr-v z w5 jest skatowania bo tam olej ucieka pierścieniami juz po 100kkm, a dolanie oleju sprawia problem przez rurę filtra ktora zawadza i trzeba lac przez lejek a co do d16a to on niby ma 120hp i vtec ale widziałem jednego na allegro i vo bylo dziwne to to ze filtr ma pod pionowa przepustnice.. Ja wpakowalem d16w4 do hr-v o jestem mega zadowolony i polecam ten silnik bo jest "najnowszy" ale bez udziwnienien proeko jak w5..

  4. #4
    Użytkownik Awatar mc_demons
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Emil
    Auto
    EJ2 D15B7 =>D16Z6=
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    370

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedzi nie miałem ciśnienia na te silniki były porostu w zasięgu wiec myślę ze zapytam bo kompletnie o nich nic nie wiedziałem , jeszcze raz dzięki za przydatne info i myślę ze można zamknąć temat

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •