Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Czy to akumulator?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Imię
    Piotr
    Auto
    Honda Civic VIII
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    1

    Domyślnie Czy to akumulator?

    Witam Forumowiczów.

    Jestem nowy na forum i od dwóch tygodni posiadaczem mojej pierwszej Hondy Ufo z 2007 roku. Przez tydzień, może półtora stała pod domem, w miedzy czasie przychodzili znajomi obejrzeć autko... kilka razy odpaliłem, światła, radio (niestandardowe balupunkt san diego 530) itp... Wczoraj chciałem odpalić i... Przekręciłem kluczyk, wszystkie kontrolki zaświeciły się jak normalnie... Wciskam START... usłyszałem *klik* i wszystko zgasło, zresetował się zegar, samochód na kluczyk reaguje normalnie, tak samo jak na centralny zamek... Podejrzewam że to akumulator (yuasa ybx 5000), ale chcę się poradzić Was, bardziej doświadczonych w Hondach. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Auto
    FD7 1,8 comfort
    Skąd
    koło Otwocka
    Posty
    108

    Domyślnie

    Może akumulator padł jak przypuszczasz. Jak ktoś sprzedaje samochód to raczej już w niego nie inwestuje. Na początek sprawdziłbym czy klemy nie zaśniedziały a akumulator pod prostownik. Po naładowaniu przed podłączeniem akumulatora należy sprawdzić, czy coś nie "kradnie" prądu w czasie czuwania jest o tym dużo na forum.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Deadline92
    Dołączył
    May 2016
    Imię
    Kamil
    Auto
    FN1
    Skąd
    Bielsko - Biała
    Posty
    145

    Domyślnie

    Akumlator ma już dość przerabiałem to kilka mc temu

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    34

    Domyślnie

    Moim zdaniem na 100% akumulator. Zima, częste odpalanie, brak jazdy i ładowania spowodował to, że padł. Możesz oczywiście spróbować go naładować, ale jak już pada całkiem może faktycznie warto go wymienić na nowy. Ja do swojej wpakowałem ten https://www.iparts.pl/czesc/akumulat...06.html#100042 i z pierwszymi mrozami w tym roku radzi sobie bez najmniejszego problemu.

  5. #5
    Użytkownik Awatar Yossarian
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    FK R18+EG B16
    Skąd
    Białystok
    Posty
    1,870

    Domyślnie

    Jak mój akumulator miał dość, to były podobne objawy. Wymień i raczej będzie dobrze. A jak nie, to będziemy kombinować dalej

  6. #6
    Użytkownik Awatar jogibabu
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Daniel
    Auto
    FK2
    Skąd
    Lbn
    Posty
    40

    Domyślnie

    2 miesiące temu miałem to samo. Akumulator wymieniłem i wszystko dobrze. Mój po zgaśnięciu wszystkiego potrafił jeszcze odpalić. Co ciekawe po wsadzeniu nowego aku miał taką sytuacje jeszcze raz, że wszystko zgasło, nie wiem może komputer na chwile zgłupiał, ale wszystko wróciło do normy.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    23

    Domyślnie

    Możesz wsadzić na próbę inny aku i zobaczyć czy pali. Obstawiam aku- też tak miałem Ale po krótszym postoju A komunikat CHECK SYSTEM do tego prawie mnie zastrzelił

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2019
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic 8-1,8-2006
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja wczoraj miałem tak samo - podłączyłem prostownik i po 4 godz zapalił na podłączonym prostowniku - zgasiłem i ładowałem do wieczora (w sumie ok 8 godz.) odłaczyłem prostownik (na zaciskach było 13,5V) i zapalił dojechałem do stacji zatankowałem i niestety to samo co rano, na szczęscie dobry człowiek pożyczył prąd i zapalił na kablach - po powrocie do domu nie gasząc, ładowanie na poziomie 14V jednak jak go zgasiłem to na zaciskach akumulatora tylko 10,3 V
    Do wczoraj nie było żadnych oznak zużycia kręcił od strzała i zazwyczaj trasy po 35km (niestety nie wiem ile ma lat ten akumulator, na pewno nie mniej niż 3- jego parametry to 45AH380A)
    I teraz czy to akumulator padł czy cos może powodować zwarcie że sie wyładowywuje - ktoś cos doradzi? jakieś sugestie?
    Ostatnio edytowane przez pppbbb ; 27-05-19 o 12:35

  9. #9
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Pasowało by zacząć od pomiarów, sprawdzić amperomierzem czy prąd gdzieś nie ucieka.
    Trzeba by też sprawdzić sam aku miernikiem pod obciążeniem i ewent. zmierzyć rzeczywistą pojemność.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2019
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic 8-1,8-2006
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    Auto niestety zostało pod Kalwaria Zebrzydowską u rodziców
    Zdziwiło mnie że to tak nagle sie stało - do tej pory bez problemu starował nawet w zimie z przerwami (zazwyczaj jeżdze tylko weekendowo)
    I to ze jak został podładowany (8 godzin) zapalił i zaraz po 15km i 15-20minutach (tankowałem w Skawinie) powtórzyło się wszystko z rana
    Przed chwilą rozmawiałem z ojcem i wyciągnął akumulator z auta aby go podłaczyć pod prostownik i niestety po wyciągnięciu sprawdził i o dziwo było ponad 12V (niestety nie próbował odpalać) na razie ma na całą noc byc pod prostownikiem
    Prąd chyba nie ucieka (nie sprawdzałem) ale to sprawdzenie po obciążeniem to można by było i tą pojemność też - ale to już chyba jutro poszukam jak to zrobić, chyba ze był byś taki dobry i mi tu odpowiedzał na to jak to zrobić
    Ale też czy warto to wszystko sprawdzać czy kupic nowy akumulator - tylko czy nie będzie takl że to jakieś zwarcie powoduje rozładowanie w czasie jazdy?
    Ostatnio edytowane przez pppbbb ; 27-05-19 o 16:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •