Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Jakie tuleje ?

  1. #11
    Użytkownik Awatar Driftek97
    Dołączył
    Aug 2015
    Imię
    Kuba
    Auto
    Low Civic EJ9
    Skąd
    Radom
    Posty
    1,225

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rtgg Zobacz posta
    Kurde tragedia ... Może to po prostu wina smaru ?

  2. #12
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Nie wiem jak to zlozyliscie, ale ja mialem w kazdej hondzie poliuretan i żadnego skrzypienia nie mialem. Smarujesz tylko tulejkę metalową co wchodzi w dwie polowki no i oczywiscie ja zawsze smaruje sruby(nie skrecam na sucho) i żadnych problemów nie miałem.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamil39 Zobacz posta
    Nie wiem jak to zlozyliscie, ale ja mialem w kazdej hondzie poliuretan i żadnego skrzypienia nie mialem. Smarujesz tylko tulejkę metalową co wchodzi w dwie polowki no i oczywiscie ja zawsze smaruje sruby(nie skrecam na sucho) i żadnych problemów nie miałem.
    Składaliśmy to tak jak producent przewidział... W innym gracie kombinowaliśmy na kupę sposobów z tym smarem i za każdym razem jest to samo 10-20 tys zawias do rozbiórki i ponowne smarowanie, szkoda tylko że czasem trzeba tuleje dokupić, już nie wspominając o cukierkach z których po prostu mocowanie wypada . Śruby zawsze smarowane są smarem ceramicznym, czy to na poli czy to zwykła tuleja. Oczywiście nie twierdzę że 100% tulei będzie skrzypieć, bo mam jeden przypadek 4gena co robiliśmy ma przelatane 25k i nic nie skrzypi. Różnica jest taka że jeździ po Poznaniu i to głównie po równej nawierzchni, a nasze ulepy latają po każdej drodze na dodatek nasze drogi w porównaniu do tych w P-ń to przepaść. Tak czy inaczej do cywilnego auta montaż poli mija się z celem.

  4. #14
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rtgg Zobacz posta
    za każdym razem jest to samo 10-20 tys zawias do rozbiórki i ponowne smarowanie,
    Z zamiennikami i tak musisz co tyle mniej wiecej wymieniac i rozbierac zawias , aw przypadku PU przynajmniej smarowanie jest tansze,
    cukierki w poli to rzezywiscie dramat, chociaz uwazam ze strongflexa są sporo lepsze od Olkusza, który chyba popsuł troche opinie sprzedając gorszej jakosci tuleje...
    Cytat Zamieszczone przez rtgg Zobacz posta
    Tak czy inaczej do cywilnego auta montaż poli mija się z celem.
    Tak samo jak stabilizatory, gwint, rozporki, x bary i inne tego typu zeczy, a jak wyglada praktyka to sam wiesz

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamil39 Zobacz posta
    Z zamiennikami i tak musisz co tyle mniej wiecej wymieniac i rozbierac zawias , aw przypadku PU przynajmniej smarowanie jest tansze,
    cukierki w poli to rzezywiscie dramat, chociaz uwazam ze strongflexa są sporo lepsze od Olkusza, który chyba popsuł troche opinie sprzedając gorszej jakosci tuleje...
    Tak samo jak stabilizatory, gwint, rozporki, x bary i inne tego typu zeczy, a jak wyglada praktyka to sam wiesz
    Mój accord na febinowych tulejach zrobił 30k i jeszcze nic nie puka . Co do stabilizatora to można jeszcze założyć jakiś grubszy, ale reszta to 100% racji. Na ulicę są to zbędne rzeczy, ale jak kogoś stać... Nikomu zabronić nie można, szkoda tylko że zazwyczaj ładują najtańsze graty z alliexpress zamiast zainwestować w porządny amortyzator i sprężynę.

  6. #16
    Oczekujący
    Dołączył
    Feb 2018
    Imię
    Marcin
    Auto
    Stream 1.7
    Posty
    210

    Domyślnie

    A ja myślałem, że ten smar to silikonowy z PTFE do PU. Ale w sumie jest tyle smarów na rynku, na prawdę trzeba mieć głowę do tego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •