Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Z cyklu może komuś zaoszczędzę nerwów, rdzewiejaca obejma na weżu chłodnicy

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Auto
    Aerodeck D14Z4 LPG
    Skąd
    K-ce
    Posty
    332

    Domyślnie Z cyklu może komuś zaoszczędzę nerwów, rdzewiejaca obejma na weżu chłodnicy

    Historia z dzisiaj, lecę sobie autosrtradą wyjątkowo spokojnie, zjeżdam i w pewnym momencie widzę, że wskazówka temperatury powoli rośnie ponad połowę, równocześnie dotarło do mnie, że coś chłodno w samochodzie...

    Szybko, zjeżdam na boczną drogę, gaszę silnik, podnoszę maskę, rozglądam się i w pewnym momencie widzę, że wąż dolny prowadzący do chłodnicy dynda sobie luźno... w chłodnicy pustynia. Cudem jakimś, po poprzedniej akcji z ułamanym plastikowym krućcem przy kolektorze ssącym, miałem akurat w samochodzie pasującą obejmę. Co się dokładnie stało? Obejma trzymająca wąż na krućcu chłodnicy przerdzewiała na wskroś i leżała sobie pod chłodnicą, waż się zwyczajnie zsunął. Naprawa zajeła dosłownie 10-15 minut, plus uzupełnienie płynu, weszło jakieś 2L, całe szczęscie stacja była kilkaset metrów dalej.

    Taka historia, szczęśliwie dojechałem na narty i wróciłem. Polecam sprawdzić wam te obejmę, bo może u was też już jest w stanie agonalnym. Zaoszczędzicie sobie niepotrzebnie nerwów.
    Ostatnio edytowane przez arthi ; 11-02-18 o 20:15

  2. #2
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Lubię to!
    Dzięki, nie zaszkodzi sprawdzić, sam nie pamiętam co tam montowałem przy wymianie chłodnicy, raczej używkę, więc...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •