Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Czy warto podpiąć wzmacniacz?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Paweł
    Auto
    Honda Civic FK2
    Skąd
    Łódzkie
    Posty
    115

    Domyślnie Czy warto podpiąć wzmacniacz?

    Hej
    Mam w autobusie radio Sony CDX-GT410U (4x26W) i do tego popularne Hertz'e 165.3 z piszczałkami (a w tylnych drzwiach fabryczne głośniki). Mam opcję wyrwania okazyjnie wzmacniacza Alpine 3547 2x45W. Czy jest sens Dołożenia go do mojego zestawu, żeby zasilał Hertz'e? Chodzi mi bardziej o poprawę brzmienia niż samą moc, nie słucham muzyki głośno.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Tak i nie Warto zainwestować we wzmacniacz bo końcówki mocy w radiach są beznadziejne - co wynika z ograniczenia miejsca oraz możliwości odprowadzania ciepła. Dynamika dźwięku jest bez porównania.
    Nie warto natomiast dużo inwestować w 3547 chyba że masz go za czteropak piwa, bo to nie jest konstrukcja górnych lotów, choć fakt faktem będzie grała nieco lepiej.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Paweł
    Auto
    Honda Civic FK2
    Skąd
    Łódzkie
    Posty
    115

    Domyślnie

    Szczęśliwie mogę go przetestować zanim się zdecyduję. Chyba będę go musiał kiedyś podpiąć "na krótko" i się przekonać, czy warto się bawić. Czy trzeba ciągnąć nowe kable przez drzwi, czy mogę wpiąć się w oryginalne?

  4. #4
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Przewód zasilający do wzmacniacza powinien być gruby, fabryczna wiązka się do tego nie nadaje. Bezpośrednio przy aku daj bezpiecznik żeby uniknąć pożaru
    Do głośników lepiej puścić grubsze ale jak nie jesteś fanem basu to możesz na serii zostać, trochę pierdzieć będzie przy niskich tonach.
    Ostatnio edytowane przez Szczur[R] ; 20-04-18 o 16:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •