Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Civic EM2 samodiagnostyka ABS - pomocy...

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic EG3
    Skąd
    Mszana Dolna
    Posty
    52

    Domyślnie Civic EM2 samodiagnostyka ABS - pomocy...

    Witam.

    Mam problem z dokonanie samodiagnostyki ABS-u w EM2. Po zwarciu pinów 4 i 9 nie ma żadnej reakcji i pytanie czy to dobre piny i czy w EM2 nie ma przypadkiem dodatkowej wtyczki do diagnostyki jak miały starsze modele. Dodam tylko że zlacze obd działa bo modul BT działa i Torque łączy się z ECU normalnie.

    Edit: Civic Em2 2001 był D17A8 jest D16V1 z wiązka i ECU D17A9 - wiązka silnikowa od anglika, a kabinowa została z A8.
    Ostatnio edytowane przez sacao ; 24-04-18 o 11:29

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic EG3
    Skąd
    Mszana Dolna
    Posty
    52

    Domyślnie

    Nikt nic nie wie ?


    Ustaliłem już tyle :

    1. Zwarcie wtyczki 2 pinowej niebieskiej service connector nie daje efektów, nie wyświetla kodów ( wtyczka w EM2 była przytaśmowana do wiązki między kierownica a konsolą środkową)

    2. zwarcie pinów 4 i 9 w gnieździe OBD nie daje efektów, nie wyświetla kodów ( wersja z europejskich forów )

    3. zwarcie pinow 5 i 9 w gnieździe OBD nie daje efektów, nie wyświetla kodów ( wersja z 7thgenhonda.com )

    Na koniec najlepsze. Po wyjęciu modułu ELM BT z gniazda OBD auto nie pali ,po włożeniu z powrotem pali od kopa.

    Ma ktoś jakiś pomysł jak skasować ten błąd ABS i co to może być z tym złączem OBD i modułem ELM BT ?

  3. #3
    Użytkownik Awatar Karoles
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Karol
    Auto
    Lexus GS 430
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2,748

    Domyślnie

    skoro blad sie pali abs to znaczy ze jest usterka i skasowanie go nic ie da, elm jest ok ale bardziej do bledow silnika np torque nie widzi bledow z abs, dlatego najlepiej podjedz do kogos kto ma lepszy interfejs spr blad pewnie wywalony czujnik, ew odlacz aku na jakis czas.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic EG3
    Skąd
    Mszana Dolna
    Posty
    52

    Domyślnie

    Sorry mój błąd nie opisałem do końca.

    Błąd jest na 99% spowodowany tym że przy zakupie auto miało jedna oponę inną niż reszta i najprawdopodobniej czujnik zwariował dla tego chce skasować błąd. Jak wyskoczy znów to będę wiedział że to nie to chyba że ktoś podpowie czemu nie mogę wygenerowac kodów blyskowych ABS to w tedy sprawdzę jaki nr błędu.
    Jeszcze daje mi do myślenia czemu po wyjęciu ELM nie odpalę auta. Czy może to mieć związek z brakiem odczytu kodów? Uszkodzenie portu OBD?

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic EG3
    Skąd
    Mszana Dolna
    Posty
    52

    Domyślnie

    Problemem okazał się być spalony bezpiecznik 7,5 A pod deska rozdzielczą. Nie wyglądał na spalony ale nie miał przejścia. Temat do zamkniecia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •