Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Abs+vsa

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Auto
    VIII 5D 1.8 Sport
    Skąd
    RZE
    Posty
    88

    Domyślnie Abs+vsa

    Mam problem z ABS. Opiszę jednak problem od początku.

    W zimie podczas hamowania na śliskiej nawierzchni przy bardzo wolnej prędkości gdy ABS się załączał dało się słyszeć jak coś dygotało z prawej strony przy kole ( jakby pompa jeszcze pracowała?, ale już po zwolnieniu pedała hamulca).

    Klocki i tarcze z przodu i z tyłu zbliżały się do wymiany. Ale własnie zaczęły się problemy. Kontrolka ABS i VSA włączały się powiedzmy po 10km ( nie musiałem użyć hamulca - na prostej drodze jadąc spokojnie. Później coraz szybciej aż paliła się cały czas.
    Wymieniłem tarcze i klocki. Kontrolki nie zgasły. Dzis jednak czasem zgasły czasem się świeciły. Ale jak były zgaszone to ABS działa za szybko. Może nie za kazdym razem ale bardzo często. Jest to bardzo niebezpieczne bo utrudnia hamowanie nawet przy małej prędkości.

    -Błędów DTC brak.
    -kontrolka VSA ABS świci lub nie (95% czasu świeci)
    -raz zaświeciła kontrolka ręcznego - nie był zaciągniety
    -Od wymiany mineło jakies 300-400km
    - tłoczki stwierdziłem że są ok nawet łatwo się wciskały ( tłyk troszkę ciężej)
    - tarcze z tyłu się chyba mniej grzeją (nie wiem czy tak powinno być)
    - bezpieczniki nr 3 pod maska i 4 pod kierownicą są OK

    Czy jak pojadę gdzieś na jakiś komputer to coś pokaże skoro na DTC brak błędów? Może ktoś ma taki sprzęt w okolicy Rzeszów-Łańcut i mógłby mnie podpiąć?
    Jak sprawdzić przewody i czujniki ABS? Brudu tam sporo na tych piastach może coś nie łączy? - Może ktoś wymieniał u siebie i podpowie.
    Jutro sprawdzę akumulator innym miernikiem bo aktualny pokazuje bardzo małe wartości, a auto jednak odpala..

    Jakieś wskazówki? Mam wymieniać po prostu czujniki ABS? jak nie pomoże to całe piasty?

  2. #2
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    wszelkie objawy wskazują na to co mialem u siebie - wymień czujnik świateł stop przy pedale hamulca i powinno być ok.
    błędów abs nie odczytasz elm'em czy na sreberko, potrzebny jest hds. u mnie właśnie taka była diagnoza.

    zajrzyj tylko czy masz czujnik biało-czarny czy czarno biały, bo sa 2 rodzaje
    http://allegro.pl/czujnik-stop-honda...858979540.html
    lub
    http://allegro.pl/czujnik-hamulca-st...064714642.html

    koszt zaden, 5 minut roboty.

  3. #3
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buri Zobacz posta
    wszelkie objawy wskazują na to co mialem u siebie - wymień czujnik świateł stop przy pedale hamulca i powinno być ok.
    błędów abs nie odczytasz elm'em czy na sreberko, potrzebny jest hds. u mnie właśnie taka była diagnoza.
    i to prawdziwy HDS. Chinol z Ali "nie chyta" układu ABS/VSA o czym sie przekonalismy na HDS party
    Ostatnio edytowane przez filipfm ; 06-04-18 o 23:48

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Auto
    VIII 5D 1.8 Sport
    Skąd
    RZE
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filipfm Zobacz posta
    i to prawdziwy HDS. Chinol z Ali "nie chyta" układu ABS/VSA o czym sie przekonalismy na HDS party
    A z ciekawości gdzie kupić taki prawdziwy HDS jak nie na Ali? Podejrzewam że te z olx czy allegro to tez chinskie xhorsy.. ktoś mnie oświeci?

  5. #5
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lolpik Zobacz posta
    A z ciekawości gdzie kupić taki prawdziwy HDS jak nie na Ali? Podejrzewam że te z olx czy allegro to tez chinskie xhorsy.. ktoś mnie oświeci?
    Na ali sa dwa rodzaje HDSów

    Taki - ok 15$

    i taki - za ok 100 i wiecej


    Podejrzewam, ze ten drugi moze miec juz lepsza funkcjonalnosc.

  6. #6
    Użytkownik Awatar vtec[VIG]
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Krystian
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    189

    Domyślnie

    Tutaj raczej jest wina złego odczytu prędkości koła jeżeli ABS się załącza przy dohamowaniu to znaczy że komputer widzi iż jedno z kół nie toczy się. Honda można podpiąć nie tylko hds.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Auto
    VIII 5D 1.8 Sport
    Skąd
    RZE
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vtec[VIG] Zobacz posta
    Tutaj raczej jest wina złego odczytu prędkości koła jeżeli ABS się załącza przy dohamowaniu to znaczy że komputer widzi iż jedno z kół nie toczy się. Honda można podpiąć nie tylko hds.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

    Podpinałem pod dwa komputry z interfejsem DELPHI i pokazywało że czujnik lewy tył. Jeszcze go nie zmieniłem bo nie było czasu... Dam znać jak naprawie. Jednakże zaciekawił mnie post użytkownika buri. No ale skoro komputer bije błędem tam to czy może być to czujnik przy pedale? Z ciekawości kupie taniego xhorsa i zobaczymy co on pokaze

  8. #8
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    ja mialem identyczne objawy jak u Ciebie, ale po podpieciu wyraźnie wskazywało na błąd włącznika świateł stopu, czyli tego czujnika przy pedale hamulca. samochód byl podłączany pod prawilnego HDSa.

  9. #9
    Użytkownik Awatar vtec[VIG]
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Krystian
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lolpik Zobacz posta
    Podpinałem pod dwa komputry z interfejsem DELPHI i pokazywało że czujnik lewy tył. Jeszcze go nie zmieniłem bo nie było czasu... Dam znać jak naprawie. Jednakże zaciekawił mnie post użytkownika buri. No ale skoro komputer bije błędem tam to czy może być to czujnik przy pedale? Z ciekawości kupie taniego xhorsa i zobaczymy co on pokaze
    Jeżeli chodzi o Delphi to sprawdza się np tydzień temu w 7g wymieniłem czujnik i wszystko hula

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Auto
    VIII 5D 1.8 Sport
    Skąd
    RZE
    Posty
    88

    Domyślnie

    Dziś wymieniałem w końcu czujnik ten który wskazał Delphi. Lewy Tył. Kontrolki od razu zgasły. Namordowałem się nieziemsko bo bez kanału.. i dopiero później wymyśliłem żeby to zrobić wkrętami.. Może komuś się przyda. Mój był cholernie zapieczony i full korozji do okoła. Żadne wypukanie też nic nie dawało..

    1. Ściągamy koło, rozpinamy czujnik, wypinamy kabel ze spinek, odkręcamy śrubkę m6 z łbem sześciokonnym trzymającą czujnik. Czujnik można od razu odłamać i kabel uciąć ( mój odłamał się przy probie odchylenia)
    2. Odkręcamy zacisk, ściągamy klocki, odkręcamy jarzmo.
    3. Odkręcamy i ściągamy tarcze.
    4. Wyłamujemy czujnik od strony piasty. Teraz zostaje tylko okrągły skorodowany do okoła otwór z zapieczonym w środku plastikiem..
    5. Pewnie najłatwiej byłby zdjąć piastę z łożyskiem i przewiercić otwór tak też pisali na forach. Z drugiej strony miejsca na wiercenie nie ma. Standardową wkrętarką oczywiście.
    Ja nie miałem odpowiednich kluczy aby odkręcić nakrętkę zabezpieczającą piastę i w sumie wolałem jej nie ruszać.
    Wkręcałem wkręty w plastik od drugiej strony ( od strony amortyzatora) . Od małych czarnych do drewna po większy do drewna z łbem sześciokątnym bo nie szło jak w masło i dostęp miałem ograniczony. Jak już był otwór na wylot pozostało wydłubać resztki.
    6. Wyczyścić powierzchnię styku mocowania czujnika i otwór pilnikiem i papierem ściernym.
    7. Zamontować wszystko w odwrotnej kolejności. Czujnik będzie wchodził z lekkim oporem, delikatnie wpukałem go używając klucza płaskie 10 i małego młoteczka.

    Po zmontowaniu i przekręceniu kluczyka kontrolki ABS i VSA zgasły i już się nie zapaliły.

    Gdy rozbierałem zauważyłem że na czujniku od strony tarczy była spora kupka rdzawego nalotu, drugie tyle co grubość czujnika.. na samej powiedzmy zębatce piasty która współgra z tym czujnikiem również było trochę, możliwe że gdzieś się stykała piasta z czujnikiem i wystarczyłoby wyczyścić czujnik i piastę i byłoby ok...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •