Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Civic X felgi 19"

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Przemek
    Auto
    Chyba Civic X CVT
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    11

    Domyślnie Civic X felgi 19"

    Witam,

    niedlugo zostane wlascicielem czerwonego HB sport plus. Szukam sobie fajnych felg czarnych, bo te oryginalne 17" wydaja sie strasznie male.

    Widzialem, ze w USA Civic wychodzil na identycznych felgach jak w EU ale 18". To bylaby jakas opcja.

    Natomiast najbardziej podobaja mi sie te: http://www.collegehillshonda.com/pro...9-TEA-100.html

    Tak wyglada na nich samochod: https://www.carswallimages.net/2018-honda-civic-si-hfp/

    ale z tego co powiedzieli mi w ASO, Civic X nie ma homologacji na 19.

    To jak to jest, w USA ma a w EU nie ma? Nie wydaje mi sie, zeby nadkola w SI byly inne niz w zwyklym? Nie chce stracic gwarancji, albo miec jakis problemow przy ewentualnej naprawie, dlatego chcialbym wiedziec jak to jest z homologacja. I czy jest jakis dokument gdzies, w ktorym to jest opisane?

    Pozdrawiam,
    Przemek

  2. #2
    Użytkownik Awatar wielkiew
    Dołączył
    Jun 2015
    Imię
    Wojciech
    Auto
    EK3 D15Z6 mini-me
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przemek przerabiałem podobny temat w Toyocie - model na USA wychodził na większych o cal felgach niż w UE. Auto było kupione jako nowe z salonu (teraz ma 3 lata) i usłyszałem, że przy montażu ogumienia innego niż z homologacji mogę mieć problem z ubezpieczalnią po ew. dzwonie - auto będzie niezgodne z typem. W ASO pracownik powiedział mi po krótce, że należy patrzeć na tabelkę/nalepkę z ciśnieniem w oponach (przy drzwiach kierowcy/pod klapką benzyny) - jeśli tam dany rozmiar opon nie występuje, to nie jest zgodny z homologacją.

    Co ciekawe Corolla w 2017 dostała lifting i doszedł rozmiar kół dostępny wcześniej jedynie w USA, a auto nie zmieniło się mechanicznie wcale.

    Tyle z moich doświadczeń.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •