Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: katalizator z B18c4 do D16 ?? + niesprawny ręczny

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    44

    Domyślnie katalizator z B18c4 do D16 ?? + niesprawny ręczny

    Witam,


    Mam problem z przeglądem do Civica 5d VI MB4 (d16w3)... a konkretnie katalizator + ręczny hamulec.

    Czy katalizator od MC2 (b18c4) podejdzie p&p do mojego MB4 (d16w3 - civic 5d , 1999) ? Chodzi o to, że mam atrapę kata w moim d16w3 oraz emulator od firmy Gruchot-tłumiki. Gość na przeglądzie zbadał normę spalin mojego 1.6 i mówi, że dużo przekroczona -.- i na LPG i na PB... Teraz tak wszędzie badają? Co jest ?

    Pytam, gdyż mam kata z b18c4 tylko zakopany tak, że pół dnia roboty by go dostać... nie mam go pod ręką i nie wiem czy zamawiać zamiennik do d16 czy nie.. Brak czasu. Naprawa będzie musiała być zrobiona w 1 dzień.. Więc nie wiem na co się nastawiać.

    Ewentualnie ten zamiennik z allegro za 300-400 zł... warte to zachodu ? ile pochodzi ??

    Druga sprawa.. Nowe klocki + tarcze na tyle .. zaciski miodzio... i nie ma ręcznego na prawym kole. Hamulec nożny - roboczy ładnie hamuje i na przód i na tył. Odchyłka niewielka.

    Efekt jest mniej wiecej jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=D5eM6FubZn8

    W zasadzie identycznie..

    Linka nie cofa?? Nie rozumiem.. Prawe tylne koło ledwo hamuje na ręcznym.. Lewe super.. Wymiana linki to chyba jedyna diagnoza ?? Nie mam czasu na naoliwianie pancerza itp... Nic więcej mi nie przychodzi do głowy..

    Co o tych problemach myślicie ?



    Zdjęcie poglądowe autka : )


  2. #2
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    linki ręcznego musisz wymienić ale wątpie że zrobisz to w 1 dzień ;/ dostęp do nich jest kiepski i trzeba zbiornik paliwa zrzucić, co do kata o zależy jaki masz przebieg bo jak duży i bierze olej to najpierw usuń wyciek bo kupisz nowego kata i go zajedziesz po roku lub 2och, jeśli jest to dedykowany zamiennik p&p to nie ma się w zasadzie co zastanawiać bo przy tym z b18 to napewno będzie trzeba podłubać żeby go wsadzić, pozatym nie wiesz w jakim stanie jest i moze się okazać ze się namęczysz o on będzie niesprawny.. aha i uważaj przy odkręcaniu sondy z kata żeby jej nie uszkodzić
    pozatym nie ten dział ty masz ANGIELKE

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    44

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź !! Autko ma malutki przebieg (od nowości) więc chodzi jak nowe. Zero oleju itp.. Full syntetyk. Czyli zamiennik kupię.. Wszystkim wam teraz sprawdzają norme spalin, czy tylko ja tak trafiłem? Cham wszystko sprawdzał. Przecież co 2 auto w polsce tego nie spełnia !!! (co nie znaczy że kopci)

    Linki sam nie zmienię zatem... zlecę to. Dzięki : )

  4. #4
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    1. katalizator z B do D nie pasuje rozmiar flanszy od strony kolektora
    2. przy wymianie linki nie trzeba zdejmować baku, ale kanał jest wymagany

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •