Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Konsola środkowa uruchamia się z opóźnieniem

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    7

    Domyślnie Konsola środkowa uruchamia się z opóźnieniem

    Witam wszystkich.
    Poniżej opis problemu, który był poruszany na innym forum ale niestety w moim przypadku nie udało się znaleźć rozwiązania.

    http://www.civicforum.pl/showthread....rodkowej/page2

    Usterka wygląda tak: Po przekręceniu klucza radio i konsola zawsze się uruchamiają. (Szczegół może istotny!. Zwykle na konsoli jest temp 22 deg C nie ta, którą ustawiłem wcześniej). Po uruchomieniu silnika zwykle radio/konsola uruchamiają się od strzała a czasami potrzebują kilku/kilkunastu sekund aż przekaźnik zaskoczy. Przy zapłonie odcina prawidłowo tylko później jest mu trudno wrócić do swojego pierwotnego położenia. Z tego co wiem to jest to przekaźnik normalnie zamknięty dlatego przy przekręceniu kluczyka konsola zawsze zaskoczy. Po odpaleniu już gorzej. Zastanawia mnie jeszcze jedno. Dlaczego gubi ustawienia temperatury? Wszystko zaczęło się po ustawianiu luzu zaworowego. Odpiąłem ujemną klemę. Klemę sprawdzałem wielokrotnie i trzyma dobrze. Poza tym gdyby z nią było coś nie tak to braki zasilania dotyczyłyby wszystkich elementów samochodu. Czy toś z was miał podobny problem i wie może gdzie szukać przekaźnika konsoli środkowej? Chyba że masie inny pomysł?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    7

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Problem rozwiązany
    W zeszłą niedzielę się za to zabrałem. Zdjąłem zegary i wyjąłem radio, ponieważ w manualu w okolicy radia/zegarów, wskazano przekaźnik do ACC. Niestety nigdzie tam nie znalazłem przekaźników. Okazało się że przeze mnie zignorowany przekaźnik nr. 2 wskazany na powyższych screenach(patrz link) jest odpowiedzialny za konsolę. Przekaźnik poniżej niego (też szary) jest odpowiedzialny za klimę. Przekaźniki te znajdują się za boczną pokrywą deski, graniczącą bezpośrednio z drzwiami kierowcy. Model przekaźnika to RC 5102 12V 1T(opis poniżej to seria, która bywa różna. Nie przejmować się tym). Przekaźnik używany kupiłem na allegro za 8 zł, wymieniłem i wszystko lata jak trzeba. Temperaturę klimy też pamięta. Ciekawi mnie jedna rzecz może któryś ze szpeców się wypowie. Tego rodzaju przekaźników w tym aucie jest kilka to dlaczego właśnie ten okazuje się uszkadzać? Już spotkałem 3 użytkowników z tym problemem.
    Pozdrawiam. temat do zamknięcia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •