Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z hamulcami civic v gen

  1. #1
    Użytkownik Awatar Powered
    Dołączył
    Dec 2013
    Imię
    Damian
    Auto
    EJ9 HB/EJ2/CG9 ES
    Skąd
    TSA
    Posty
    1,662

    Question Problem z hamulcami civic v gen

    Witam , dzisiaj zaliczyłem przegląd w mojej ej2 jednak diagnosta przyczepił się do siły hamowania z tyłu ... Lewe koło 14 % Prawe 86 % po zaciągnięciu ręcznego , a przy normalnym hamowaniu Prawa strona o 48 % mocniej jak Lewa , czyli lekko mówiąc katastrofa po przyjechaniu do domu postanowiłem zająć się ręcznym , zdjąłem podłokietnik i moim oczom ukazał się taki widok - https://iv.pl/images/17687168672942953817.jpg jak widać jedna linka jest wyciągnięta bardziej a druga mniej , zacząłem trochę szukać w necie jak wyregulować ręczny i natrafiłem na taki temat - http://civicklub.pl/forum/showthread...-Hamulc-reczny , gdzie użytkownik drex87 miał na to sposób i u wielu osób to pomogło , lecz oczywiście nie u mnie ;/ więc za co się teraz zabrać ? jak wyregulować ręczny tak aby oba koła hamowały tak samo ? dodam iż po zaciągnięciu ręcznego sprawa wygląda tak - https://iv.pl/images/69688878095221045354.jpg , gdzie napinacz dochodzi już do mocowania dźwigni . Z góry thx za pomoc .

  2. #2
    Użytkownik Awatar posejdon
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ934, D14Z2
    Skąd
    Bródno
    Posty
    377

    Domyślnie

    Nie wiem co tam w tym podlinkowanym temacie napisano ale ja ręczny reguluję następująco.
    Podnoszę tył.
    Kręcę kołem na spuszczonym recznym, żeby sprawdzić czy się luźno kręci.
    Podciągam dzwignię ręcznego na pierwszy ząbek.
    Sprawdzam jak się kręci koło. Powinno być ciężko nim obracać. Jeśli tak nie jest to:
    Spuszczam ręczny.
    Zdejmuję koło.
    Zdejmuję bęben.
    Wykrecam samoregulator ze trzy obroty.
    Zakladam beben.
    Podciagam dzwignię ręcznego na pierwszy ząbek.
    Sprawdzam czy już jest dobrze. Jeśli jeszcze nie to znowu trochę wykręcam samoregulator.
    Jeśli bęben jest trudno obrócić na pierwszym ząbku to opuszczam dzwignię i sprawdzam czy lekko sie kręci i nie obciera za bardzo.
    Powtarzam wszystko po drugiej stronie auta.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Powered
    Dołączył
    Dec 2013
    Imię
    Damian
    Auto
    EJ9 HB/EJ2/CG9 ES
    Skąd
    TSA
    Posty
    1,662

    Domyślnie

    Ok dzisiaj spróbuję zrobić tak jak napisałeś.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Powered
    Dołączył
    Dec 2013
    Imię
    Damian
    Auto
    EJ9 HB/EJ2/CG9 ES
    Skąd
    TSA
    Posty
    1,662

    Domyślnie

    Nic z tego ;/ po podkreceniu samoregulatora o 2,3 obroty, nie dalo się bębna założyć, udało mi się tylko o jeden pełny obrót podkręcić od końca gwintu, ręczny nadal tragedia..

  5. #5
    Użytkownik Awatar Hunted
    Dołączył
    Jul 2014
    Imię
    Damian
    Auto
    HONDA
    Posty
    1,506

    Domyślnie

    Najlepiej było by kupić nowe bębny albo taniej przetoczyć stare o ile miesci się to jeszcze w tolerancji ale pewnie tak, do tego nowe okladziny i wyregulowac na zero z jednej i drugiej strony samo regulatory, podciagnac linke i ma byc.

  6. #6
    Użytkownik Awatar posejdon
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ934, D14Z2
    Skąd
    Bródno
    Posty
    377

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Powered Zobacz posta
    Nic z tego ;/ po podkreceniu samoregulatora o 2,3 obroty, nie dalo się bębna założyć, udało mi się tylko o jeden pełny obrót podkręcić od końca gwintu, ręczny nadal tragedia..
    No to może nie ma co kombinować tylko trzeba założyć nowy bęben. Jeśli dokręciłeś regulator do końca to musi to o czymś świadczyć nie?

  7. #7
    Użytkownik Awatar Powered
    Dołączył
    Dec 2013
    Imię
    Damian
    Auto
    EJ9 HB/EJ2/CG9 ES
    Skąd
    TSA
    Posty
    1,662

    Domyślnie

    Jak dokręciłem do końca ? jeden pełny obrót od momentu gdzie gwint wchodzi cały w samoregulator i wiecej się skręcić nie da, jednak teraz mam kolejny problem , i już powoli zaczynam tracić cierpliwość do mojej H wygląda on tak że gdy delikatnie naciskam pedał hamulca , to tylne prawe koło blokuje się dosłownie w miejscu ... problem ustaje kiedy przejedzie się kilka minut , było tak już wcześniej ale nasiliło się to właśnie teraz gdy wymieniłem klocki ALE są one wymienione tylko po stronie kierowcy , po stronie pasażera mam nadal stare i nie zmieniałem ich ze względu na to iż miałem dać auto do mechanika we wtorek , żeby mi wymienił tłoczek hamulcowy ( kupiłem zestaw naprawczy do niego ) i od razu miał mi wymienić klocki po drugiej stronie , jednak nawet i mechanik zaczął walić w c**** i przełożył termin na poniedziałek , gdzie pewnie auto będzie trzymać cały tydzień i a ja auta potrzebuje do pracy ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •