Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Adapter pod tarcze na tył Civic

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    MB8 Aero 1.4 i
    Skąd
    M-Mz
    Posty
    488

    Domyślnie Adapter pod tarcze na tył Civic

    Witam, jakiś czas temu wpadłem na coś takiego:

    https://scarebird.com/index.php?rout...product_id=116

    Niby banał bo to dwie grube blachy pospawane ale sam tego nie zespawam bo nawet nie mam wzoru a z tego co wiem od PL nie wysyłają...
    Pytanie czy koś z was miał, widział coś podobnego i gdzie ew. można by to nabyć za jakieś rozsądne pieniądze??

  2. #2
    Użytkownik Awatar Greg001k
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    Greg
    Auto
    EG4+E46+MSX+WLA42
    Skąd
    Józefosław
    Posty
    707

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elton_26 Zobacz posta
    Witam, jakiś czas temu wpadłem na coś takiego:

    https://scarebird.com/index.php?rout...product_id=116

    Niby banał bo to dwie grube blachy pospawane ale sam tego nie zespawam bo nawet nie mam wzoru a z tego co wiem od PL nie wysyłają...
    Pytanie czy koś z was miał, widział coś podobnego i gdzie ew. można by to nabyć za jakieś rozsądne pieniądze??
    Czy nie prościej kupić zestaw wahaczy pod tarcze na tył z eg2, eg5, eg6 na 4x100 i poprostu przekręcić w miejsce wahaczy z bebnami?

  3. #3
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie

    oczywiście że łatwiej kupić zestaw tarcz na tył z np. eg5, no ale po co robić jak wszyscy po najmniejszej linii oporu jak można się narobić i wydać jeszcze więcej kasy

  4. #4
    Użytkownik Awatar sebawo
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    Sebastian
    Auto
    EJ6 + B16A2
    Skąd
    SRS
    Posty
    747

    Domyślnie

    kasa to tam uj, nie chciałbym sprawdzać na własnym aucie na ile wytrzymałe są te spawy...

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    MB8 Aero 1.4 i
    Skąd
    M-Mz
    Posty
    488

    Domyślnie

    Ok, czyli mam rozumieć, że prościej i łatwiej kupić i wymienić cały zawias niż zdjąć piastę i zamontować adapter pod tarcze!?
    Pytałem czy ktoś gdzieś widział takie adaptery, przerabiał takie rozwiązanie, pominąłem kwestię ceny...

  6. #6
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elton_26 Zobacz posta
    Ok, czyli mam rozumieć, że prościej i łatwiej kupić i wymienić cały zawias niż zdjąć piastę i zamontować adapter pod tarcze!?
    Dokładnie jak napisałeś - prościej i łatwiej.
    Cytat Zamieszczone przez elton_26 Zobacz posta
    Pytałem czy ktoś gdzieś widział takie adaptery, przerabiał takie rozwiązanie, pominąłem kwestię ceny...
    Widziałem za wielką wodą, nie słyszałem żeby ktoś w PL takie rzeczy robił. Nie podbił bym przeglądu z taką rzeźbą.

  7. #7
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie

    robił takie coś nasz forumowy szpec od awd żeby z tyłu mieć tarcze

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    MB8 Aero 1.4 i
    Skąd
    M-Mz
    Posty
    488

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczur[R] Zobacz posta
    Dokładnie jak napisałeś - prościej i łatwiej.

    Widziałem za wielką wodą, nie słyszałem żeby ktoś w PL takie rzeczy robił. Nie podbił bym przeglądu z taką rzeźbą.
    Widziałem jak to koleś robił, i wcale mi to nie wyglądało na trudniejsze, zwalił piastę, bęben, przykręcił adapter, piastę z powrotem, jarzmo tarczę , zacisk i wsio...a pamiętam jak pół dnia zwalałem zawias w EK4 więc mnie mocno dziwią wasze wpisy.
    I gdyby ten adapter był dostępny gdzieś za mniejszą kasę to bym się zastanowił czy nie lepiej własnie to ustrojstwo kupić tyle, że jest w us z 80 dolców co daje prawie 3 stów, tyle w sumie cały zawias kosztuje używany tyle, że jak już robić to wypadało by porządnie, zregenerować zaciski, wsadzić nowe tarcze i klocki więc w takim założeniu wychodzi to podobnie cenowo bo nowe tłoczki z gumami ok 60 zł/szt, tarcze 100-150 zł, klocki ate 60 zł czyli prawie drugie trzysta a jeszcze linki 100-150 zł więc czy rzeczywiście nie jest szybciej i wygodnie kupić takie ustrojstwo i zostawić jeśli jest w dobrym stanie stary wahacz?

  9. #9
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    A co, uzywajać adaptera tarcz, linek i klocków kupic nie musisz? Wahacz wzdłużny to tylko cukierek i łożysko , reszta to blacha...

  10. #10
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elton_26 Zobacz posta
    pamiętam jak pół dnia zwalałem zawias w EK4 więc mnie mocno dziwią wasze wpisy.
    W takim razie zainwestuj w siłkę lub porządny zestaw narzędzi, bo do odkręcenia jest 5 śrub na stronę plus przewody - roboty na maksymalnie 1h.
    Cytat Zamieszczone przez kamil39 Zobacz posta
    A co, uzywajać adaptera tarcz, linek i klocków kupic nie musisz? Wahacz wzdłużny to tylko cukierek i łożysko , reszta to blacha...
    Wszystko kwestia jak to liczysz, ale na końcu zawsze dojdziesz że różnica to cena całego swapa kontra cena samego hebla plus adapter. Regeneracje zrobisz w obu wariantach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •