Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Mocne szarpanie auta przy 2 tys obrotów podczas przyspieszania

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar piteroo
    Dołączył
    Jul 2015
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Honda Accord VI
    Posty
    11

    Domyślnie Mocne szarpanie auta przy 2 tys obrotów podczas przyspieszania

    Pany nie wiem co to już może być, już mam tego auta dość. Swap z 1.6 na 2.2 robiony jakieś 600km temu, wcześniej wszystko było git, ostatnio zatankowalem auto wyjeżdżam że stacji i podczas przyspieszania przy 2 tys obrotów cholernie szarpie, dławi go jakby miał zgasnac kurde. Powyżej 2 tys, auto jedzie już normalnie, czego to może być wina?

    Sprawdzone i zrobione
    Nowe oringi uszczelki pod wtryski
    Nieszczelności w układzie dolotowym sprawdzone brak jakichkolwiek
    Świece wyczyszczone
    Aparat zapłonowy przejrzany, kolega mówił że była tam masakra, elementy poluzowane czy coś, ale złożyl to na nowo

    Zamówiłem nowe przewody wysokiego napięcia, ale wątpię że to coś da....

    Co obstawiacie że jest problem jakiś czujnik, może aparat zapłonowy walniety jest?

    Pali się check bo mam nie podpięta sonde.



    U mnie bardzo podobnie jak an tym filmiku

    https://youtu.be/1tYKFRuf_x0

  2. #2
    Użytkownik Awatar Cezar28
    Dołączył
    Jan 2015
    Imię
    Iwo
    Auto
    Civic EK4 Ferio
    Skąd
    Jeziorsko
    Posty
    131

    Domyślnie

    sprawdził bym Tps czy jest ustawiony poprawnie

  3. #3
    Użytkownik Awatar ransom91
    Dołączył
    Dec 2017
    Imię
    Rafał
    Auto
    B18C4 MB6
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    118

    Domyślnie

    Mam identyczny problem w b18c4 czasem jak mi złapie i zacznie szarpać to jest masakra. Trzeba odpuścić gaz całkowicie na sekundę i wtedy idzie jak należy. Nie dzieje się to ogólnie cały czas. Wymieniłem już filt paliwa, patrzyłem przepustnice, nowe kable ze świecami, wtryski, regulator ciśnienia i wciąż to samo. Teraz mi pozostaje wyłącznie podpiąć się pod kompa i szukać dalej.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Jedras
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Andrzej
    Auto
    VTI B20Vtec
    Skąd
    Sokołów Młp
    Posty
    3,280

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ransom91 Zobacz posta
    Mam identyczny problem w b18c4 czasem jak mi złapie i zacznie szarpać to jest masakra. Trzeba odpuścić gaz całkowicie na sekundę i wtedy idzie jak należy. Nie dzieje się to ogólnie cały czas. Wymieniłem już filt paliwa, patrzyłem przepustnice, nowe kable ze świecami, wtryski, regulator ciśnienia i wciąż to samo. Teraz mi pozostaje wyłącznie podpiąć się pod kompa i szukać dalej.
    A tutaj to akurat bym obstawiał moduł zapłonowy lub map sensor

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Awatar ransom91
    Dołączył
    Dec 2017
    Imię
    Rafał
    Auto
    B18C4 MB6
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    118

    Domyślnie

    No już nawet kiedyś o tym dyskutowaliśmy, nie chciałem otwierać za wszelką cene modułu zapłonowego ale jak komputer nic nie wykaże to będę zmuszony.

  6. #6
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat żeby nie zakładać nowego.
    Ostatnio w moim D16 pojawiło się szarpanie. Na samym początku objawy ukazywały się, gdy mocno przycisnąłem na małych obrotach, a samo szarpnięcie było dość słabe. Teraz zaczęło to również występować przy redukcji na wyższych obrotach.
    Chciałem ostatnio kogoś wyprzedzić, to pach redukcja na 4, daje buta i w momencie zjazdu na lewy pas silnik zaczął się krztusić. Lekko odpuściłem gaz i wszystko ustało.
    Od czego zacząć poszukiwania problemu?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Algali Zobacz posta
    Podłączę się pod temat żeby nie zakładać nowego.
    Ostatnio w moim D16 pojawiło się szarpanie. Na samym początku objawy ukazywały się, gdy mocno przycisnąłem na małych obrotach, a samo szarpnięcie było dość słabe. Teraz zaczęło to również występować przy redukcji na wyższych obrotach.
    Chciałem ostatnio kogoś wyprzedzić, to pach redukcja na 4, daje buta i w momencie zjazdu na lewy pas silnik zaczął się krztusić. Lekko odpuściłem gaz i wszystko ustało.
    Od czego zacząć poszukiwania problemu?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ok, mieliście panowie rację co do układu zapłonowego. Cewka i moduł zmienione z zapasowego aparatu i wszystko ustało.
    Jedras, zmiana tego to jakieś 15 min roboty i masz problem z głowy. No chyba, że będziesz mieć palec zapieczony tak jak ja, to zajmie to dużo więcej czasu :P

  8. #8
    Użytkownik Awatar Jedras
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Andrzej
    Auto
    VTI B20Vtec
    Skąd
    Sokołów Młp
    Posty
    3,280

    Domyślnie

    Ja wiem ile trwa wymiana bo robiłem to już kilka razy zresztą ostatnio cewka mi padła, ale ja to się nie rozdrabniam i myk cały aparat podnienilem bo miałem luźny w mc2

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •