Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: duże zużycie paliwa

  1. #1
    Użytkownik Awatar gucioo
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VIII uFo
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    84

    Domyślnie duże zużycie paliwa

    Cześć mam pytanko otóż po mini me auto zaczęło mi dużo palić spokojnie 10-11L. Leci dużo spalin z wydechu, autko traci na mocy no i czuć benzyną, więc ewidentnie coś z mieszanką. Co może być przyczyną?? w zasadzie to dużo jest rzeczy które wymieniłem przy mini me i może z tym być związane i tu jest właśnie problem.Zmieniany był m.in rozrząd, krokowy, kolektor ssący z wtryskami,komputer( z obd2 na obd1) przepustnica,filtr powietza , filtr paliwa. Z początku myślałem ,że to przez czujnik powietrza dolotowego ( był check ponieważ nie mam czujnika ) ale zastąpiłem chwilowo rezystorem i bez zmian. Przy mini me też odłączałem tą puszkę pod kolektorem to chyba jakiś filtr węglowy ale to raczej nie ma nic wspólnego. Ma ktoś jakiś pomysł ??
    Ostatnio edytowane przez gucioo ; 07-04-18 o 22:01

  2. #2
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    a dobrą mape masz ? ;p może masz z onne j głowicy i Ci wtryski przelewaja

  3. #3
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gucioo Zobacz posta
    Z początku myślałem ,że to przez czujnik powietrza dolotowego ( był check ponieważ nie mam czujnika ) ale zastąpiłem chwilowo rezystorem i bez zmian. Przy mini me też odłączałem tą puszkę pod kolektorem to chyba jakiś filtr węglowy ale to raczej nie ma nic wspólnego. Ma ktoś jakiś pomysł ??
    Za duża rzeźba żeby cokolwiek powiedzieć o przyczynie, doprowadź to do serii. Mapa też powinna być pod ten setup przygotowana, może jest przelana znacznie i/albo w ogóle nie pod te wtryski

  4. #4
    Użytkownik Awatar gucioo
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VIII uFo
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    84

    Domyślnie

    na dniach będę podłączał wtryski od y7 stary komp i zobaczę czy będzie poprawa, póki co dziś odłączyłem lambdę - żaden check się nie zapalił no i auto tak samo jeździ więc nic się nie pogorszyło ani poprawiło

  5. #5
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gucioo Zobacz posta
    na dniach będę podłączał wtryski od y7 stary komp i zobaczę czy będzie poprawa, póki co dziś odłączyłem lambdę - żaden check się nie zapalił no i auto tak samo jeździ więc nic się nie pogorszyło ani poprawiło
    To pewnie mapę masz z powyłączanymi czujnikami i sztywną dawką paliwa. Jedź do kogoś ogarniętego na strojenie bo sam sobie nie poradzisz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •