Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: spalanie oleju/kondycja silnika/błędy ECU

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    9

    Domyślnie

    jeśli wykluczysz rozrząd i wszystkie czujniki które mogły być powodem palenia oleju w co wątpie i chciałbyś bawić się w remonty..... na twoim miejscu ograniczyłbym sie do wymiany samych pierścieni. skoro kompresja jest super to nie jest tak źle. nie bawiłbym się w szlify itd. narobisz sobie wydatków niepotrzebnych. do hondy można kupić naprawde przyzwoite silniki bo w tych autach to akurat one najmniej sie psuły.

  2. #12
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adam1212 Zobacz posta
    jeśli wykluczysz rozrząd i wszystkie czujniki które mogły być powodem palenia oleju w co wątpie i chciałbyś bawić się w remonty
    Żadne czujniki, rozrząd czy inne czary mary nie spowodują bezpośrednio spalania oleju.
    Cytat Zamieszczone przez adam1212 Zobacz posta
    na twoim miejscu ograniczyłbym sie do wymiany samych
    też bym szedł w tą stronę, oczywiście po pomiarach bo może się okazać że jest duża owalizacja cylindra albo inne niespodzianki

  3. #13
    Użytkownik Awatar gucioo
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VIII uFo
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    84

    Domyślnie

    No właśnie tak się zastanawiam czy przy minime nie zrobiłem gdzieś błędu czy coś, ale chodzi elegancko jeśli chodzi o pracę silnika , zastanawiam się tylko nad tym dymieniem bo - przed awarią głowicy on jeździł bez żadnego chmurzenia - tylko przy odpalaniu kopcił na niebiesko a po tym już było wszystko ok, teraz kiedy padła głowica i wymieniłem ją to po odpaleniu nic nie ma chmurzenia ale za to jak dowale gazu robi się zakopa - może dlatego że góra się uszczelniła i idzie w dół??
    No i mam coś za dużo tych spalin z wydechu - nie wiem czy to kwestia mieszanki czy co...

    Co do remontu zastanawiam się cały czas czy gdzieś nie kupić słupka , czy remontować dół, trochę się boje kupić gdzieś słupek bo kij wie co to będzie za silnik, z kolei rozglądam się za cenami w necie części i tak patrze jeśli trzeba by było robić nad wymiar to nie widzę żadnych tłoków w nad wymiarze, albo doprężające albo na odwrót

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    9

    Domyślnie

    chłopie zdejmij w końcu czapke i sprawdz w jakim stanie cylindy, jeśli są w normie wymień te cholerne pierscienie. skoro kopcila wcześniej troche a teraz mocno to odpowiedz może być banalna. założyłeś nową głowice, splanowaną podniosłeś troche kompresje niż była wcześniej i masz większy przedmuch na pierścieniach

  5. #15
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gucioo Zobacz posta
    może dlatego że góra się uszczelniła i idzie w dół??
    Mit powielany wielokrotnie na forum. Realne moim zdaniem przyczyny to:
    - przy rozbieraniu, woda z płaszcza dostała się do cylindrów i wyniku drobnej korozji przyblokował się pierścień zagarniający, w grę wchodzi też bród
    - jak "padła" głowica tzn. kiedy przegrzałeś silnik zanim zauważyłeś że padła, powiększyła się owalizacja cylindrów i pierścień nie przylega
    - docieranie zaworów chałupniczo, może w ekstremalnych przypadkach spowodować zużycie uszczelniaczy i zwiększenie poboru oleju
    Cytat Zamieszczone przez gucioo Zobacz posta
    jeśli trzeba by było robić nad wymiar to nie widzę żadnych tłoków w nad wymiarze, albo doprężające albo na odwrót
    Ponieważ jeśli ktoś już się na takie grube remonty porywa, to jedynie w przypadku turbo lub budowania mocnego NA

  6. #16
    Użytkownik Awatar gucioo
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VIII uFo
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    84

    Domyślnie

    dobrze mówisz - tak będę działał

    właśnie a może ktoś z was wie co mogę zrobić z kodem błędu 22?

    Miałem 21 i 22, po podłączeniu Vteca do wiązki i resecie został kod 22...

  7. #17
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gucioo Zobacz posta
    właśnie a może ktoś z was wie co mogę zrobić z kodem błędu 22?
    Miałem 21 i 22, po podłączeniu Vteca do wiązki i resecie został kod 22...
    Błąd 22 to brak ciśnienia oleju na zaworze vtec.
    Sprawdź czy sygnał vtp jest doprowadzony z czujnika przy zaworze. Jeśli tak to czy gdy robiłeś minime, miałeś/wyciągnąłeś zaślepkę kryzy olejowej ? Stojąc z przodu auta, powinna być pomiędzy 2 i 3 cylindrem na górnej ściance bloku.
    Jeśli nie jesteś pewien, to sprawdź jak będziesz następnym razem głowicę zrzucał.

  8. #18
    Użytkownik Awatar gucioo
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VIII uFo
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    84

    Domyślnie

    Nie ma głowica zaślepki między cylindrami, z tego co przed założeniem czapki wyczytałem y7 miał już odblokowaną kryzę, co do zaworu kurde z tego co widzę po zdjęciach zawór vtec ma z boku jakaś wtyczkę nie wiem czy to o czujnik ciśnienia chodzi czy co ale mój zawór tego nie ma - normalna śruba jest. - może y8 poprostu tego nie ma...
    Ostatnio edytowane przez gucioo ; 07-01-18 o 23:47

  9. #19
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Zobacz foto w drugim poście tego wątku http://civicklub.pl/forum/showthread...k-i-brak-Vteca
    zielona wtyczka 2piny - to jest czujnik ciśnienia (vtp), ta powyżej 1pin to vts.
    Nie mam y8 pod ręką, ale zawór chyba jest wymienny z4/y8 więc musisz mieć.

    Cytat Zamieszczone przez gucioo Zobacz posta
    Nie ma głowica zaślepki między cylindrami, z tego co przed założeniem czapki wyczytałem y7 miał już odblokowaną kryzę, co do zaworu kurde z tego co widzę po zdjęciach zawór vtec ma z boku jakaś wtyczkę nie wiem czy to o czujnik ciśnienia chodzi czy co ale mój zawór tego nie ma - normalna śruba jest. - może y8 poprostu tego nie ma...
    To nie głowica ma mieć zaślepkę tylko blok.

  10. #20
    Użytkownik Awatar gucioo
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VIII uFo
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    84

    Domyślnie

    pomyliłem się - tak chodzi o blok, y7 nie ma zaślepki , no tak z tego co czytam to albo czujnik dać albo mostek na wtyczce.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •