Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: em2 mały ubytek oleju

  1. #11
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    +/- 10k.
    Zalezy kto robi, jak, na jakich czesciach, i czy swap jest w super stanie czy rowniez do remontu.

    Ogolnie przerabialem tematyke swapa na starszym bracie EM2 - czyli Ej2.

    Licz ze wraz ze sporym wzrostem mocy jaki sobie bys zafundował, wypadaloby poprawic hamulce. Jak wymienisz hamulce okaze sie ze kola ktore masz i opony nie pasuja, nastepnie poleci caly uklad wydechowy bo fabryczne cieniutkie rureczki zavlokuja wydech i silnik straci na mocy, nie wspomne o zabawie z elektryka, komputerem silnika, przerabianiem wiazek, ukladem dolotowym. Za chwile sie okaze ze wraz ze zmiana powyzszych trzeba ogarnac zawias itd. Itp. Ogolnie kupa czasu i jeszcze wieksza kupa kasy ;D

    Mnie ogarniecie swapa i tych wszystkich rzeczy kosztował 10tys. A czesci ktore kupilem potrzebne do ogarniecia tego to bylo kolejne 17tys.
    Ostatnio edytowane przez mały_miszcz ; 23-04-18 o 20:22

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    47

    Domyślnie

    Zastanawiam się właśnie czy jest sens się w to bawić, czy wyniki, które bym osiągnął w wyniku swapa będą na tyle zadowalające, czy nie lepiej po prostu dopłacić do innego auta. Ale z drugiej strony nie chciałbym rozstawać się z emka.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    EM2 K24
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    678

    Domyślnie

    swap k20a3 kupisz już za 2 max 2500zł jeżeli masz trochę wiedzy to uda ci się samemu ogarnąć jeżeli nie to jak koledzy piszą mechanicy za samą robotę wezmą z 4-5k

    do przeróbki łapy wiązka i inne pierdoły , sam zbieram wiedze bo się na takie coś szykuję , gdyż mam d16v1 i jest po generalnym remoncie ale mocy jakby za mało

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    47

    Domyślnie

    Tylko właśnie zastanawiam się, czy po swapie osiągi będą na tyle zadowalające, żeby to się opłacało robić.

  5. #15
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Odczujesz, ale efekt bedzie... wiesz. Fajniej ale jednak o dyche szczuplejszy
    A teraz tak
    Sprzedaz swoja powiedzmy za okolo 10. Dolozysz te 10 co masz na swapa. Plus jakies 2 na naprawy i zobacz co masz za auta w okolicach 20k - a wiem ze w takiej kwocie juz sie mozna pobawic ;D

    O np. Juz gotowy projekt - ponad 200KM
    http://allegro.pl/honda-prelude-2-2-...308258065.html
    Na pewno wyjdzie Cie to taniej i lepiej jak swap

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Imię
    Papcio
    Auto
    CIVIC AUTOBUS
    Skąd
    Ł/G
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,z k20a3 w em2 już się wycofałem-kalkulator swoje zrobił.Jedyna sensowna opcja znalezienie rozbitej typ-r w rozsądnej cenie i swap wszystkiego do emki.
    Mam dwie em2:
    -2001 swap z d17a8 na d16v1 wlany motul 5w30+ceramizator x2dawki zrobione 6k dolane 0.4l żona często udowadnia kolesiom z bmek że baba w hondzi ogarnia temat.
    -2003 d17a9 również motul+ceramizator 11k dolane łącznie 1,3l. wkręcam wysoko na 2-3 biegu jazda w mieście i od dolania ceramizatora rzadziej i mniej dolewam oleju.
    Jak na razie ceramizator się sprawdza,zobaczę co będzie po przejechaniu 25k i wymianie oleju.
    Nie będę pisał dolej ceramizatora a problem zniknie,sam sceptycznie do tego podchodzę.Jeszcze jedna opinia o "cud-smar" się przyda.

  7. #17
    Użytkownik Awatar UltrasSur
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Adrian
    Auto
    Obecnie brak
    Skąd
    Edynburg
    Posty
    5,200

    Domyślnie

    A rozbity Typek kosztuje 3k zł myslisz?
    Jak jest bida to nie swapuj, bo druta zrobisz po taniosci i bedzie jeszcze wieksza.

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Imię
    Papcio
    Auto
    CIVIC AUTOBUS
    Skąd
    Ł/G
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jak poszukasz to nawet mniej tu masz k20a3 -160KM-118kW. Typek to nie jest ale w trzy minutki znalezione 2.0 i-vtec.
    https://www.otomoto.pl/oferta/honda-...tml#c05cdaaa1c

  9. #19
    Użytkownik Awatar UltrasSur
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Adrian
    Auto
    Obecnie brak
    Skąd
    Edynburg
    Posty
    5,200

    Domyślnie

    Raz mowimy o Tajpie,raz nie, byl tu taki temat goscia Slamber czy inne szambo, jak nie ma sie siana to po co gdybac co by bylo .

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Imię
    Papcio
    Auto
    CIVIC AUTOBUS
    Skąd
    Ł/G
    Posty
    9

    Domyślnie

    Uuuuupppsssssss mała pomyłka ja z rozpędu napisałem typ-r zamiast typ-s nukepowah pisał o k20a3 a nie o k20a2. Dobrze że to wyłapałeś dzięki czytaniu ze zrozumieniem bo namieszamy chłopakowi w planach. Nukepowah sam zdecyduje ile jest gotowy wydać na projekt,ja za tą kasę mam na rok czesnego dla dzieciaków.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •