Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Kasowniki luzu vtec D16

  1. #1
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie Kasowniki luzu vtec D16

    Cześć chłopaki i dziewczęta, szukam jakiegoś potwierdzonego info co można zrobić gdy mam wystukane LMA w D16. Dzwoniąc do hapartsu pan z infolinii radośnie mi oświadczył że dostanę za 250zł... 1 szt!! a niby B seria taka droga w utrzymaniu Ktoś ma jakiś sprawdzony patent? Może jednak sprężynki od B/H serii pasują z jakąś podkładką czy innym "druciarstwem"?
    Z góry dzięki za odzew.
    Peace

  2. #2
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Podobno kasowniki mozna przemyć i to pomaga
    Aczkolwiek sam tego nie próbowałem

  3. #3
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie

    Właśnie w międzyczasie poszukiwałem info i można je rozłożyć, i przeszlifować papierkiem wodnym. Jak oglądałem filmik z czyszczenia to sprężynki w środku wyglądały jak z K-serii. Nie wiem tylko czy wymiar pasuje. Ja zamierzam wszystko rozłożyć i potraktować płynem do czyszczenia gaźników. Potem przelecę krążkiem filcowym lub „waciakiem” do dremela i powinno banglać.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Dość rzadka usterka - po czym wnioskujesz że coś z nimi nie tak ?
    Składane są na prasie, nie mają segera więc w domowych warunkach będą nie rozbieralne. Szlifować też tam nie ma co - zwykłe tuleje ze sprężyną w środku.
    Jeśli ktoś lał krupnik do silnika zamiast oleju, to ewentualnie przemyć w benzynie wystarczy.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic Coupe ej2 d
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    217

    Domyślnie

    sa rozbieralne. jest tam taki pierscien z cieniutkiego drucika. trzeba igla wydlubac (robota dla cierpliwego) i wszystko wychodz z srodka u mnie glosno chodzily (stukaly jak sie wciskalo i puszczalo). rozlozylem, przeczyscilem delikatnie papierkiem -mimo ze nie wygladaly na brudne, nasmarowalem swiezym olejem i juz przy wciskaniu nie stukaja i jest znaczaca roznica przed i po czyszczeniu. i to nie jest tylko moje odczucie bo kolega robil ze mna.
    Ostatnio edytowane przez -marcin- ; 26-01-18 o 20:43

  6. #6
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -marcin- Zobacz posta
    sa rozbieralne. jest tam taki pierscien z cieniutkiego drucika. trzeba igla wydlubac (robota dla cierpliwego) i wszystko wychodz z srodka u mnie glosno chodzily (stukaly jak sie wciskalo i puszczalo). rozlozylem, przeczyscilem delikatnie papierkiem -mimo ze nie wygladaly na brudne, nasmarowalem swiezym olejem i juz przy wciskaniu nie stukaja i jest znaczaca roznica przed i po czyszczeniu. i to nie jest tylko moje odczucie bo kolega robil ze mna.
    Właśnie widziałem jakiś zagramaniczny filmik z takiego zabiegu i widać było, że są rozbieralne... W przyszły weekend wezmę się za ogarnięcie zapasowego kompletu i zobaczymy jak to będzie chodzić.
    Dzięki za odpowiedź.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic Coupe ej2 d
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    217

    Domyślnie

    oczysc tez otwory w listwie w ktora wchodza te kasowniki zeby swobodnie sie w niej ruszaly

  8. #8
    Użytkownik Awatar FaziRBK
    Dołączył
    Sep 2008
    Auto
    Ej9-H22, EG4, EC9
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    1,281

    Domyślnie

    Są rozbieralne ale jak dasz radę je rozebrać to Ci złożę gratulacje, ja z dwoma kumplami po 3 dniach odpuściliśmy. Wrzuciłem je na kilka dni do specjalnego środka i co kilka godzin ruszałem nimi. Potem już w ekstrakcyjnej leżały a na końcu w oleju. Przestały stukać.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic Coupe ej2 d
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    217

    Domyślnie

    FaziRBK juz nie przesadzaj :P igla, maly srubokrecik plaski, troche grzebania i wyskakuj zabezpieczenia robilismy to tak ze wcisnelismy grzybka kasownika sciskiem stolarskim (nie imadlem bo bylby kiepski dostep do pierscienia), potem taka konstrukcje przymocowalismy w imadle dzieki czemu nikt tego trzymac nie musial, ja blokowalem plaskim MALUTKIM srubokretem jeden koniec pierscienia zeby sie nie obracal a kolega igla wydlubywal drugi koniec. fakt nie jest super latwo, ale da rade. dwa rozebralismy w pare minut ale dwa inne dluzej troche :P takze nie poddawac sie i probowac trzeba

  10. #10
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie

    a ja tak z trochę innym pytaniem wyskoczę, u mnie w d16w4 (podobno to samo co d16y8) nie ma kasowników?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •