Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: nie działa ogrzewanie gdy auto stoi

  1. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2016
    Imię
    Dawid
    Auto
    Civic VIII GT
    Skąd
    Warm - Mazu
    Posty
    70

    Domyślnie

    kolego manieku daruj sobie takie odp skoro nie wnosisz nic do tematu. Pewnie postawie do mechanika a jezdzil do pracy będę motorem w zimę. A druga sprawa to że może w to nie uwierzysz ale sa na tym forum ludzie ktorzy wolą zrobic sami niz oddac dla " fachowców". Kolega ma takiego samego Civa i też nie grzeszy ogrzewaniem i to nie są żale tylko stwierdzenie faktu

    Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Awatar manieku
    Dołączył
    Aug 2013
    Imię
    Mariusz
    Auto
    Civic VIII 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    75

    Domyślnie

    Nawiązałem do Twojego porównania z cinquecento... ale już nie ważne.
    Wracając do tematu, sprawdzałeś obydwa czujniki temperatury, za przednim zderzakiem i ten w kabinie koło kierownicy?
    Komputer pokładowy pokazuje prawidłowo temperaturę zewnętrzną?
    Ostatnio edytowane przez manieku ; 30-01-18 o 20:13

  3. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2016
    Imię
    Dawid
    Auto
    Civic VIII GT
    Skąd
    Warm - Mazu
    Posty
    70

    Domyślnie

    Temperaturę zewnetrzna pokazuje prawidlowo no i czujnik rok temu mialem w salonie hondy nowy zakladany. Ten w srodku wydaje mi się ze jest dobry bo w lato kiedy ustawie klime to po uzyskaniu odpowiedniej temp dmucha coraz slabiej no chyba że źle rozumuje. A u Ciebie w etapie nagrzewania ten gorny przewod gruby od termoststu do chlodnicy też sie nagrzewa od razu czy dopiero kiedy sie nagrzeje na maksa?

    Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    14 Civic Sedan 1,8
    Skąd
    Białystok
    Posty
    21

    Domyślnie

    Może być winny termostat, który pozostaje otwarty. Silnik nie osiąga właściwej temperatury pracy, a to przenosi się bezpośrednio na efektywność ogrzewania.

  5. #15
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez argentina10 Zobacz posta
    A u Ciebie w etapie nagrzewania ten gorny przewod gruby od termoststu do chlodnicy też sie nagrzewa od razu czy dopiero kiedy sie nagrzeje na maksa?
    W każdym aucie, w hondzie podejrzewam, że nie jest inaczej jest mały i duży obieg chłodzenia.
    Jak auto jest zimne, działa mały obieg czyli płyn przepływa przez silnik wędruje do nagrzewnicy w kabinie i wraca so silnika.
    Gdy płyn rozgrzeje się do odpowiedniej temp otwiera sie termostat (w 6gen było to bodaj 78stC do pełnego otwarcia termostatu) i puszcza obieg na cały układ chłodzenia.

    Czasem zdarza się, że zużyty termostat się zacina i nie otwiera się, lub odwrotnie - nie zamyka się. W związku z czym masz stale mały obieg (i auto się przegrzewa) lub stale duży obieg i wtedy długo się rozgrzewa. Na podtsawie danych jakie podałeś - ja bym celował w termostat.

    Cytat Zamieszczone przez argentina10 Zobacz posta
    motorem
    Motocyklem. Motor to pod maską jest hły hły hły

  6. #16
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2016
    Imię
    Dawid
    Auto
    Civic VIII GT
    Skąd
    Warm - Mazu
    Posty
    70

    Domyślnie

    [QUOTE=MikeFoto;2877141]W każdym aucie, w hondzie podejrzewam, że nie jest inaczej jest mały i duży obieg chłodzenia.

    Tak ja to wszystko rozumiem tylko czy nie powinno byc tak że dopiero jak silnik osiagnie temp 90 st to wtedy dopiero puszcza termostat na ta gorna rure i idzie w obieg chlodnicy co skutkuje tez nagrzaniem dolnej i obiegiem ? Wlasnie w hondzie jest jedna wielka lipa z ta skala od temp bo nie wiadomo kiedy tak naprawde jest nagrzany. Dodam tez ze kiedy puszcze cieple na max to wskazowka od temp zaraz opada.
    Moze byc u mnie tez tak ze termostat minimalnie sie otwiera za szybko o( ile sie domyka w ogole do konca ) i stad takie problemy...i wtedy niby normalnie sie nagrzewa ale kosztem ogrzewania...




    Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

    [QUOTE=argentina10;2877161]
    Cytat Zamieszczone przez MikeFoto Zobacz posta
    W każdym aucie, w hondzie podejrzewam, że nie jest inaczej jest mały i duży obieg chłodzenia.

    Tak ja to wszystko rozumiem tylko czy nie powinno byc tak że dopiero jak silnik osiagnie temp 90 st to wtedy dopiero puszcza termostat na ta gorna rure i idzie w obieg chlodnicy co skutkuje tez nagrzaniem dolnej i obiegiem ? Wlasnie w hondzie jest jedna wielka lipa z ta skala od temp bo nie wiadomo kiedy tak naprawde jest nagrzany. Dodam tez ze kiedy puszcze cieple na max to wskazowka od temp zaraz opada.
    Moze byc u mnie tez tak ze termostat minimalnie sie otwiera za szybko o( ile sie domyka w ogole do konca ) i stad takie problemy...i wtedy niby normalnie rosnie temp silnika ale kosztem ogrzewania... napewno termostat nie jest walniety na calego bo wtedy by od razu dolna rura nabierala temp a u mnie jest zimna




    Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka


    Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez argentina10 ; 31-01-18 o 13:45

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    14 Civic Sedan 1,8
    Skąd
    Białystok
    Posty
    21

    Domyślnie

    Wymień termostat....

  8. #18
    Użytkownik Awatar 19adamo88
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    289

    Domyślnie

    dolewałem płynu chłodniczego do zbiorniczka(tego przy chłodnicy) - wlałem cały litr prestone i wszystko zleciało i nadal pusto w tym małym zbiorniczku, tak ma być ?

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Auto
    FD7 1,8 comfort
    Skąd
    koło Otwocka
    Posty
    108

    Domyślnie

    w "małym zbiorniczku" płyn powinien sięgać połowy jego wysokości.

  10. #20
    Użytkownik Awatar 19adamo88
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    289

    Domyślnie

    czyli jeszcze muszę zrobić wielką dolewke

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •