Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: d15z6 minime z6 mapy/strojenie

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    3

    Domyślnie d15z6 minime z6 mapy/strojenie

    Cześć,
    Wiem ze temat minime jest przerabiany tysiąc razy, jednak wszyscy piszą o strojeniu a zakładam ze nie karzdy to robi na początku lub w całe, i tu moje pytanie przy takim zestawie na jakich mapach jeździcie, jakie sprawdziliście tak żeby nie marnować czasu( komp p28).
    No i jak po samym strojeniu efekty i wrażenia?
    Czy ktoś z Warszawy ostatni może stroił d-serie, jakie koszty u kogo?

    Na dniach będę brał się za robotę będę wdzięczny za info pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    No jak bierzesz glowice z d16z6 to standardowo mapę tez z d16z6, stroisz wtedy kiedy masz większe mody, koszt ok 600zl? Musisz podzwonić i popytać tu masz topić http://civicklub.pl/forum/showthread...e-hondy-szukam jak nie zmieniasz skrzyni, wtryskow itp. To szkoda kasy imo. No ale tak jak pisałem, podzwon po ludziach i popytaj, są z forum i doradza

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń, nie ma u mnie jakiś mega modów, jednak skrzynia jest s20 z eg, dolot stożek kolektor 4-2-1 (reszta wydechu seria) a wtryski pewnie pójdą z d16z6 240cc, i myślałem żeby może wrzucić mapę z d15b lub D15Z7 lub z d16y8 (jest ponoć najbardziej podobny budowa do d15z6 gdzie coś takiego czytałem.

    Jeżeli ktoś się bawił w ten sposób będę wdzięczny za info.

  4. #4
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    Troche sie zapedziles.. D15z6 i z8 to eVTEC.. Wiec mapa odpada, d15b VTEC ma nisko ustawionego VTECa , ale nie wiem czy mapa zagada, a d15z7 to bliźniak d15b 3stage vtec, wiec z tego trz odpada mapa.. D16y8 y2 w4 i w5 są to nowsze konstrukcje i mapy sie mogą roznic i pewnie tez srednio podpasuja.. Nie kombinuj i wsadź mapę z z6 czyli taka jaka masz glowice a później jedzz na strojenie jak chcesz i zmodyfikują ta mapę pod Ciebie

    A co do budowy to w skrócie d15b ma krótkie korby, 3stage ma do tego 2 VTECi, d16z6 ma większe komory spalania, d16y8 i jego klony male komory spalania wiec z praktycznego punktu widzenia kazdy z tych silnikow jest inny wiec i mapy będą różne dla każdego z silnikow
    Ostatnio edytowane przez alienek ; 19-03-18 o 20:53

  5. #5
    Użytkownik Awatar airman
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Kamil
    Auto
    EG4D15VTEC+CU2-S
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,294

    Domyślnie

    Napisz konkretnie jaki masz setup..

    Mapa z6 jest przelana, mapy przeskalowane gotowce pod 1,5 u mnie sie nie sprawdzały, strojenie dołożyło 10km i sporo niuta..

  6. #6
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez le lis Zobacz posta
    d16y8 (jest ponoć najbardziej podobny budowa do d15z6 gdzie coś takiego czytałem.
    Taki sam jest jedynie odlew głowicy. Cała reszta wraz z zasadą działania systemu VTEC się różni, więc mapa z jednego do drugiego i na odwrót nie zadziała.

    Jeśli już chcesz ładować samą mapę z innego silnika, to musi to być dokładnie taki sam set jak u Ciebie.
    Popytaj forumowych stroicieli (ja polecam Jogala) czy mają takiego gotowca.

  7. #7
    Oczekujący
    Dołączył
    Feb 2018
    Imię
    Marcin
    Auto
    Stream 1.7
    Posty
    210

    Domyślnie

    Mój przyszły szwagier ma civica 1.6VTEC z 2002 i wsadził komputer z 1.7VTEC. Chodzi bdb. A nawet troszkę szybszy jest. Mówił o VTEC, że jest przesunięty i dlatego tak jeździ,
    a i że nie potrzebuje zmieniać programu, chyba że będzie chciał więcej mocy to zwiększy dawkowanie. Wtryskiwaczy nie wymieniał jak sam twierdzi.

  8. #8
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    I takie tjuny sa bez sensu
    Idac tym tropem po wrzuceniu kompa z h22 do d16z6 powinien on miec ze 150 kuniuf

  9. #9
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazik2_h9w3 Zobacz posta
    I takie tjuny sa bez sensu
    Idac tym tropem po wrzuceniu kompa z h22 do d16z6 powinien on miec ze 150 kuniuf
    Jak jeszcze czip z allegro dołożysz to +20 % a wtedy koniecznie trzeba wyciąć katalizator bo nie ogarnie takiej mocy

  10. #10
    Oczekujący
    Dołączył
    Feb 2018
    Imię
    Marcin
    Auto
    Stream 1.7
    Posty
    210

    Domyślnie

    Też tak mówię. Wymiana komputera dała mu tylko to że VTEC wcześniej się załącza. A że nie miał nikogo kto w komputerze z 1.6 przestawił na niższe obroty
    to tak wyszło. Dlatego w tym mini me z6 chyba tylko pojemność skokowa się zmieni. Dlatego komputer z z6 musi wsadzić, chyba że wtryskiwacze będą
    inne to zmiana mapy musi być.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •