Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Instrukcja podłączenia alarmu Civic VIgen

  1. #1
    Użytkownik Awatar lucasSNC
    Dołączył
    Jan 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EJ9 B18C6
    Skąd
    Łódź
    Posty
    167

    Post Instrukcja podłączenia alarmu Civic VIgen

    Jako że niedawno zakładałem alarm do swojej hani chciałam podzielić się i zebrać do kupy wskazówki dotyczące montażu.
    Wszystkie połączenia z instalacją da się wykonać pod deską rozdzielczą przy skrzynce bezpieczników, dlatego też samą centralkę alarmową też najlepiej zamontować w jej okolicy (rys. 1)
    Rysunek 1 (lokalizacja centralki alarmowej)

    Zasilanie

    Zasilanie centralki (jak również syreny alarmowej z akumulatorem) najlepiej wyprowadzić z dodatkowego złącza zasilania +B doprowadzonego do skrzynki bezpieczników. W tym celu należy dopiąć się do grubego biało-czerwonego przewodu (rys.2). Masę zasilania natomiast najlepiej wyprowadzić przykręcając kabel z metalową końcówką pod jakiś metalowy element np. jakiś przekaźnik (rys.3).
    Rysunek 2 (zasilanie)
    Rysunek 3 (masa zasilania)

    Odcięcie zapłonu
    Aby alarm mógł unieruchomić silnik można odcinać zasilanie aparatu zapłonowego. Wyjście zasilania znajdziemy w tej samej kostce co zasilanie alarmu (rys.4). Należy przeciąć czerwony kabelek i podłączyć pod przekaźnik sterujący odcięciem zapłonu. Z tego samego kabelka można wyprowadzić sygnał +12V sygnalizujący włączenie zapłonu.
    Rysunek 4 (odcięcie zapłonu)

    Kierunkowskazy
    Sterowanie kierunkowskazami znajdziemy w zielonej złączce z przodu skrzynki bezpieczników (rys.5). Kabel zielono-czerwony steruje lewą stroną kierunkowskazów, natomiast zielono-żółty prawą. Jeżeli nasz alarm nie posiada oddzielnego wyjścia na sterowanie prawą i lewą stroną, a posiada tylko jedno wyjście, wtedy należy zastosować dwie diody prostownicze (ok. 4A np. 1N5402) i podłączyć je tak jak na schemacie.
    Rysunek 5 (sterowanie kierunkowskazami)

    Czujnik otwarcia drzwi
    Masę pojawiającą się po otwarciu drzwi samochodu znajdziemy w jasnozielono-czerwonym kabelku w złączce podłączonej do zespolonego modułu sterującego znajdującego się na spodniej stronie skrzynki bezpieczników (rys.6)
    Rysunek 6 (czujnik otwarcia drzwi)

    Czujnik otwarcia bagażnika
    Na lewym boku skrzynki bezpieczników przypięta jest niebieska kostka. W niej znajduje się niebiesko-czarny kabelek na którym pojawia się masa po otwarciu klapy bagażnika (rys.7). Gdy nasz alarm nie posiada oddzielnego wyjścia na czujniki otwarcia drzwi i bagażnika to należy te czujniki połączyć zgodnie ze schematem na rys.8
    Rysunek 7 (czujnik otwarcia bagażnika)
    Rysunek 8 (połączenie czujników otwarcia drzwi i bagażnika)

    Przebieg instalacji pod maską
    Dodatkowo należy zamontować czujnik otwarcia przedniej maski oraz syrenę alarmową. Rysunek 8 przedstawia przykładowe rozmieszczenie tych elementów i przebieg instalacji.
    Rysunek 9 (przebieg instalacji pod maską)
    Ostatnio edytowane przez lucasSNC ; 18-09-08 o 15:58

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    13

    Domyślnie

    Mam do Ciebie pytanie, mianowicie jak puścic kabel od syreny do deski rozdzielczej, gdzie wychodzi ta zaznaczona na zdjeciu wiązka kabli?

  3. #3
    Użytkownik Awatar dziadu
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Tomek
    Auto
    EK4 B16A2
    Skąd
    Najstarsze miasto polski
    Posty
    166

    Domyślnie

    opis daje rade fajnie to zrobiles

  4. #4
    Użytkownik Awatar lucasSNC
    Dołączył
    Jan 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EJ9 B18C6
    Skąd
    Łódź
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez consigiliori Zobacz posta
    Mam do Ciebie pytanie, mianowicie jak puścic kabel od syreny do deski rozdzielczej, gdzie wychodzi ta zaznaczona na zdjeciu wiązka kabli?
    najlepiej puścić poprzez tą gumę gdzie przechodzi wiązka instalacji z komory silnika. Mi udało się upchać tam jeszcze kilka kabli. Oczywiście wiązka wychodzi pod deska rozdzielczą i łatwo ją zlokalizować.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Auto
    MB2 D14A7
    Skąd
    Mielec | Kraków
    Posty
    16

    Domyślnie

    Zakladając że mam centralny zamek który działa tylko na kluczyk, toczy będzie to współdziałało z tym alarmem?
    Czy pilot od alarmu będzie zamykał również drzwi?
    Wiem że nie będzie zamykał drzwi od kierowcy bo tam nie ma siłownika.

  6. #6
    Użytkownik Awatar lucasSNC
    Dołączył
    Jan 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EJ9 B18C6
    Skąd
    Łódź
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wertervgt Zobacz posta
    Zakladając że mam centralny zamek który działa tylko na kluczyk, toczy będzie to współdziałało z tym alarmem?
    Czy pilot od alarmu będzie zamykał również drzwi?
    Wiem że nie będzie zamykał drzwi od kierowcy bo tam nie ma siłownika.
    żeby alarm zamykał drzwi musisz się dodatkowo podpiąć do modułu centralnego znajdującego się w drzwiach kierowcy. Z alarmu wychodzą dwa kable które przeciągasz do drzwi i odpowiednio podłączasz pod moduł centralnego.

  7. #7
    Użytkownik Awatar shadow
    Dołączył
    Jan 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EJ9 D14Z2 2000
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    12

    Domyślnie

    [proszę o usuniecie posta, założyłem nowy temat]
    Ostatnio edytowane przez shadow ; 22-09-08 o 19:26

  8. #8
    Użytkownik Awatar Xus
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Lukasz
    Auto
    Civic Eg Accord R
    Skąd
    Zielona Gora
    Posty
    1,086

    Domyślnie

    jak to jest z domykaniem szyb czy do tego jest potrzebny specjalny alarm z domykaniem czy cos wystarczy po zmieniac w OEM??

  9. #9
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    moduł domykania szyb wyzwalany z centralnego zamka. Jeśli masz centralny to kupujesz sobie MPW 2 lub 4 (zależy czy chcesz sterować dwiema, czy czterema szybami) i montujesz zgodnie z instrukcją sam lub ktoś ogarnięty.

  10. #10
    Użytkownik Awatar bracho1978
    Dołączył
    Jan 2009
    Auto
    Hatchback r2000 MB2
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xus Zobacz posta
    jak to jest z domykaniem szyb czy do tego jest potrzebny specjalny alarm z domykaniem czy cos wystarczy po zmieniac w OEM??
    Przeważnie w centralce alarmu lub centralnego zamka wychodzi kabelek który podaje sygnał przeważnie masy do domykacza szyb przeważnie jest on koloru różowego , i tak jak kolega pisał wcześniej dajesz domykacz po mojemu najlepszy ale nie tani to ten http://www.allegro.pl/item1047279484...pw_2_mpw2.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •