Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: CivicVI 1996 1.4i 90KM hatchback kontrolka oleju + aku + silnik nie odpala

  1. #1
    Użytkownik Awatar machete
    Dołączył
    Dec 2017
    Auto
    CIVIC VI 1.4i 90KM
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1

    Domyślnie CivicVI 1996 1.4i 90KM hatchback kontrolka oleju + aku + silnik nie odpala

    Moja Honda to Civic VI 1996 1.4i 90KM jestem jej drugim właścicielem. Nigdy nie miałem z nią poważniejszych problemów, aż do wczoraj gdzie podczas spokojnej jazdy przez wiochy po prostu zgasł mi silnik i pojawiła się czerwona kontrolka oleju. Już nie odpaliłem. Przed próbą odpalania nie gaśną dwie czerwone kontrolki - akumulator i olej. Zawsze kontroluje stan oleju, motor mimo przebiegu 220 tyś km jest tylko lekko upocony od spodu, a oleju praktycznie nigdy "nie brał". Mimo to kupiłem 1l. na dolewke (tego samego castrola 5w-30) ale nic to nie dało. Od kręcenia padła mi jeszcze moja mizerna bateria i teraz zastanawiam się co mogło się z..ebać... Nigdy nie miałem najmniejszych problemów z jednostką napędową, za to często z elektryką. macie jakieś pomysły? Pomocy!

  2. #2
    Użytkownik Awatar SkylineGTR
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Sebastian
    Auto
    MB3
    Skąd
    CBY
    Posty
    395

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez machete Zobacz posta
    Moja Honda to Civic VI 1996 1.4i 90KM jestem jej drugim właścicielem. Nigdy nie miałem z nią poważniejszych problemów, aż do wczoraj gdzie podczas spokojnej jazdy przez wiochy po prostu zgasł mi silnik i pojawiła się czerwona kontrolka oleju. Już nie odpaliłem. Przed próbą odpalania nie gaśną dwie czerwone kontrolki - akumulator i olej. Zawsze kontroluje stan oleju, motor mimo przebiegu 220 tyś km jest tylko lekko upocony od spodu, a oleju praktycznie nigdy "nie brał". Mimo to kupiłem 1l. na dolewke (tego samego castrola 5w-30) ale nic to nie dało. Od kręcenia padła mi jeszcze moja mizerna bateria i teraz zastanawiam się co mogło się z..ebać... Nigdy nie miałem najmniejszych problemów z jednostką napędową, za to często z elektryką. macie jakieś pomysły? Pomocy!
    Przed odpaleniem, na włączonym zapłonie zawsze palą się kontrolki ładowania i oleju. Tak jak na filmiku:

    Kontrolka zapaliła się dopiero jak silnik zgasł?
    Skoro miałeś problemy z elektryką, to może masz jakieś zabezpiecznia, wyłączniki pompy, albo coś innego i po prostu mimo kręcenia nie odpalisz.
    Także jak wiesz coś o jakiś zabezpieczeniach, to sprawdź to w pierwszej kolejności

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    Moduł albo cewka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •