Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: Zawieszenie na co dzień - gwint czy sportowy amortyzator

  1. #11
    Użytkownik Awatar qureku.
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG b16 rally
    Skąd
    Warszawa-wesoła
    Posty
    4,115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qureku. Zobacz posta
    AGXy za trochę ponad 1k pln ? Gdzie ?! Nie wiem jak z dostępnością tego ale 4 lata temu było mega kiepsko, podejrzewam że teraz nie jest lepiej. I przede wszystkim jak z wytrzymałością tego, bo amorki widziałem raz na eg ale potem i tak wpadł na ich miejsce koni.
    Jak bardzo chcesz to wyszukam posta sprzed paru miesięcy gdzie zakup kompletu wynosi ok 1200-1300zł

    Jeździłem na serii, AGX, Koni 1130, Gwincie AST, Bilsteinie B8 i ze wszystkich tych wymienionych, najprzyjemniej mi się jeździło właśnie na AGX

  2. #12
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qureku. Zobacz posta
    A ja bym wybrał zdecydowanie AGX . Fakt, że można regenerować ale to moim zdaniem zaleta dopiero przy używaniu w motosporcie..

    Umówmy sie... Zawieszenie typu AGX czy B6 przetrwa spokojnie ok 70 tys km, co daje ładnych parę lat użytkowania. Kto poza nielicznymi przypadkami ( jak twoje będzie miał tą samą hondę przez następne parę 4-6 lat..
    Zdaję sobie sprawę z tego że przy moich rocznych przebiegach i jeździe tylko po ulicy to będą praktycznie "dożywotnie".

    Kolejną rzeczą, która przeważyła na rzecz kupna Bilstein'a była dostępność w momencie kiedy wymyśliłem wymianę amortyzatorów. Kayaba AGX wszędzie gdzie szukałem były dostępne tylko na przód.
    Generalnie jestem zadowolony z wyboru, w myśl zasady zrobić -> zapomnieć.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qureku. Zobacz posta
    Jak bardzo chcesz to wyszukam posta sprzed paru miesięcy gdzie zakup kompletu wynosi ok 1200-1300zł

    Jeździłem na serii, AGX, Koni 1130, Gwincie AST, Bilsteinie B8 i ze wszystkich tych wymienionych, najprzyjemniej mi się jeździło właśnie na AGX
    A jak z wytrzymałością takiego AGXa ?

  4. #14
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rtgg Zobacz posta
    A jak z wytrzymałością takiego AGXa ?
    Podejrzewam, że podobnie jak w przypadku B6, ciężko go będzie popsuć przy ulicznej jeździe.

  5. #15
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Podejrzewam ze kazdy amortyzator z nizszej polki, jesli jest obnizony mocno to bedzie dobijał.

    Myślałeś o ISC?
    Mam gwint z regulacja twardości, na poczatku jak mialem troche wyzej auto, i ustawilem na miekko to komfort byl zajefajny jak na gwint
    Teraz mam poobnizane i ustawione na beton wiec jeat troche gorzej
    Ogólnie mam go juz 5 lat, jezdze na codzień, caly rok i póki co nic sie z tym (odpukać) nie dzieje. I o ile kojarze ISC ma (lub mialo) przedstawicielstwo w Polszy i amorki idzie zregenrować

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mały_miszcz Zobacz posta
    Podejrzewam ze kazdy amortyzator z nizszej polki, jesli jest obnizony mocno to bedzie dobijał.

    Myślałeś o ISC?
    Mam gwint z regulacja twardości, na poczatku jak mialem troche wyzej auto, i ustawilem na miekko to komfort byl zajefajny jak na gwint
    Teraz mam poobnizane i ustawione na beton wiec jeat troche gorzej
    Ogólnie mam go juz 5 lat, jezdze na codzień, caly rok i póki co nic sie z tym (odpukać) nie dzieje. I o ile kojarze ISC ma (lub mialo) przedstawicielstwo w Polszy i amorki idzie zregenrować
    No tylko tu jest mowa o MTSie a ISC to wydatek rzędu 3k pln

  7. #17
    Użytkownik Awatar dymek90
    Dołączył
    Apr 2016
    Imię
    CharlestitOB
    Auto
    Man
    Skąd
    Poznaс
    Posty
    726

    Domyślnie

    Miałem eibachy na seri amorze i ściągnąłem po Pol roku jazdy bo łódka straszna jak dla mnie troche lepiej ścięta sprężyna z braku kasy kupiłem gwint mtsa nie szukając koniecznie gleby i ile osób tyle opinii ja czytałem się szajsy itp do jazdy na codzień wystarcza jeżdżę już rok i nic się nie dzieje nie mam porównania jak pisze ktoś wyżej z drogimi gwintami nie upalam na torze .
    Może i nie jest wybitny ten mts ale złego słowa nie powiem bo użytkuje na codzień może pojawi się porownanie i zmienię zdanie .

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rtgg Zobacz posta
    o tylko tu jest mowa o MTSie a ISC to wydatek rzędu 3k pln
    Za jakość trzeba zabulić
    Szczerze mowiąc jak miałbym wybierac pomiedzy MTSem a ISC wiedzac jaka jest roznica w cenie i majac swiadomosc ze niektorym te amorki po prostu sie zyebawszy po roku, wiedzac tez ze auta nie sprzedam za rok to wolalbym dozbierac kase lub zalozyc konto debetowe w banku i miec jednak lepsze zawieszenie

  9. #19
    Użytkownik Awatar MarcinM90
    Dołączył
    Aug 2017
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic EK3 96' 1.5
    Skąd
    Poznań
    Posty
    277

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
    Myślę jednak, że montaż gwintu za 3 tys nie opłaca się w moim przypadku. Robię dość nieduże przebiegi, nie jeżdżę w żadnych zawodach, na torach itp.

    Na chwilę obecną bardziej przekonany jestem do amortyzatorów KYB AGX, ale nadal chętnie poczytam Wasze opinie i doświadczenia.

    Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Awatar UltrasSur
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Adrian
    Auto
    Obecnie brak
    Skąd
    Edynburg
    Posty
    5,200

    Domyślnie

    Chcesz jeździć nisko, twardo ,wygodnie i tanio?

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •